نخست‌وزیر عراق دوباره به واشنگتن می‌رود
۱۱۱۰۸۲۸
۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۴
۱۷۹۸
یکی از اعضای فراکسیون «المستقبل» (آینده) در پارلمان عراق امروز (پنجشنبه) از سفر مجدد نخست وزیر این کشور به آمریکا در ماه ژوئیه خبر داد.

ایسنا: یکی از اعضای فراکسیون «المستقبل» (آینده) در پارلمان عراق امروز (پنجشنبه) از سفر مجدد نخست وزیر این کشور به آمریکا در ماه ژوئیه خبر داد.

به نقل از شبکه خبری «دجله»، سرکوت شمس الدین، عضو فراکسیون «المستقبل» (آینده) در پارلمان عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در ماه ژوئیه به منظور رایزنی در خصوص روابط دوجانبه و خروج نیروهای آمریکایی از خاک عراق و آنچه که لازم است طرف آمریکایی پس از این مرحله برای عراق مهیا سازد، به واشنگتن خواهد رفت.

شمس الدین همچنین تصریح کرد، رایرنی عراقی و آمریکایی بر تبدیل و تغییر ماموریت ارتش آمریکا و نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تحت امر واشنگتن از جنگ به آموزش و مسئولیت اردوگاه‌هایی که نظامیان آمریکایی در آن مستقر هستند پس از تکمیل ماموریت آموزششان برای حفاظت از امنیت و حمایت از نیروهای خارجی مستقر در آن به طرف عراقی محول می‌شود تا این اردوگاه، به اردوگاهی کاملا عراقی و با حضور تعداد کمی از آموزش دهندگان آمریکایی تبدیل شود.

طرف عراقی نیز متعهد به حفاظت از هیأت‌های دیپلماتیک و نیروهای آمریکایی قبل از عقب‌نشینی کامل می‌شود.

دو طرف همچنین دو مسأله سرمایه‌گذاری و اقتصاد را مورد بررسی قرار خواهند داد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج