هنر برنامه‌ریزی در خدمت تحول سایپا
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۰۸۷۰۹
۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷
۸۱۴
در یک سالی که گذشت، گروه خودروسازی سایپا موفق شد در بسیاری از زمینه‌ها به دستاورد‌های قابل توجهی دست پیدا کند که توقف کامل تولید پراید، ارائه مدل‌هایی جدید از محصولات قبلی، عرضه خودرو به روز و باکیفیت شاهین به بازار و افزایش تیراژ تولید در سال تحریم و کرونا از جمله مهمترین آن‌ها بود.

سایپانیوز: در يك‌ سالی كه گذشت، گروه خودروسازي سايپا موفق شد در بسیاری از زمينه‌ها به دستاوردهاي قابل توجهی دست پيدا كند كه توقف کامل تولید پراید، ارائه مدل‌هایی جدید از محصولات قبلی، عرضه خودرو به روز و باکیفیت شاهین به بازار و افزايش تیراژ توليد در سال تحریم و کرونا از جمله مهمترین آنها بود.

 

تمامی این دستاوردها در شرايطي كه سخت ترين تحريم ها در مورد صنعت خودرو اعمال شد و از نظر تامين ارز، چالش هاي متعددي وجود داشت. از طرفي دیگر، شيوع ويروس كرونا عامل ديگري شد تا بر فرآيند توليد خودرو اثر بگذارد، گروه خودروسازي سايپا ضمن رشد توليد خودرو، توانست كسري توليد سال هاي ۹۷ و ۹۸ را جبران كند.

آمار توليد محصولات سايپا در سال ۹۹ نشان مي‌دهد كه بیش از ۴۲۰ هزار دستگاه خودرو توليد شده است. اين امر گوياي رشد 1.5 درصدي توليد خودرو و تحقق 92.8 درصد توليد تجمعي است.

پایان کابوس معوقات

يكي از چالش هايی كه گروه خودروسازي سايپا تا سال ۹۷ با آن روبرو بود، تعهدات معوق، پرونده‌هاي اتوخدمت و پاسخگويي به تعهدات غيرقابل تحويل بود به گونه ای که در بهمن‌ماه سال ۹۷ نزدیک به ۵۴۰ هزار دستگاه تعهد وجود داشت اما با تلاش و همت شبانه‌روزی مدیران متعهد، کارگران سختکوش، زنجیره تامین و شبکه نمایندگی‌های سایپا در سراسر کشور هر ساله تعداد بسیار زیادی از این تعهدات، تحویل مشتریان شد.

بر اين اساس تعهدات معوق از ۲۵۴ هزار دستگاه تنها به ۲۵ هزار دستگاه رسيده است و تمام بخش‌ها در تلاش هستند تا با قيد فوريت خودروهاي باقیمانده را تولید و تحويل مشتریان دهند.

گام ديگري كه سايپا در سال گذشته برداشت و باعث شد رضايت مشتريان گروه خودروسازي سايپا به دست آيد، به صفر رساندن پرونده هاي بلاتكليف اتو خدمت بود. برای اجرای این مهم، ۱۱۴ هزار دستگاه خودرو تحويل مشتريان شد.

موضوع ديگري كه گروه خودروسازي سايپا در سال گذشته با جديت آن را دنبال كرد، كاهش تعهدات بحراني غيرقابل تحويل برندهاي رنو و برليانس بود. در این حوزه، سايپا حدود ۵۶ هزار دستگاه تعهد داشت كه به دليل خروج شركت ها از ايران و افزايش بي سابقه تحريم هاي صنعت خودرو امكان توليد و حتي واردات اين خودروها نبود. از اين رو با اجراي طرح جايگزين به بخش زيادي از درخواست ها پاسخ داده شد به شکلی که در حال حاضر در اين بخش ميزان تعهدات سايپا به كمتر از ۱۰ هزار دستگاه رسيده است.

وداع با فناوری قدیمی

سایپا در راستاي برنامه ریزی توسعه اي خود با هدف ایجاد تحول، در اوايل سال گذشته خودرو پرايد را با فناوری قدیمی و پس از سه دهه توليد كنار گذاشت و جاي آن را به خودروهاي جديد داد.

ساليان متمادي صحبت خروج پرايد از خطوط توليد بود اما در نهايت اين مهم در سال ۹۹ و با تاکید و پیگیری سیدجواد سلیمانی، اتفاق افتاد. زماني كه پرايد كنار گذاشته شد برخي نگران بودند كه ظرفيت خالي شده بر بازار و تیراژ تولید سایپا اثر بگذارد، اما سایپا با اجراي يك برنامه دقيق، ظرفيت از دست رفته را با افزايش بيش از ۶۰ درصدی محصولات جديد جبران کرد.

هفت ستاره جدید در آسمان کیفیت سایپا

در بررسي كارنامه يكسال گذشته سايپا مي توان به كسب و افزایش ۷ ستاره كيفي جدید براي محصولات سايپا اشاره كرد. افزایش يك ستاره كيفي براي محصولات تيبا، تيبا۲، ساينا و وانت۱۵۱ از اتفاق هاي خوشايند سال ۹۹ در مجموعه سايپا بوده است. به گونه اي كه خودروهای ياد شده به ۳ ستاره ارتقا پيدا كردند.

خودرو كوييك هم كه بسيار مورد استقبال مردم قرار گرفته، اكنون ۴ ستاره كيفي دارد. در اين ميان كاميون الوند هم با ۴ ستاره كيفي در حال توليد شدن است و بر اين اساس مي توان گفت سال گذشته سطح كيفي محصولات سايپا به طور محسوسی بهبود پيدا كرده است.

رکوردشکنی های تولیدی در شرکت های گروه

در سالي كه پشت سر گذاشتيم دو شرکت از گروه خودروسازی سايپا در توليد ركورد زدند؛ شركت زامياد رکورد تولید خود در ۹ سال گذشته را شکست و رشد 2.5 درصدي را نیز ثبت كرد. اين مجموعه در سالی که پشت سر گذاشته شد ۳۵ هزار و ۴۱۲ دستگاه خودرو توليد كرد و موفق شد ۹۱ درصد از برنامه پيش‌بيني شده توليد تجمعي خود را محقق كند.

اتفاق مهم ديگري كه در سال ۹۹ رخ داد، افزايش ۶۳ درصدي توليد در شركت مگاموتور بود. اين مجموعه در طراحی و تولید قوای محرکه صنعت خودرو فعاليت مي كند و همواره در تلاش است كه از تکنولوژی‌های برتر بهره ببرد.

چهره های جدید در سبد محصولات سایپا

سایپا در دو سال گذشته برنامه های متعددی را برای بازگرداندن اعتماد عمومی و جلب رضايت مشتريان اجرا کرده که يكي از آنها طراحي و توليد خودروهاي جديد بر اساس سلايق مشتريان و نياز بازار است. بر اين اساس در سال گذشته عرضه خودروهاي ساینا.اس، کوییک.اس و شاهين به بازار اتفاق افتاد و از خودروهاي اطلس و كراس اوور آريا كه قرار است در سال جاري وارد بازار شود، رونمايي شد.

در آخرین روزهای سال گذشته هم، همزمان با رونمایی از اپلیکیشن مشتریان سایپا، نخستین سری از خودروهای شاهین، تحویل تعدادی از مشتریان شد. اپلیکیشن سایپا با هدف تسهیل و تسریع در دسترسی مشتریان به سرویس‌های مختلف راه‌اندازی شده است.

شاهين سایپا كه در زمره خودروهاي طراحی و تولید شده توسط مهندسان داخلي است مجهز به فناوری‌های به روز بوده‌ و طراحی بدنه آن با فولادهای بسیار مستحکم رقیب جدی خودروهای خارجی هم کلاس خود است.

در این میان گروه خودروسازی سایپا تلاش کرده است این خودرو را با کیفیت بالا تولید و به مشتریان عرضه کند به گونه‌ای که برای نخستین بار در صنعت خودرو ایران، یک خودرو تولید داخل با گارانتی سه ساله یا پیمایش ۶۰ هزار کیلومتر به مشتریان تحویل داده می شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:7
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تنورستان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر صالحی_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ثمین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر