حمایت امارات از عربستان در موضوعِ خاشقچی
۱۰۹۵۲۷۰
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴
۱۴۹۱
امارات متحده عربی پس از کویت و بحرین از موضع عربستان سعودی در خصوص گزارش اطلاعاتی آمریکا درباره قتل جمال خاشقچی حمایت کرد.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از الخلیج الجدید، امارات حمایت خود را از موضع وزارت امور خارجه عربستان به گزارش جدید قتل « جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد سعودی اعلام کرد.

حمایت امارات پس از آن مطرح شد که وزارت خارجه کویت در واکنش به انتشار گزارش سیا، در موضعی جانبدارانه بر مخالفت قاطع خود با هرآنچه که به حاکمیت عربستان لطمه بزند، تاکید کرد.

وزارت خارجه کویت امروز بر آنچه نقش محوری و مهم منطقه‌ای و بین المللی عربستان به رهبری «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه و «محمد بن سلمان»، ولیعهد این کشور و تلاش دائم عربستان برای حمایت از ثبات و امنیت در منطقه و جهان خواند تاکید کرد.

در همین راستا وزارت امور خارجه و همکاری بین‌الملل امارات متحده عربی اعلام کرد که امارات احکام صادره توسط دادگاه عربستان سعودی و همچنین تعهد ریاض به اجرای شفاف قانون و مجازات تمامی عاملان این جنایت را تایید می‌کند.

وزارت خارجه امارات در ادامه با اعلام حمایت کامل خود را از عربستان در تلاش برای برقراری ثبات و امنیت در منطقه، تأکید کرد که امارات تمامی تلاش‌ها برای سوء استفاده از این مساله و مداخله در امور داخلی عربستان را محکوم می‌کند.

وزارت امور خارجه عربستان شامگاه جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که گزارش آمریکا در خصوص قتل جمال خاشقچی را به صورت کامل رد می کند واین گزارش حاوی نتیجه‌گیری‌هایی توهین آمیز و نادرست درباره رهبران عربستان است که پذیرفتنی نیست.

در این بیانیه آمده است: وزارت خارجه عربستان سعودی آنچه را که قبلا مقامات مربوط صادر کرده بودند، تایید می‌کند مبنی بر اینکه این جنایت فجیع نقض واضح قوانین عربستان و ارزش‌هایی است که توسط گروهی انجام گرفت که تمام مقررات و اختیارات دستگاه‌هایی را که در آن کار مشغول به کار بودند، نقض کردند.

این بیانیه پس از آن صادر شد که جمعه، دفتر مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده خلاصه‌ای از گزارش سیا را منتشر کرد که محتوای آن تاکید دارد محمد بن سلمان با ربودن یا کشتن خاشقچی موافقت کرده است.

در این گزارش آمده است: ما چنین ارزیابی می‌کنیم که محمد بن سلمان نقشه عملیاتی برای دستگیری یا کشتن جمال خاشقچی روزنامه‌نگار سعودی در استانبول ترکیه را تأیید کرده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج