رئیس کل بانک مرکزی: نرخ ارز کاهش می‌یابد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۱۹۶۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۱
۷۲۵۴
رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به سوالی در مورد کاهش نرخ ارز از 3 هزار و 300 تومان گفت: اثری که درباره‌ی ثبات در قیمت نرخ ارز وجود دارد به صورت تدریجی شکل می‌گیرد و در حال حاضر بازار ارز از ثبات رو به پایین برخوردار است و در یک دوره زمانی ان شاء الله ثبات، به بازار ارز بر می‌گردد. پس با توجه به التهابات بازار وضعیت طبیعی طی خواهد شد.
خبرگزاری ایسنا: رییس کل بانک مرکزی گفت: متاسفانه موانعی در پرداخت معوقات بانکی ایجاد شده است که مشکلاتی را برای نظام بانکی به وجود آورده و بانکها باید در این زمینه پاسخگو باشند.

والله سیف -رییس کل بانک مرکزی - در حاشیه‌ جلسه امروز هیات دولت در مورد وضعیت نرخ سود تسهیلات بانکی توضیح داد: نرخ سود تسهیلات مربوط به شورای پول و اعتبار است.

وی با بیان این توضیح که تسهیلات نظام بانکی در جمهوری اسلامی ایران بر دو نوع است افزود: در یک نوع آن که مبتنی بر مشارکت مدنی است نمی‌توانیم سقفی برای آن تعیین کنیم منتها شورای پول و اعتبار روی مسائلی همچون حداقلهای نرخ تسهیلات تصمیم می‌گیرند و بر این اساس کار می‌کند.

سیف با اشاره به مشکلات موجود در کشور در مقوله‌ی اشتغال اظهار کرد: دولت در سال 93 به موضوع اشتغال خواهد پرداخت و طبیعی است که نظام بانکی هم در این رابطه نقش تاثیرگذاری دارد.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در رابطه با گذشته‌ی نظام بانکی در جلسه‌ی امروز هیات دولت مطرح شد این بود که نظام بانکی در زمان فعلی باید به عنوان یکی از بازوهای حمایتی دولت از فعالیت‌های بخش خصوصی حمایت و در این راستا فعالیت خود را منسجم کند.

فضای جدید برای حمایت از بخش خصوصی

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به این که در گذشته بانک‌ها به دلیل تکالیف متعددی که بر عهده داشتند امکان حمایت از فعالیت‌های بخش اقتصادی برایشان وجود نداشت تصریح کرد: بخش خصوصی در این رابطه انتقادات زیادی را مطرح می‌کند و دولت مصمم است فضای جدیدی را برای فعالیت و حمایت نظام بانکی از بخش خصوصی فراهم کند و درجهت حمایت از فعالیت‌های تولیدی و مثبت اقتصادی بخش‌های خصوصی وارد عمل شود. این موضوع در ایجاد اشتغال و روند مثبت اقتصادی کشور تاثیر گذار خواهد بود.

وی گفت: ما امیدواریم نظام بانکی بتواند در سال 93 بر حمایت از فعالیت‌های تولیدی نقش تاثیرگذاری داشته باشد.

کاهش با ثبات در قیمت ارز


رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به سوالی در مورد کاهش نرخ ارز از 3 هزار و 300 تومان گفت: اثری که درباره‌ی ثبات در قیمت نرخ ارز وجود دارد به صورت تدریجی شکل می‌گیرد و در حال حاضر بازار ارز از ثبات رو به پایین برخوردار است و در یک دوره زمانی ان شاء الله ثبات، به بازار ارز بر می‌گردد. پس با توجه به التهابات بازار وضعیت طبیعی طی خواهد شد.

سیف با اشاره به وجود عرضه و تقاضا در بازار ارز تصریح کرد: فکر می‌کنم به زودی کاهش با ثباتی در قیمت ارز در بازار ایجاد شود.

مانعی برای پرداخت تسهیلات وجود ندارد

رییس کل بانک مرکزی همچنین در رابطه با مشکلات ارائه تسهیلات به مردم در بانک‌ها گفت: بانک‌ها نمی‌توانندوقتی منابعی در اختیار دارند و سپرده گذار برای آن هزینه می‌کند برای آنها مانعی ایجاد کنند. زیرا سپرده گذار انتظار دارد بیشترین بازدهی را از سپرده خود کسب کند. چون نمی‌تواند سپرده خود را بلااستفاده در بانک‌ها گذارد. پس این روند سبب می‌شود که بازدهی برای بانک و سپرده گذار متوقف شود.لذامحدودیت منابع در نظام بانکی در این راستا باید رفع شود.

وی اضافه کرد: یکی از مباحثی که بر نظام بانکی وجود دارد این است که در نظام بانکی به دنبال نرخ مطلوب یا دسترسی به منابع برای تامین نیازهایمان هستیم گفت: من فکر می‌کنم باید به سمتی برویم و شرایطی ایجاد کنیم تا منابع مورد نیاز به درستی در نظام بانکی تجهیز شود که در خدمت مردم قرار گیرد و به برطرف شدن مشکلات کمک کند.

وی افزود: در حال حاضر بخشی از مشکلات ما در نظام بانکی که انتقادات بسیاری مربوط به این است که محدودیت منابع قرض‌الحسنه برای نظام‌های بانکی وجود دارد حجم بسیاری از تقاضا را در مقابله با منابع محدود قرض‌الحسنه ایجاد کرده است و این موضوع سبب می‌شود بانک‌ها نتوانند وظایف خود دراین حیطه را به درستی انجام دهند.

رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: ما باید این واقعیت را درک کنیم که اگر بانک منابعی را در اختیار داشته باشد باید در قبال سپرده گذار احساس وظیفه کند و بانک مرکزی هم وظیفه دارد اگر بانکی در قبال سپرده گذار قصوری داشت، با آن بانک برخورد کند.

وی بااشاره به اینکه نظام بانکی علاقمنداست نقش تاثیرگذاری در فعالیت‌های اقتصادی کشور داشته باشد افزود: نظام بانکی باید به محدودیت سرمایه و حجم بالای مطالبات از دولت توجه کند و تکالیفی که دولت به نظام بانکی واگذارکرده است را مد نظر داشته باشد.

برداشتی از صندوق توسعه صورت نگرفته است

سیف همچنین در جواب سوالی در مورد اعلام نظر دیوان محاسبات مبنی بر برداشت 4 میلیارد و صد هزار دلاری دولت از صندوق توسعه‌ی ملی گفت: به هیچ وجه این موضوع صحت ندارد و ما از صندوق توسعه ملی برداشت نکرده‌ایم و حتی 20 درصد مبلغ موجود را به حساب صندوق توسعه ملی واریز کرده‌ایم پس اگر سوء تفاهمی دراین باره وجود داشته باشد آن را پیگیری می‌کنیم و اطلاع رسانی خواهیم کرد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:05 - 1393/03/07
چرا تکلیف سپرده های ارزی مردم را روشن نمیکنید؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:09 - 1393/03/07
سیف یادت هست با یک صبحانه مفتی چه بلایی به سر ریال آوردی ؟ مطمئن با هیچ کس تو را نمی بخشد به جز دلالان و سفته بازان و تاجران تازه به دوران رسیده .
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
23:08 - 1393/03/07
تازمانی که ارز در زیر 1000 تومان تثبیت نشود هیچ افتخاری نیست.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:56 - 1393/03/08
تا چندسال پیش در تلویزیون یک تصویر از کلینتون نشان مدادند که با افتخار 1000 ایران را با 1$امریکا نشان میداد بعد از کلی تحریم... ببین وضع ملکت به کجا رسیده که امروز باید ارزو کنیم دلار بشه 1000 تومان یعنی تازه برگردیم به 12 سال قبل خ خ خ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
روشا فارمسی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
اورانوس_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
شفا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
تنورستان_فوتر