باهنر: ۱۰نفر پیدا نمی‌شود، دنبال منافع ملی باشند
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۹۹۵۳۰
۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
۱۴۵۹
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تاکید کرد: امیدوارم رییس‌جمهور آینده عاقل، حکیم و مدبر باشد. نیاز نیست رییس‌جمهور روزی ۱۷ ساعت کار کند، پنج ساعت کار کند، اما حکیمانه تصمیم بگیرد و با ۲۰ میلیون رای فکر نکند عقلش زیاد شده است.

خبرگزاری ایرنا: دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تاکید کرد: امیدوارم رییس‌جمهور آینده عاقل، حکیم و مدبر باشد. نیاز نیست رییس‌جمهور روزی ۱۷ ساعت کار کند، پنج ساعت کار کند، اما حکیمانه تصمیم بگیرد و با ۲۰ میلیون رای فکر نکند عقلش زیاد شده است.

«محمدرضا باهنر» دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در این پنجمین همایش از سلسله نشست‌های هم‌اندیشی کمیته‌های اصناف و اقشار شورای وحدت،، با اشاره به جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در حال حاضر ۸۰ درصد جمعیت کشور را افرادی تشکیل می‌دهند که یا در دوران جنگ و امام نبودند یا آن زمان قدرت تمییز نداشتند. در این چهل سال کارهای خوبی انجام شد البته طبیعی است که برخی از قطعات پازل درست مدیریت نشد. این کارهای خوبی که در کشور صورت گرفته از جنگ تا بازسازی خسارت‌های ناشی از آن که هزار میلیارد دلار هزینه بر روی کشور به بار آورد، همگی دستاورد دولت‌هایی است که در این چهل سال کار کردند و امور را مدیریت کردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر روستای ۱۰ خانوار بدون برق و آب نداریم. همه این امور کار همین دولت‌ها بوده و البته اشکالاتی هم وجود داشته است. در واقع زمانی که نقشه راه و سیاست‌های کلی در هرم قدرت، الزام‌آور نیستند و هر کدام از نهادها، اسناد بالادستی را رعایت نمی‌کنند، به اشکالات ساختاری برمی‌خوریم.

عضو شورای عالی شورای وحدت با اشاره به نقش مجلس در حل مسائل و مشکلات کشور اظهار داشت: خاستگاه مجلس، قومی، منطقه‌ای و حزبی است. ۱۵ سال است که رهبری می‌گوید اقتصاد مقاومتی، اما کسی توجه نمی‌کند. در هیچ مجلسی ۱۰ نفر پیدا نشده و نمی‌شود که منافع ملی را به سایر منافع ترجیح دهد. از زمانی که سیاست‌های پولی در خدمت سیاست مالی قرار گرفت، این وضعیت برای اقتصاد کشور اتفاق افتاد. به غیر از دولت هشتم، بقیه دولت‌ها در دوره دوم با تورم ۱۵۰ درصدی مواجه بودند، لذا اقتصاد کلان کشور مشکل دارد.

باهنر با بیان اینکه در کنار نهادهای تصمیم‌گیر به نهادهای تصمیم‌ساز نیاز داریم که پارلمان بخش صنعت یکی از آنها است، تصریح کرد: امروز خودروساز، به ازای هر خودرویی که تولید می‌کند هشتاد میلیون ضرر می‌دهد. صنعت را لوس بار آوردیم؛ لذا توانایی رقابت ندارد. در حال حاضر ۸۰ درصد اقتصاد دست دولت است. لذا بخش خصوصی به وکیل مدافع جدی نیاز دارد که دنبال رانت و منافع شخصی نباشد.

وی با اشاره به تدوین استراتژی ملی خاطرنشان کرد: امیدوارم رییس‌جمهور آینده عاقل، حکیم و مدبر باشد. نیاز نیست رییس‌جمهور روزی ۱۷ ساعت کار کند، پنج ساعت کار کند، اما حکیمانه تصمیم بگیرد و با ۲۰ میلیون رای فکر نکند عقلش زیاد شده است.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به عملکرد شورای وحدت ابراز داشت: در قالب شورای وحدت، معتقد هستیم که ساختار حقوقی و قانونی حمایت و پشتیبانی از صنعتگران باید سامان پیدا کند. لذا در این شورا به دنبال این هستیم که کار با ثبات، مداوم و ماندگار انجام دهیم.

در ابتدای این نشست «حکیم جوادی» رییس کمیته صنعتگران شورای وحدت با اشاره به ظرفیت‌ها و مشکلات صنعتگران در حوزه‌های مختلف اجرایی و قانونی اظهار داشت: به رغم موانع فراوانی که وجود دارد صنعت در کشور ما توانسته به این میزان پیشرفت کند.

وی افزود: گاهی قوانینی در مجلس و دولت ایجاد می‌شود که به دور از واقعیت‌های حوزه صنعت و صنعت گری است. در حال حاضر تنها برای انتخابات ۱۴۰۰ در شورای وحدت جمع نشدیم بلکه این هدف را داریم که در همه عرصه‌های کاری خود اثرگذار باشیم.

در ادامه، «مهدی غضنفری» وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی بزرگ صنعتگران ایران بیان کرد: تا با مفهوم حکمرانی آشنا نشویم و ابعاد آن مورد گفت‌وگو قرار نگیرد، با تصمیمات الاکلنگی در این زمینه روبه‌رو می‌شویم. در حال حاضر، با مفهوم حکمرانی برخورد آیین‌وار می‌شود.

وی گفت: در مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست‌های کلی و تصمیم های کلی گرفته می‌شود و در مجلس هم قانون‌های پنج ساله تقنین می‌شود. بعد به سراغ بودجه‌ای می‌روند که نه با آن تصمیمات کلی و نه با این قوانین پنج ساله همخوانی دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:77
Iran (Islamic Republic of)
08:01 - 1399/12/23
حقیقت تلخی را آقای با هنر بیان کرده ،البته ایشان فرمودند ده نفر ولی باید گفت سه نفر هم پیدا نشده که بفکر منافع ملی باشد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
فنی آتل_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیان طب - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر صالحی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
اورانوس_فوتر2
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر