ولادیمیر پوتین، پشت‌پرده نابودی سوپرلیگ اروپا
۱۱۱۱۰۸۶
۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۷
۱۴۱۸
پوتین به رومن آبراموویچ اطلاع داده تشکیل سوپرلیگ اروپا در راستای منافع کشور روسیه نیست

طرفداری: پوتین به رومن آبراموویچ اطلاع داده تشکیل سوپرلیگ اروپا در راستای منافع کشور روسیه نیست

سوپرلیگ اروپا، پروژه ای که فقط حدود 72 ساعت عمر کرد، مخالفان سرشناس بسیار زیادی در سراسر دنیا داشته است. یک روزنامه آلمانی، مدعی شده ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه مخالف سرسخت برگزاری سوپرلیگ بوده و این امر را مخالف منافع کشورش می دانسته است.

ولادیمیر پوتین، پشت‌پرده نابودی سوپرلیگ اروپا

به گزارش طارق پنجه از نیویورک تایمز و به نقل از روزنامه آلمانی SDZ، چلسی از اولین تیم هایی بود که برای شرکت در سوپرلیگ، ابراز تردید کرد و ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه پشت این قضیه بوده است. پوتین و دولت روسیه مخالف سرسخت برگزاری سوپرلیگ بوده اند.

در همین راستا پوتین با رومن آبراموویچ، مالک روس چلسی تماس گرفت و به او اطلاع داد که پیوستن چلسی به سوپرلیگ در راستای منافع کشور روسیه نیست. آبراموویچ نیز فورا با رییس جمهور پوتین موافقت کرد و چلسی خیلی سریع از سوپرلیگ کناره گیری کرد. روابط روسیه و یوفا، بسیار عالی است.

گازپروم، شرکت نفت و گاز روسی که سهام عمده آن متعلق به دولت روسیه است، یکی از شرکای اصلی یوفا است و فینال لیگ قهرمانان در سال 2022 نیز قرار است در سن پترزبورگ روسیه برگزار شود. پس از نابودی سوپرلیگ، امروز نیز مشخص شد قرار است در تورنمنت یورو 2020، بازی های بیشتری در سن پترزبورگ روسیه برگزار شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج