بررسی درآمد تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۱۳۸۵۱
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۱
۱۸۴۰
با اتمام مرحله گروهی لیگ قهرمانان در غرب آسیا از چهار تیم ایرانی حاضر در این مسابقات سه تیم استقلال، پرسپولیس و تراکتور به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.

فوتبالی: با اتمام مرحله گروهی لیگ قهرمانان در غرب آسیا از چهار تیم ایرانی حاضر در این مسابقات سه تیم استقلال، پرسپولیس و تراکتور به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.

در میان نمایندگان ایران، تنها فولاد خوزستان بود که با بدشانسی نتوانست به مرحله بعد صعود کند. با این حال حضور نمایندگان ایران در آسیا از لحاظ مالی درآمدهای خوبی برای باشگاهها با توجه به تفاوت نرخ ریال و دلار دارد که در این گزارش به شرح دریافتی های چهارنماینده ایران تا این مرحله از رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا می پردازیم. البته به خاطر تحریم های ظالمانه امکان دریافت این جوایز فعلا وجود ندارد و باشگاههای ایرانی از یکی دو فصل پیش در لیگ قهرمانان آسیا، دستشان از گرفتن جوایز کوتاه مانده است.

پاداش برد و تساوی

بر اساس آخرین اعلام ای اف سی، پیروزی در هر یک از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 50 هزار دلار به تیم برنده می رساند و در صورت صعود در هر مرحله 50 هزار دلار دیگر به تیم برنده پرداخت خواهد شد چرا که صعود از هر مرحله پس از یک برد اتفاق می افتد. در صورت تساوی بین تیم ها هر تیم 10 هزار دلار پاداش خواهد گرفت که البته این رقم به هر کدام از دو تیم اختصاص می یابد. همانطور که در بالا گفته شد با احتساب اختلاف قیمت دلار و ریال پاداش ها رقم قابل توجهی نصیب تیم های ایرانی خواهد شد البته به شرط وصول که فعلا امکان پذیر نیست.

پاداش صعود

به تیم های صعود کننده از مرحله گروهی هم به نسبت مرحله ای که تیم بالا می رود پاداش هایی به صورت افزایشی تعلق می گیرد. صعود به مرجله یک هشتم 100 هزار دلار و صعود به مرحله یک چهارم نهایی پاداش 150 هزاردلاری دارد. حضور در مرحله نیمه نهایی 250 هزار دلار عاید تیم صعود کننده می کند اما صعود به فینال ماجرایش حسابی فرق دارد.

قهرمان رقابت های لیگ قهرمانان آسیا پاداش چشمگیر 4 میلیون دلاری دریافت می کند و تیم نایب قهرمان هم نصف این رقم یعنی 2 میلیون دلار کاسب می شود. پرسپولیس فصل گذشته همه پاداش های ای اف سی تا فینال گرفت و پرسپولیس دو میلیون و هشتصد و هزار دلار به جیب زده که البته به خاطر تحریم ها هنوز یک ریال هم نصیب این باشگاه نشده است.

بررسی درآمد تیم های ایرانی

پرسپولیس در گروه پنجم این رقابت ها با گوا هند و الریان قطر و الوحده امارات متحده عربی همگروه بود که با 5 برد و یک شکست به کارش پایان داد. با احتساب درآمد های یاد شده و پاداش صعود به مرحله یک هشتم این تیم 350 هزار دلار از کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت خواهد کرد.

استقلال در گروه سوم رقابتها با الدحیل قطر، الاهلی عربستان و الشرطه عراق همگروه بود. گروهی که به گروه مرگ موسوم بود و در نهایت سه تیم از این گروه از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند. استقلال این رقابتها را با 3 برد و 2 تساوی و 1 باخت به اتمام رساند که این نتایج و پاداش مرحله صعود، استقلالی ها را به درآمد 270 هار دلاری رساند. همانطور که نوشته محاسبه این ارقام با احتساب پاداش صعود است.

تراکتور، تیم پرشورهای تبریزی هم در این مسابقات و در گروه دوم با نیروی هوایی عراق و الشارجه امارات متحده عربی و پاختاکور ازبکستان همگروه بود که با 2 برد و 4 تساوی به کار خود پایان داد. تی تی ها تنها تیم بدون شکست بازی ها بودند و درآمد آنها با احتساب پاداش صعود به مرحله یک هشتم نهایی 240 هزار دلار است.

فولاد خوزستان، تیم بد شانس جواد نکونام تنها تیمی است که موفق به صعود نشد و بد ترین آمار را در بین تیم های ایرانی داشت فولاد خوزستان 1 برد 2 تساوی و 3 باخت به دست آورد که این نتایج باعث شد این تیم تنها 70 هزار دلار درآمد کسب کند.

مشکل ویژه تیم های ایرانی/ پولی در بساط نیست

با تمامی این تفاسیر همانطور که گفته شد به دلیل تحریم های مالی بین المللی هیچ بانکی نمی تواند به حساب های معرفی شده از سمت تیم های ایرانی پول واریز کند و آنچنان سیاست های فشار حداکثری در مورد امور مالی شدید است که کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز نتوانسته پاداش نزدیک به سه میلیون دلاری نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا را پرداخت کند و اخیرا پرسپولیس به دلیل عدم پرداخت مطالبات بین المللی اش با مجازات پنجره بسته مواجه شد.

این محدودیت های اقتصادی آنچنان سنگین است که که حتی تیم ها نمی توانند پولی را به مقصد بانک خارجی واریز کنند و برای پرداخت دیون و بدهی هایشان با مشکلات متعددی مواجه هستند. از کمک هزینه هایی که تیم ها در بدو ورود به لیگ قهرمانان آسیا دریافت می کنند می توان به کمک هزینه سفر 45 هزار دلاری اشاره کرد و اگر تیمی به فینال این مسابقات برسد کنفدراسیون فوتبال آسیا 5 درصد از پاداش هر دو تیم صعود کرده به فینال را صرف امور خیریه می کند.

در هر حال با صعود نمایندگان ایران به مراحل بالا، پاداش های گرفته شده بیشتر می شود اما به خاطر تحریم ها، امکان وصول و دریافت این پاداش ها وجود ندارد و پاداش ها در واقع بلوکه می شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
ترجمه زندگی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیان طب - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
شفا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر