«کرکس موتورسوار» پای چوبه دار
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۱۲۳۰۷
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۹
۲۸۱۶
قضات دیوان عالی کشور بر حکم «اعدام» جوان معروف به «کرکس موتور سوار» مهر تایید زدند و به این ترتیب یک متجاوز به عنف دیگر در مشهد به زودی مجازات خواهد شد.

خراسان: قضات دیوان عالی کشور بر حکم «اعدام» جوان معروف به «کرکس موتور سوار» مهر تایید زدند و به این ترتیب یک متجاوز به عنف دیگر در مشهد به زودی مجازات خواهد شد.

جوان 31 ساله معروف به «کرکس موتور سوار» که با تشکیل یک باند شش نفره در مشهد به کودکان و نوجوانان تعرض می کرد در حالی با حکم قاطع دستگاه قضایی خراسان رضوی به اعدام محکوم شد که هنوز رسیدگی به بخش های دیگری از جرایم اعضای این باند مخوف همچنان ادامه دارد.

ماجرای «کرکس موتور سوار» در اواخر بهمن 98 هنگامی لو رفت که یک زن تبعه خارجی در تماس با پلیس 110 گفت: جوانی از بالای دیوار وارد حیاط منزلم شد و پسر 9 ساله ام را با تهدید چاقو ربود!

«کرکس موتورسوار» پای چوبه دار

با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و صدور دستوری ویژه از سوی قاضی «اسماعیل عندلیب» (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) عملیات گسترده ای از سوی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای ردیابی پسر بچه مذکور آغاز شد. بررسی های تخصصی کارآگاهان نشان می داد که جوان موتورسواری در حاشیه شهر مشهد باند مخوفی را برای آزار و اذیت کودکان و نوجوانان تشکیل داده است و کودکان را پس از تعرض در خیابان های اطراف رها می کند.

این در حالی بود که کودکان به دلیل ترس و وحشت ناشی از آدم ربایی نمی توانستند مشخصاتی از عاملان آدم ربایی به پلیس ارائه دهند. به همین دلیل شیوه های ردزنی اعضای این باند با راهنمایی های قاضی عندلیب و استفاده از تجربیات پلیسی، تغییر کرد تا این که سرنخ هایی از لانه «کرکس موتور سوار» در اطراف کوره های آجرپزی حاشیه جاده سیمان مشهد به دست آمد.

کارآگاهان اداره جنایی آگاهی در یک عملیات هماهنگ و منسجم موفق شدند با ورود به مخفیگاه «کرکس موتور سوار» شش عضو این باند را در حالی دستگیر کنند که کودک 9 ساله را مجبور به نوشیدن مشروبات الکلی کرده بودند! این کودک زمانی که در کنار پلیس آرام گرفت پرده از اعمال وحشیانه این باند برداشت و گریه کنان از ماجرای تعرض با تهدید چاقو سخن گفت.

دختر 15 ساله در چنگ کرکس موتور سوار

در حالی که تحقیقات و بازجویی های گسترده از سرکرده این باند مخوف ادامه داشت و خبر دستگیری وی در روزنامه خراسان به چاپ رسید ناگهان شاکیان زیادی به پلیس آگاهی خراسان رضوی مراجعه کردند.

اما در این میان گریه های دردناک دختر 15 ساله ای که توسط «کرکس موتور سوار» مورد تجاوز قرار گرفته بود، دل ها را تکان داد و مسیر بازجویی ها تغییر کرد. بررسی های پلیس بیانگر آن بود که «قاسم –ب» (جوان 31 ساله) دارای سابقه کیفری به اتهام انجام اعمال خلاف عفت است و پرونده های مفتوح دیگری نیز در دستگاه قضایی دارد و دختر 15 ساله را هم مورد تعرض قرار داده است. این دختر نوجوان که از دیدن «کرکس موتور سوار» برای لحظاتی دچار شوک شده بود به کارآگاهان گفت: او گوشی تلفن مرا ربود و سپس به بهانه بازگرداندن گوشی به همراه دوستانش و با تهدید چاقو مرا سوار موتورسیکلت کرد و به مزرعه گوجه و خیار در اطراف شهر برد.

وقتی فهمیدم آن ها چه قصد شومی دارند به گریه افتادم، التماس کردم، جیغ می کشیدم که مرا رها کنند ولی هیچ کدام به من رحم نکردند و مرا کتک می زدند آن ها از عصر همان روز تا بامداد روز بعد به من تعرض کردند به گونه ای که ...

به دنبال اظهارات دختر نوجوان و شکایت حدود 13 نفر از کودکانی که در دام باند «کرکس موتور سوار» گرفتار شده بودند، قاضی غلامعلی صادقی (رئیس کلانتری خراسان رضوی) وارد عمل شد و دستورات ویژه ای را برای پیگیری جدی این پرونده صادر کرد.

در پی این دستور محرمانه، بلافاصله تحقیقات به صورت شبانه روزی ادامه یافت و بخشی از پرونده مذکور (اتهام تجاوز به عنف) به طور مستقیم به دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا، در شعبه ششم دادگاه و به ریاست قاضی جواد شاکری مورد رسیدگی قرار گرفت و بخش دیگر این پرونده با عناوین اتهامی آدم ربایی، سرقت و ... در شعبه 411 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد زیر ذره بین قضاوت رفت.

با تشکیل جلسات دادگاه قاسم- ب (متهم ردیف اول) که قصد داشت با داستان سرایی های متناقض، از عمق جرایم وحشتناک خود را بیرون بکشد و موضوع را به بیراهه بکشاند در برابر سوالات تخصصی و فنی قضات با تجربه دادگاه چنان حیرت زده ماند که جز «سکوت» راه گریزی پیدا نکرد.

با پایان جلسات محاکمه که در حضور وکیل مدافع متهم انجام گرفته بود، قضات دادگاه به شور نشستند و به اتفاق آرا، «قاسم-ب» (کرکس موتور سوار) را به اتهام تجاوز به دختر 15 ساله به اعدام محکوم کردند. در این رای که به امضای قضات جواد شاکری و هادی دنیادیده، رسیده بود قاطعیت دستگاه قضایی خراسان رضوی در برخورد با جرایم خاص و خلاف عفت عمومی رخ نمایی می کرد اما در عین حال حکم صادر شده قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور بود که در نهایت نیز پرونده مذکور به دلیل اعتراض متهم و وکیل مدافع در شعبه 39 دیوان عالی کشور مورد بررسی دقیق قرار گرفت.

قضات زبده دیوان عالی نیز پس از بررسی همه جوانب پرونده در حالی مهر تایید به حکم اعدام زدند که معتقد بودند وقتی دختری در دام سه جوان مست بیفتد و با چاقو تهدید شود، چاره ای جز تسلیم در برابر خواست متجاوز را نخواهد داشت.

بنابراین با قاطعیت یافتن حکم صادر شده از سوی شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی، پرونده مذکور برای اجرای حکم به دادسرای عمومی و انقلاب مشهد بازگشت و «کرکس موتور سوار» به زودی پای چوبه دار قرار می گیرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:35
Iran (Islamic Republic of)
08:11 - 1400/02/07
چه دوره وزمانه ای شده که مردم درخانه هایشان هم امنیت ندارن .
خدالعنت کنه اینجورافرادیکه مردم راموردازارواذیت قرارمیدهند بایدبه اعدام محکوم شوندوریششون راقطع کنند
Iran (Islamic Republic of)
08:50 - 1400/02/07
..یک زنِ تبعه خارجی..افغانستانی نبود..؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
اورانوس_فوتر2
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
روشا فارمسی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیان طب - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر