روزهای خاکستری اهالی سینما
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
شیرآلات زمانی_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۱۱۵۵۸
۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۳
۱۰۰۹
یک سال بیشتر است که کرونا مردم تمام جهان را غافلگیر کرد؛ بیماری‌ای که ابتدا به نظر نمی‌رسید در ادامه تبدیل به بحران اساسی تمام کشورها شود و نه‌تنها سلامت، بلکه اقتصاد همه دنیا را نشانه بگیرد.

روزنامه شرق: یک سال بیشتر است که کرونا مردم تمام جهان را غافلگیر کرد؛ بیماری‌ای که ابتدا به نظر نمی‌رسید در ادامه تبدیل به بحران اساسی تمام کشورها شود و نه‌تنها سلامت، بلکه اقتصاد همه دنیا را نشانه بگیرد. سینمای ایران در یک سال گذشته فرازونشیب‌های بسیاری را تجربه کرد و مثل همه مشاغل، سالن‌های سینما و تئاتر را به تعطیلی کشاند و بسیاری از هنرمندان را خانه‌نشین کرد.

روزهای خاکستری اهالی سینما

با همه اینها پس از مدتی بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام، مجدد فیلم‌برداری را از سر گرفتند و معدود فیلم‌های سینمایی و البته تعداد درخور‌توجهی سریال کارشان را آغاز کردند؛ اما این روزها در کنار تعداد درخور‌توجهی از آمار مبتلایان به کرونا در همه کشور نام برخی از چهره‌های هنری هم به چشم می‌خورد. چندروزی است که کیانوش عیاری، کارگردان با‌سابقه سینما و تلویزیون، به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری است. عیاری مدت‌هاست که مشغول به سرانجام‌ رساندن سریال جدیدش «87 متر» است؛ سریالی که ساخت آن تابستان ۹۶ آغاز شد و دی ۹۹ تصویربرداری آن به پایان رسید.شبنم عرفی‌نژاد، کارگردان و برنامه‌ریز و دستیار اول کیانوش عیاری، در سریال «87 متر» درباره تازه‌ترین شرایط جسمانی عیاری به «شرق» گفت: «شرایط جسمانی آقای عیاری نسبت به روزهای قبل بهتر شده و به احتمال بسیار زیاد تا چند روز آینده از بیمارستان مرخص خواهد شد».

اما چندین سال پس از ساخت سریال‌های «هزاران چشم» و «روزگار قریب» باید خوشحال بود که کیانوش عیاری با تمام فراز‌ونشیب‌ها و اتفاقاتی که بر سر اکران دو فیلم «خانه پدری» و «کاناپه» پیش آمد، به دعوت رسانه ملی پاسخ مثبت داد و ساخت «٨٧ متر» را آغاز کرد. سریالی که در زمان معاصر روایت می‌شود، سفارش ساخت این مجموعه سال‌ها پیش به عیاری داده شد و فرصتی برای ساخت آن مهیا نبود و در نهایت سال 96 ساخت این مجموعه را آغاز کرد. «87 متر»، جدید‌ترین سریال کیانوش عیاری، این روزها با مونتاژ، مراحل پس از تولید را می‌گذراند و پس از ماه مبارک رمضان پخش خواهد شد.

سریال «۸۷ متر» درامی اجتماعی است که داستان آن درباره دو خانواده به نام پوردورانی و خلیلی است. علیرضا پوردورانی به همراه همسر، دو دختر و پسرش ‌خانه‌ای را از یک فروشنده به نام فرج ناصری خریداری می‌کنند؛ اما روز اسباب‌کشی متوجه می‌شوند خانه به فرد دیگری به نام رجب خلیلی فروخته شده است. رجب به همراه پسر، همسر و دو دخترش صبح زودتر از پوردورانی‌ها به خانه رسیده‌اند و وسایل‌شان را در خانه گذاشته‌اند؛ اما با رسیدن خانواده پوردورانی، ماجرای کلاهبرداری مشخص می‌شود.

علی دهکردی، ابوالفضل پورعرب، مهران رجبی، فریبا کامران، نازنین فراهانی، هدی زین‌العابدین، دیبا زاهدی، الهه خادمی، ملیکا نصیری، نیما نوری‌زاده، سحر عبداللهی و محمد بحرانی ازجمله بازیگران سریال «۸۷ متر» هستند.
اما «باران کوثری» هم از دیگر بازیگرانی است که پس از ابتلا به کرونا مراحل درمان را در بیمارستان سپری می‌کند.
مدتی قبل نایب‌رئیس هیئت‌مدیره خانه سینما تأکید کرد هر‌کدام از اعضای صنوف سینمایی که مشغول کار در پروژه‌ای هستند، اگر برای حفظ سلامتی خود احساس نبود امنیت دارند، به رؤسای صنوف اطلاع دهند تا پیگیری انجام شود.

ایسنا دراین‌باره نوشت: «در پی نادیده‌گرفتن اطلاعیه سازمان سینمایی مبنی بر توقف فیلم‌برداری‌ها در شهرهای قرمز و نبود نظارت بر اجرائی‌شدن این دستور، برخی عوامل فیلم‌های سینمایی و سریال‌های شبکه نمایش خانگی از اصرار بر انجام کار در روزهایی که وضعیت شیوع کرونا در موج چهارم سیاه توصیف می‌شود، گله‌مند هستند.
در‌این‌باره گزارشی منتشر شد که با همراهی برخی عوامل و تأکید آنها بر اینکه با زور و اجبار به حضور در سر صحنه دعوت می‌شوند یا اینکه به خاطر نگرانی از پرداخت‌نشدن دستمزد مجبور به رفتن سر صحنه در این شرایط خاص هستند، روبه‌رو شد. این انتقادها بیشتر از آن جهت است که در بعضی پروژه‌ها رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشتر به عهده خود افراد گذاشته شده و تست‌گیری متناوب هم انجام نمی‌شود و در این بین تعدادی از عوامل هم به کرونا مبتلا شده‌اند. با‌این‌حال با توجه به ادامه فعالیت‌ چند پروژه دیگر، علیرضا نجف‌زاده، نایب‌رئیس هیئت‌مدیره خانه سینما و رئیس کمیته رفاهی خانه سینما، ضمن اشاره به کمیته‌ای که سال قبل در خانه سینما برای رسیدگی به همین امور تشکیل شده بود؛ اما بعد به دلیل بروز مسائلی تعطیل شد، به ایسنا گفت: در پروژه‌هایی که مجوز قراردادشان در ارتباط با وزارت ارشاد است، اگر دستور سازمان سینمایی را مبنی بر تعطیلی رعایت نکنند و بعد خدای ناکرده اتفاقی برای کسی بیفتد، تهیه‌کننده باید پاسخ‌گو باشد؛ چون وقتی اعلام می‌کنند فیلم‌برداری تعطیل شود، باید این کار انجام می‌شد.

او ادامه داد: خانه سینما پس از سازمان سینمایی بیانیه‌ای صادر و پروژه‌ها را دعوت به تعطیلی کرد و اگر کسی در این مسیر تخطی کند، قطعا مسئولیت کار با مسئولان آن پروژه است.او افزود: ‌در کمیته رفاهی خانه سینما سعی کردیم به اعضای صنوفی که خود یا خانواده‌های‌شان درگیر کرونا شده‌اند، در حد توان از طریق کمک‌های پزشکی و حتی مالی یاری‌رسانی کنیم؛ ولی در شرایط فعلی اگر هر‌کدام از اعضا در پروژه‌ای به خاطر شرایط کاری احساس نبود امنیت می‌کنند، حتما از طریق صنف و رئیس صنف خود اطلاع‌رسانی کنند تا ما بتوانیم پیگیری کنیم.

در روزهای گذشته مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا بر افزایش آمارهای مرتبط با کرونا در این هفته تأکید داشتند و در خانه ماندن را بهترین راه برای حفظ سلامتی و کمک به کم‌شدن آمار مبتلایان عنوان کردند.بر‌اساس‌این تمام مشاغل - به جز مشاغل گروه یک - برای مدتی تعطیل شده‌اند؛ ولی تعدادی از پروژه‌های فیلم‌برداری فیلم و سریال همچنان مشغول کار هستند و در این بین بیش از هر چیز اصرار بر ادامه تولید سریال‌هایی که در چند وقت اخیر به خاطر کیفیت پایین به‌شدت مورد انتقاد بودند، جای تأمل دارد.

برخی عوامل همین سریال‌ها اشاره می‌کنند که مسائل مالی و ضرری که هر روز تعطیلی در این شرایط به تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار وارد می‌کند، مانع از این می‌شود که توقف کار برای حفظ سلامتی افراد در اولویت بماند. این در حالی است که سال گذشته هنرمندان زیادی را به دلیل ابتلا به کرونا از دست دادیم که در بین آنها تعدادی در همین پروژه‌ها بیمار شده و از دنیا رفتند».

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر صالحی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روشا فارمسی_فوتر
تنورستان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر