حیوانات خاص در سریال‌های مدیری چه می‌کنند؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
لاله زار مال_4
ادیب_4
ادیب_2
لاله زار مال_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۰۳۷۸۹
۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۳
۱۰۴۶۵
حتما از جنجال جدید مهران مدیری مطلع شده‌اید. مدیری در سریال جدید خود به‌نام دراکولا، از حیوانات و پرندگان خاصی استفاده کرده است که باعث واکنش و اعتراض دوست‌داران حیوانات و محیط‌ زیست شده است، چرا که آن‌ها معتقدند با این کار، حیات این‌گونه حیوانات و پرندگان به‌خطر می‌افتد و مدیری را متهم به حیوان‌آزاری کرده‌اند.

برترین‌ها: حتما از جنجال جدید مهران مدیری مطلع شده‌اید. مدیری در سریال جدید خود به‌نام دراکولا، از حیوانات و پرندگان خاصی استفاده کرده است که باعث واکنش و اعتراض دوست‌داران حیوانات و محیط‌ زیست شده است، چرا که آن‌ها معتقدند با این کار، حیات این‌گونه حیوانات و پرندگان به‌خطر می‌افتد و مدیری را متهم به حیوان‌آزاری کرده‌اند.

حیوان آزاری مهران مدیری

خبرگزاری صبا در واکنشی به حضور این جانوران نوشت: قسمت اول «دراکولا» را می‌شد از پوستر پر زرق و برق و تجملاتی‌اش حدس زد؛ پوستری که در آن یک توله ببر زیر پای دو شخصیت سریال نشسته است؛ ببری که به وجود آن هیچ احتیاجی نیست و اگر نباشد سریال راه خود را طی می‌کند، ولی استفاده از حیوانات به ویژه حیوانات وحشی و حتی در حال انقراض فقط به رواج نگهداری آن‌ها به عنوان حیوان خانگی دامن می‌زند.

البته ماجرا فقط به حضور یک ببر در پوستر منتهی نمی‌شود و در روند داستان قسمت اول سریال، حیوانات دیگری را مشاهده می‌کنیم، گویی سریال در باغ وحشی فیلمبرداری شده است که تعدادی انسان در آن جشن تولد گرفته‌اند! حضور انواع حیوانات زینتی و تجاری همچون ببر، طاووس، کروکدیل، شاهین، لاما، قوی سیاه و… در این سریال برای نشان دادن تجملات و ثروت به اغراقی غیرقابل وصف تبدیل شده و به وضوح آزار آنان در میانه تصویربرداری مشاهده می‌شد. به راستی چگونه می‌توان ببری را میان انسان‌های یک سریال رها کرد و بدون آزار به غریزه حیوانی و درندگی‌اش کنترلش کرد؟

البته باید تاکید کرد که این توله ببر نیز لنگ لنگان وارد صحنه می‌شود که نشان از نرمی استخوان او دارد و این مساله به دلیل جدا شدن زودهنگام آنان از مادر و تغذیه نامناسب‌شان توسط قاچاقچیان است.

حیوان آزاری مهران مدیری

علاقه‌ی خاص مهران مدیری به حیوانات خاص

گویا مدیری علاقه‌ی خاصی به نگهداری شخصی و استفاده‌ از گونه‌ی خاص پرندگان و حیوانات در فیلم و سریال‌های خود دارد. آقای مدیری در شهریور سال ۹۶ در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران درباره مار پیتون دومتر و بیست سانتی که به عنوان حیوان خانگی خود ۱۱ سال است نگهداری می کند صحبت کرده بود.

حیوان آزاری مهران مدیری

اگر به‌یاد داشته باشید در فیلم همیشه پای یک زن درمیان است هم از یک مار استفاده شده بود که طبق گفته‌های مدیری، این مار همان حیوان خانگی خود اوست. در سریال مرد هزارچهره هم که مهران مدیری شخصیت اصلی داستان بود، در قسمت‌های پایانی، علیرضا خمسه هنرپیشه نقش پدرخوانده گروه مافیایی این سریال به همراه خود یک سوسمار «ایگوآنا» داشت که به عنوان نمادی از ترسناک بودن و نافذ بودن او در سریال تلقی می‌شد. 

نکته‌ی جالب این بود که طبق اخبار به‌دست آمده، بعد از پخش این سریال، فروش این حیوان به‌عنوان حیوان خانگی، بسیار زیاد افرایش پیدا کرد!

حیوان آزاری مهران مدیری

ناگفته نماند که این کار آن زمان هم با انتقادات حامیان محیط زیست همراه شده بود، ولی به نظر می‌رسد این انتقادات راه به جایی نبرده و علاقه مدیری به حیوانات وحشی بیشتر هم شده است؛ حیواناتی که اغلب به وسیله قاچاق وارد کشور می‌شوند و این مساله به ترویج اسارت حیوانات صحه می‌گذارد.

البته گروه سازنده سریال «دراکولا» برای توجیه کار خود اعلام کردند: «حیوانات وحشی باید در زیستگاه طبیعی خود زندگی کنند. نگهداری از آن‌ها در خانه به هیچ عنوان مورد قبول و تایید تیم سازنده این سریال نیست. حیواناتی که در این سریال می‌بینید صرفا به دلیل داستان، بصورت موقت با مراقبت‌های ویژه و فقط به مدت ۳ روز در لوکیشن فیلمبرداری حضور داشته‌اند و پس از پایان فیلمبرداری به زیستگاه اصلی‌شان بازگردانده شده‌اند. نگهداری از حیوانات وحشی در خانه، انسانی نیست.»

حیوان آزاری مهران مدیری

حال باید پرسید این حیوانات وحشی موجود در دراکولا از کجا آمده‌اند و به کجا بازگردانده می‌شود؟ زیستگاه ببر و زرافه و کروکودیل در ایران است یا به صورت قاچاقی وارد ایران شده‌اند؟ مجوز این گونه فعالیت‌های حاشیه‌ساز برای محیط زیست از کجا صادر شده است؟

اثرات زیست‌محیطی نگهداری گونه‌های خاص جانوری

حیوان آزاری مهران مدیری

نگهداری از حیوانات به صلاح آنهاست یا ضرر آنها؟ بدون شک گاهی اوقات به دلیل برخی شرایط مثل معلولیت حیوان، طولانی شدن مدت درمان، عدم سازگاری با محیط طبیعی فعلی و دور افتادن حیوان از زیستگاه خودش، نمی‌توان حیوان را به طبیعت بازگرداند. حتی اگر حیوان بتواند خودش را با محیط طبیعی فعلی وفق دهد به علت عدم تعلق به این نوع اکوسیستم ممکن است باعث بر هم زدن نظم موجود در آن اکوسیستم و مختل شدن زندگی گونه‌های دیگر شود. البته در مورد پرورش یا خرید حیوانات نمی‌توان از این توجیهات و بهانه‌ها استفاده کرد و این توجیهات فقط زمانی قابل قبول هستند که با نگهداری از حیوانات در قفس باعث نجات حیوانی از مرگ یا شرایط بد موجود شویم و هیچ چاره‌ای جز این نداشته باشیم که او را در قفس نگه داریم.

حیواناتی که متعلق به ایران نیستند

این یک واقعیت است که نمی‌توان از هر حیوانی در هر مکان و شرایط آب و هوایی نگه داری کرد؛ اما بسیار از شهروندان یه این مساله توجه نمی‌کنند. بسیاری از پرندگانی که در فروشگاه‌های حیوانات خانگی به فروش می‌رسند، از مناطق مرطوب و استوایی به ایران قاچاق شده اند و برخی حیوانات خانگی پر طرفدار بومی مناطق سردسیر سیبری هستند. نگهداری از این حیوانات در ایران، باعث ایجاد مشکل و بیماری در این حیوانات خواهد شد.

حیوان آزاری مهران مدیری

برای نگهداری از حیوان باید به تطبیق ویژگی‌های جسمانی حیوان به آب و هوای محل نگهداری نیز دقت کرد. حیوانی که زاده محیط سردسیر است را نمی‌توان در جنوب ایران نگهداری کرد. در این حالت حیوان دچار مشکلات جدی خواهد شد. برخی حیوانات پرخاشگر، انزواطلب و لجباز هستند و باید بیش از حالت عادی مراقب رفتار چنین حیواناتی بود.

متاسفانه نگهداری از حیوانات خاص مانند شیر، ببر و یا پلنگ توسط برخی سلبریتی‌ها و یا شهروندان مرفه یکی از معضلاتی که تبعات جبران‌ناپذیری درپی دارد.

قاچاق و یا نگهداری گونه‌های خاص جانوران که متعلق به حیات وحش هستند، می‌تواند آسیب بسیار جدی به حیات آن‌ها وارد کند و آنان را در خطر انقراض قرار دهد. امیدواریم دیگر شاهد اینگونه حیوان‌آزاری‌ها توسط انسان‌ها نباشیم.

حیوان آزاری مهران مدیری

انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:24
Iran (Islamic Republic of)
08:51 - 1400/01/11
مدیری خود را تافته جدا از بافته مردم ایران می داند و فقط ژست مردم فریب دارد که بگوید درد مردم را می داند

ولی در نهایت از قمشا گلزار و شهاب حسینی هست
پاسخ ها
سعید
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
هرچی باشه سریالاش از "تنهایی لیلا" :) صدا و سیما بهتر
میتی از مشد
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
وقتی پول مفت بیت المال به راحتی بره تو جیبت از این کارها زیاد میکنی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
اخه درد مردم را بدون یا ندونه چه دردی را میتواند داو کند حال مثل فلانی هست یا نیست فعلا داره نون بازوی خودش را میخوره دردی از من تو را داو نمیکنه سرت را درد نیار خودش هست با زندگیش
سانسور بی سانسور
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
مهران مدیری یک موجود تهوع آور، دورو، نون به نرخ روزخور، ریاکارو.... است
Iran (Islamic Republic of)
08:55 - 1400/01/11
اين همه مديري تو دورهمي گفت نرين شمال جوج بزنين با نوشابه ! آيا كسي گوش كرد؟ كه حالا تبليغ حيوان داري كند، و مردم بروند حيوان خانگي بخرند. من خودم خيلي خيلي علاقه به حيوان خانگي دارم ولي چون جا ندارم و زياد ماموريت مي روم تا بحال نگه نداشته ام.
Iran (Islamic Republic of)
10:02 - 1400/01/11
امان از پولداری زیاد تجملات و ادای همراه مردم در آوردن!
Iran (Islamic Republic of)
11:46 - 1400/01/11
تو ر و خدا الکی گیرندید خود مدیری گفتن ۳ روز نگهداری کردن حیوانات رو اونجا کاره بدی نبود که همین کارارا بکنید تا این هم دیگ فیلم نسازه
پاسخ ها
سجاد
United States of America
۱۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
بجز سه تا فیلمش بقیه در حد تئاترهای دبیرستانی بوده .بعد از جدایی اش از برادران قاسم خانی کاراش خیلی افت پیدا کرده همون بهتر که نسازه .به نظر منکه کارگردان و بازیگر خوبی نیست ولی انصافن مجری خوبی هست .بازم نظر شخصیم اینه جایگاه اجتماعی الان مدیری بیشتر حق عطاران هست .
Iran (Islamic Republic of)
12:02 - 1400/01/11
این حیوانات را از باغ وحش میگیره یا از مافیا حیوانات وحشی که براشون تبلیغات کنه
Iran (Islamic Republic of)
13:28 - 1400/01/11
مهران مدیری عشقه خوش تلخه خوش نمکه
Iran (Islamic Republic of)
14:13 - 1400/01/11
بسه دیگه این مردم هم به‌ همه چی کار دارند
Iran (Islamic Republic of)
14:17 - 1400/01/11
مهران مديري يه دونس من عاشقشم
Iran (Islamic Republic of)
14:36 - 1400/01/11
این همه تو دنیا انواع حیوانات رو میارن تو فیلم هاشون هیچی نمیشه چرا آخه ما ایرانیا اینجورییم؟!
Iran (Islamic Republic of)
15:34 - 1400/01/11
اتفاقا من قسمت اول رو دیدم خوشم اومد حیوانا رو میدیدم گیر الکی ندید بنظرتون حیونا هم گریم میشن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تنورستان_فوتر
اورانوس_فوتر2
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر