تامین هزینه خرید واکسن از منابع ایران در عراق
۱۱۱۴۰۹۰
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
۸۳۸
وزیر نیرو گفت: هزینه خرید واکسن کرونا از محل منابع مالی جمهوری اسلامی ایران در عراق پرداخت می‌شود.

خبرآنلاین: وزیر نیرو گفت: هزینه خرید واکسن کرونا از محل منابع مالی جمهوری اسلامی ایران در عراق پرداخت می شود.

رضا اردکانیان با ماجد مهدی حنتوش ،وزیر برق جمهوری عراق دیدار کردند و در این دیدار دو طرف پیشنهاداتی در رابطه با همکاری‌های برقی دو کشور در زمینه‌های همچون تعمیرات ترانس‌ها و کاهش تلفات شبکه توزیع برق عراق به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این دیدار اردکانیان یکی از مهم‌ترین تصمیمات را برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عراق با مشارکت فعال سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی دو کشور در تهران در سال گذشته اعلام کرد و افزود: ما به دلیل ارتباط با کشورهای همسایه صادرات و واردات انرژی داریم و همواره تلاش کردیم که شرایط عراق را در نظر بگیریم.

وی بیان کرد: در مقایسه با بخش گاز مطالبه بخش برق عدد کمتری است و طرف عراقی بیان کرده است که به زودی این مطالبه را پرداخت می‌کند، که دولت ایران هم ۱.۵ میلیون دلار برای خرید واکسن در نظر گرفته است و این اقدامات از سوی بانک مرکزی و وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

اردکانیان در خصوص صادرات انرژی در تابستان گفت: ما امسال ۵۰ درصد نسبت به سال قبل دچار کم بارشی هستیم و علاوه برمشکل آب، برق هم مشکل ساز می‌شود.

متعهد به تامین آب و برق داخل کشور هستیم

اردکانیان اضافه کرد: از مدتی قبل برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته تا با توجه به اولویت‌ها بتوانیم آب و برق را در داخل کشور فراهم کنیم و ما متعهد هستیم بتوانیم آب و برق داخل کشور را فراهم کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای منابع مالی خوبی در خارج کشور از جمله عراق است، افزود: وزارت بهداشت کشور با رعایت مجموعه ملاحظاتی که هست درصدد خرید دوز مورد نیاز واکسن کرونا از شرکت اروپایی است و هزینه آن از محل این منابع مالی پرداخت خواهد شد.

اردکانیان بیان کرد: ظرفیت‌های برقی نصب شده کشور ۸۵ هزار مگاوات است، طبق قرار داد با وزارت عراق، صادرات یک هزار و ۳۰۰ مگاوات است و این قرارداد بر اساس فرمولی است که قیمت انرژی به یورو به شرکت توانیر باید پرداخت شود.

وزیر نیرو در مورد صادرات برق و گاز به عراق و حساب‌های فیمابین گفت: با وجود محدودیت‌هایی که در این خصوص وجود دارد؛ خوشبختانه وزارت برق عراق و مقامات این کشور موفق شدند بخش قابل توجهی از مطالبات شرکت توانیر و بخشی از مطالبات شرکت ملی گاز را پرداخت کنند.

اردکانیان بیان کرد: متاسفانه میزان تلفات برق عراق حدود ۵۰ درصد است و طبق مکاتبه‌ای که با این کشور داشته‌ایم، می‌توانیم این تلفات را ۲۰ درصد کاهش دهیم، ما آمادگی داریم از همه توان فنی و مهندسی استفاده کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:6
Iran (Islamic Republic of)
13:23 - 1400/02/12
چطور تو ایران خشکسالی هستش ممکنه تولید برق نداشته باشیم ولی صادر میتونیم بکنیم قیمت هر کیلووات چقدر صادر میکنیم وچقدر با مردم خودمون محاسبه میکنیم شفاف سازی نشده
کارمند وزارت نیرو
Iran (Islamic Republic of)
13:39 - 1400/02/12
صادرات در صورتی انجام میشه که خودت نیاز نباشه نه اینکه تابستان جنوب و شرجی یک ساعت یک ساعت خاموشی میزنین که برق صادر کنین.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج