دامنه نوسان بورس از اردیبهشت تغییر می‌کند
۱۱۰۹۰۱۷
۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۸
۹۴۱
تغییر دامنه نوسان به مثبت ۶ و منفی ۳، بازنگری دستورالعمل گره معاملاتی، از مهم‌ترین تصمیمات هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار است.

ایلنا: تغییر دامنه نوسان به مثبت ۶ و منفی ۳، بازنگری دستورالعمل گره معاملاتی، از مهم‌ترین تصمیمات هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار است.

محمدعلی دهقان دهنوی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان مطلب بالا گفت: هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مصوب کرد تا دامنه نوسان قیمت‌ها از ابتدای اردیبهشت ماه به مثبت ۶ و منفی سه افزایش یابد.

وی تصریح کرد: پیشتر و بر اساس مصوبه شورای عالی بورس، به هیات مدیره سازمان بورس اجازه داده شد تا دامنه نوسان به صورت تدریجی افزایش یابد. از آنجا که این موضوع بعد از سه روز کاری قابل اعمال است، از ابتدای اردیبهشت دامنه نوسان جدید اعمال می شود و تا پایان اردیبهشت برقرار است. سپس سازمان بورس نسبت به افزایش تدریجی و مجدد تصمیم گیری می کند.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به بازنگری دستورالعمل گره معاملاتی، ابراز داشت: مقرر شد بازنگری به نحوی باشد که امکان نقدشوندگی افزایش یابد. در تغییراتی که صورت گرفت مجموع حجم معاملات در ۵ روز از ۵ درصد به ۲۰۰ درصد افزایش یافت. البته دامنه نوسان در گره معاملاتی همان دو برابر باقی ماند، اما حجم مبنا در روز گره معادل یک سهم در نظر گرفته می شود. همچنین هیات مدیره سازمان بورس تصویب کرد که برای فروش اوراق تبعی استفاده از رتبه بندی مجاز باشد.

دهقان دهنوی در پایان خاطرنشان کرد: سازمان بورس برنامه‌های خود را برای تقویت تقاضا پیگیری کرده و ادامه می دهد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:9
Iran (Islamic Republic of)
10:22 - 1400/01/29
متأسفم از اعتمادی که کردم و در بورس سرمایه گذاری کردم
Iran (Islamic Republic of)
10:25 - 1400/01/29
همشه‌دورغ‌ودورغ‌کسی‌دیگر‌‌برای‌سرمایه‌گذاری‌در‌ایران‌اعتماد‌ندارد‌چون‌پولش‌‌بعد‌یک‌مدت‌خورد‌میشودمردم‌دیگر‌هوشیار‌شدند
پاسخ ها
ماوشما
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
ارزش مادی شایدیکروزجبران شود ولی ارزش معنوی که همان اعتماداست هرگزجبران پذیرنیست ومثل جای واکسن آبله برروی ذهنهامی ماند.
Iran (Islamic Republic of)
16:03 - 1400/01/29
یعنی‌اینی‌که‌از‌تتمه‌مردم‌‌مونده‌به‌باد‌فنا‌بره
خسته‌نباشید‌
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج