تنظیم رادیویی «امیر ارسلان نامدار» به همت پیشگر
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۰۶۷۸۴
۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۱
۲۳۰۱
مجموعه رادیویی نمایشی «امیر ارسلان نامدار» به کارگردانی جواد پیشگر و با حضور بیش از سی بازیگر حرفه‌ای روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.
خبرگزاری صبا: مجموعه رادیویی نمایشی «امیر ارسلان نامدار» به کارگردانی جواد پیشگر و با حضور بیش از سی بازیگر حرفه‌ای روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.
 
تنظیم رادیویی «امیر ارسلان نامدار» به همت یشگر
 
به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، جواد پیشگر درباره تنظیم رادیویی و کارگردانی مجموعه رادیویی «امیر ارسلان نامدار» گفت: نمایش رادیویی «امیر ارسلان نامدار» بر اساس نوشته محمدعلی نقیب الممالک در بیست و پنج قسمت سی دقیقه‌­ای به صورت نمایش رادیویی تنظیم شده است. تنظیم و کارگردانی این اثر را بنده به عهده داشته­‌ام و خوشحالم که سال ۱۴۰۰ را با این اثر زیبا آغاز کرده­‌ام.
 
وی افزود: نمایش رادیویی به عنوان ابزاری خلاق و موثر به خاطر اینکه مخاطب را درگیر یک عمل خلاقانه ذهنی می‌­کند و چون بصری نیست می‌تواند در جهان مریی و نامریی، چه ذهنی و چه عینی حضور یافته و تاثیرات ژرفی در وجود و روان مخاطبش بگذارد. به خصوص اگر موضوع و محتوای ارایه شده در ذهن و خاطرات گذشته وی جایی داشته باشد. در این راستا می‌­توان به داستان­‌هایی اشاره کرد که در تاریخ شفاهی مردم یک جامعه صاحب هویت و سرشار از خاطرات گذشته است و داستان «امیر ارسلان نامدار» از این جمله است.
 
پیشگر اظهار کرد: داستان «امیر ارسلان نامدار» را می­‌توان شیرین­‌ترین و غنی‌­ترین بین داستان­‌های ایرانی دانست. در تاریخ معاصر ایران قبل از حضور رسانه­‌هایی چون رادیو، تلویزیون و سینما، داستان «امیر ارسلان نامدار» از معروف‌­ترین آثاری بود که به صورت شفاهی و سینه به سینه بین اقشار مردم نقل می­‌شد و نسل‌­های مختلف، بخشی یا تمامی اثر و یا نامی از شخصیت­‌های این اثر دل­‌انگیز را شنیده و یا خوانده‌­اند.
 
وی تاکید کرد: داستان «امیر ارسلان نامدار» سال‌ها مونس ایام فراغت جوامع شهری، روستایی و عشایری ما بوده است. نثر زیبا، حماسی و شاعرانه این اثر، ریشه در سبک ویژه و تکنیک داستان­‌پردازی آن دارد.
 
پیشگر خاطرنشان کرد: زمانی‌که پیشنهاد تنظیم رادیویی این اثر از سوی دفتر ادبیات نمایشی رادیو نمایش را دریافت کردم. بعد از مطالعه اثر، به خاطر سابقه ذهنی و جذابیت، زیبایی و ظرفیت‌­های دراماتیک موجود اثر در حوزه شنیداری شدن آن، بلافاصله با اشتیاق کار تنظیم آن را به صورت نمایش رادیویی آغاز کردم. بدیهی است ضرورت تولید آثاری از این دست در بدنه شبکه نمایش رادیو باعث جذب مخاطبان بیشتری برای این شبکه تفکربرانگیز خواهد شد چرا که داستانی مانند «امیرارسلان نامدار» در میان مردم ما همچنان زنده، بالنده و ماندگار است و امیدوارم تولید این اثر متفاوت، شروعی برای تولید دیگر آثاری از این رقم باشد.
 
نویسنده و کارگردان رادیو نمایش در پایان ضمن تشکر از مدیریت دفتر ادبیات نمایشی و دست اندرکاران تولید این مجموعه رادیویی عنوان کرد: در این نمایش، نقش­‌ها براساس ویژگی­­‌ها و جنس صدای بازیگران و مهم‌­ترین مساله توانایی و ظرفیت‌­های بازیگران در ارایه مطلوب نقش­‌ها و دیگر پارامتر­های لازم انتخاب شده­‌اند.
 
مجموعه رادیویی «امیرارسلان نامدار» به تهیه­‌کنندگی فرشاد آذرنیا، کارگردانی و تنظیم رادیویی جواد پیشگر، صدابرداری جعفر جودتی، افکتوری محمدرضا قبادی­فر و با هنرمندی نازنین مهیمنی، شهین­دخت نجف­زاده، بهناز بستان­دوست، فریبا طاهری، شمسی صادقی، معصومه عزیز­محمدی، شیرین سپه­راد، نوشین حسن­زاده، رضا عمرانی، حمید منوچهری، مجید خمره، رامین پورایمان، بیوک میرزایی، محمد پورحسن، محمد آقا­محمدی، مهرداد عشقیان، کرامت رودساز، سلمان خطی، مجتبی طباطبایی، علی میلانی، امیر فرحان­نیا، قربان نجفی، امیرعباس توفیقی، عباس شادروان، حمید یزدانی، نورالدین جوادیان، سینا نیکوکار، مهرداد مهمان­دوست، مهدی خمینی مقدم، امین بختیاری، شهریار حمزیان وتعداد دیگری از هنرمندان در مدت ۲ هفته تمرین و تولید شده است و از بیست و پنجم فروردین ماه ساعت ۱۲:۳۰ شب، از رادیو نمایش پخش می‌شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
عارفی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
ادیب_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
تنورستان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
کالازم_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
اورانوس_فوتر2