اعلام جزییات اولین جشنواره بین المللی نی انبان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۹۵۱۶۰
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
۸۸۲
یک پژوهشگر و نوازنده حوزه موسیقی نواحی ایران از طراحی و اجرای برگزاری اولین جشنواره موسیقی نی انبان در جزیره کیش خبر داد.
خبرگزاری ایلنا: یک پژوهشگر و نوازنده حوزه موسیقی نواحی ایران از طراحی و اجرای برگزاری اولین جشنواره موسیقی نی انبان در جزیره کیش خبر داد.
 
اعلام جزییات اولین جشنواره بین المللی نی انبان
 
 به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره بین المللی نی انبان، فواد توحیدی پژوهشگر و نوازنده موسیقی نواحی ایران که دبیری برگزاری اولین جشنواره بین المللی نی انبان را نیز به عهده دارد، با اشاره به برگزاری این رویداد در جزیره کیش گفت: حدود ۲ سال از مهاجرت من به جزیره کیش می‌گذرد و از همان لحظه به فکر طراحی جشنواره‌ای فراملی متناسب با اتمسفر و حال و هوای جزیره بودم و بالاخره به این باور رسیدم که نی انبان بهترین گزینه در این رابطه است. این ساز سالهای سال است که در رپرتوار موسیقی جزیره حضوری پررنگ دارد. در کنار این مساله شخصاً معتقد هستم نی انبان جذاب‌ترین سونوریته را در بین سازهای نواحی ایران دارد که در آنِ واحد چندین حس را در شنونده برمی انگیزد به طوری که مخاطب دقیقاً نمی‌داند از شنیدن صدای آن شاد است یا غمگین. دچار وهم است یا حماسه. این خصوصیت در سازهای دیگر دیده نمی‌شود. در نهایت طرح خود را در معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد مطرح کردم و خوشبختانه مورد استقبال واقع شد.
 
وی ادامه داد: هدف اصلی جشنواره نی انبان کیش دعوت از بهترین نوازندگان نی انبان برای حضور در این رویداد است. برای همین انتخاب هدفمند گروه‌ها بهترین گزینه پیش روی ما بود. ضمن اینکه تا این لحظه استقبال خوبی هم در بخش فراخوان و انتخاب داشته‌ایم و از اکثر نقاط ایران به دبیرخانه آثاری ارسال شده است.
 
این پژوهشگر موسیقی بومی با بیان اینکه سعی کرده‌ایم بهترین نوازندگان نی انبان کشور و تعدادی از نوازندگان خارجی این ساز در جشنواره حضور داشته باشند، اظهار کرد: اکثر گروه‌های برتر نی انبان کشور برای حضور اعلام آمادگی کرده‌اند و در بخش فراخوان هم به سایر هنرمندان فرصت شرکت از طریق ارسال اثر داده شده است که هنرمندان این بخش توسط هیات علمی جشنواره انتخاب و دعوت می‌شوند. از تعدادی از پیشکسوتان ساز نی انبان در چهار منطقه ثبت شده نی انبان شامل خوزستان، بوشهر، کرمان و هرمزگان هم برای تجلیل در جشنواره دعوت شده است. بخش بین الملل جشنواره هم توسط هنرمند ارزنده نی انبان محسن شریفیان مدیریت می‌شود و نی انبان نوازان صاحب نامی هم در این بخش حضور خواهند داشت.
 
وی در معرفی شورای علمی جشنواره هم گفت: شورای علمی جشنواره از صادق چراغی، بابک شهرکی، محمدعلی مرآتی و محسن شریفیان تشکیل شده است. این در حالی است که شرکت کنندگان در مناطقی از جزیره کیش اجرای برنامه دارند و اختتامیه جشنواره هم در سالن همایش‌های خلیخ فارس برگزار خواهد شد. قطعاً اجراهای عمومی اصلی‌ترین بخش جشنواره است ضمن اینکه نشست‌های تخصصی با حضور پژوهشگران و نوازندگان ایران و کشورهای دیگر شرکت کننده در محوریت ساز نی انبان برگزار خواهد شد. بخش تجلیل از پیشکسوتان و همچنین ثبت و ضبط آثار شرکت کنندگان هم از دیگر بخش‌های جشنواره است. مشخصات و سابقه فعالیت هنرمندان هم در کتاب جشنواره منتشر خواهد شد.
 
توحیدی درباره برگزاری جشنواره‌های موسیقی با موضوعیت دیگر سازهای نواحی گفت: در حال حاضر محوریت با ساز نی انبان است و هنرمندان در قالب تک نوازی و آنسامبل به اجرای برنامه می‌پردازند. سازهای همراه با توجه به رپرتوار هر منطقه در جشنواره حضور دارند. البته شاید در آینده موضوعی جداگانه مربوط به سازهای همراه و همچنین آداب و رسومی که با همراهی نی انبان برگزار می‌شود به همراه بحث ساخت نی انبان، بخش مقالات علمی و فیلم‌های مستند در جشنواره نیز مطرح شود.
 
این آهنگساز در خاتمه با اشاره به جایگاه جشنواره بین المللی نی انبان اظهارکرد: شخصاً معتقدم این جشنواره به زودی یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین جشنواره‌های موسیقی در کشور خواهد شد به طوری که گردشگران و علاقمندان بسیاری برای استفاده از برنامه‌های جشنواره به جزیره کیش خواهند آمد. این نکته را هم اضافه کنم اگرچه نی انبان حضور دیرینه‌ای در چهار استان ثبت شده در میراث ناملموس فرهنگی کشور دارد ولی علاقمندان و نوازندگان بسیاری در سایر نقاط کشور نیز دارد. این جشنواره می‌تواند تاثیر زیادی در ایجاد رقابت و در نتیجه بالارفتن سطح کیفی نوازندگان داشته باشد.
 
نخستین جشنواره بین المللی نی انبان توسط معاونت گردشگری و معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و به ریاست خسرو نشان از ۲۰ تا ۲۲ اسفند در کیش برگزار خواهد شد و فواد توحیدی دبیری جشنواره و محسن شریفیان دبیری بخش بین الملل را برعهده دارند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
عارفی_1
ادیب_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
عارفی_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
ادیب_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
اورانوس_فوتر2
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کالازم_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر