استقلال و طاووس «امیر حاج‌رضایی»
۱۱۱۰۶۱۷
۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۷
۲۱۹۹
استقلال با چند تغییر و خط حمله‌ای آتشین به مصاف الدوحیل آمدند و در همان دقایق ابتدایی ارسلان مطهری گیتارش را نواخت تا یک پیروزی دیگر در دسترس قرار بگیرد، اما خیلی زود اشتباهات خط دفاعی که در دیدار‌های پیشین پشت درخشش خط حمله پنهان مانده بود آشکار شد.

احسان محمدی در عصرایران نوشت: اگر امیر حاج‌رضایی مربی و کارشناس فوتبال هنوز به تلویزیون دعوت می‌شد، بعد از بازی استقلال - الدوحیل احتمالاً همان توصیف قدیمی‌اش در مورد تیم ملی فوتبال زمان مایلی‌کهن را به کار می‌برد:«این تیم شبیه طاووس بود، با پرهای زیبا و پاهای زشت. چشم‌نواز در خط حمله و نازیبا در خط دفاع».

استقلال با 11 گل زده در سه دیدار به میانگین تقریبی به 4 گل در هر بازی رسید. چیزی که حتی در لیگ‌برتر فوتبال ایران به آن نزدیک هم نشده است.

استقلال و طاووس «امیر حاج‌رضایی»

آن‌ها با چند تغییر و خط حمله‌ای آتشین به مصاف الدوحیل آمدند و در همان دقایق ابتدایی ارسلان مطهری گیتارش را نواخت تا یک پیروزی دیگر در دسترس قرار بگیرد اما خیلی زود اشتباهات خط دفاعی که در دیدارهای پیشین پشت درخشش خط حمله پنهان مانده بود آشکار شد.

مایکل اولونگا ستاره 27 ساله دو گل به ثمر رساند، شیخ دیاباته بازی را به تساوی کشاند اما حریف خط دفاعی تیمش نشد و عبدالله الاحرق بدون مزاحمت گل سوم را زد تا نیمه اول 3-2 تمام شود.

فرشید اسماعیلی در ادامه نمایش پرشورش در این مسابقات گل سوم را به ثمر رساند اما هنوز خوشحالی استقلالی‌ها تمام نشده بود که الونگا گل سوم خودش و چهارم الدوحیل را به ثمر رساند تا فرهاد مجیدی که استقلالی‌ها او را با عدد «چهار» می‌شناسند این بار با خاطره‌ای تلخ از این عدد تیمش را به رختکن ببرد.

واکنش هواداران به این شکست در فضای مجازی همراه با تحسین تیم بود. آن‌ها در عین حالی که به عملکرد رشید مظاهری نقد دارند و فقدان یک رهبر کاریزماتیک در خط دفاع را یادآوری می‌کنند از نمایش هجومی استقلال لذت بردند، گرچه کسانی هم به فرهاد مجیدی این نقد را وارد کردند که مقابل تیمی مثل الدوحیل نباید با سه مهاجم بازی را شروع می‌کرد.

محمد تقوی بازیکن پیشین استقلال در پایان بازی نوشت: «استقلال در دیدار امشب بازنده نبود بلکه تنها وقت این مسابقه تمام شده و سه روز دیگر باید نیمه دوم بازی را ادامه دهد؛ استقلال اگر تنها کمی در دفاع هوشیار باشد پیروزی مقابل الدحیل در تقابل بعدی دور از دسترس نیست.»

در حالیکه استقلال به واسطه بازی هجومی و به ثمر رساندن 11 گل تحسین می‌شود دریافت 6 گل در سه مسابقه هم آماری مناسب برای تیمی محسوب نمی‌شود که مدعی فتح جام است. فرهاد مجیدی و کادر او بیش از هر کسی این روزها پاهای نازیبای طاووس‌ آبی را می‌بینند و به آن فکر می‌کنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج