تغییر کاربری سالن‌های سینما ادامه دارد
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۲۱۵۵۰
۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱
۷۶۲
رییس انجمن سینماداران خبر می‌دهد که درخواست برای تفییر کاربری سالن‌های سینما ، در سال جدید هم متوقف نشده و در دو ماه ابتدایی ۱۴۰۰ چند سینما در تهران و شهرهای دیگر خواستار تغییر کاربری و استفاده‌ای دیگر از سینماهای خود شده‌اند.
خبرگزاری ایسنا: رییس انجمن سینماداران خبر می‌دهد که درخواست برای تفییر کاربری سالن‌های سینما ، در سال جدید هم متوقف نشده و در دو ماه ابتدایی ۱۴۰۰ چند سینما در تهران و شهرهای دیگر خواستار تغییر کاربری و استفاده‌ای دیگر از سینماهای خود شده‌اند.
 
تغییر کاربری سالن‌های سینما ادامه دارد
 
 در حالی که در روزهای گذشته بازگشایی سالن‌های سینما در فرانسه و استقبال مردم برای تماشای فیلم و تشکیل صفی طولانی پشت در سالن خبرساز شده بود، سینماداری ایران با شرایطی بحرانی روبروست تا جایی که در یک پردیس سینمایی فروش سانس خانوادگی به صرف قلیان برای کشاندن مخاطب به سالن تبلیغ شد. بعد هم که صدای اعتراض و درخواست شورای صنفی برای برخورد با این سینما به میان آمد، مالکش اعلام کرد که قصد دارد پروانه فعالیت سینماهایش را پس از ۱۵ خرداد باطل و سالن‌ها را با هدف رونق فوت کورت‌های مجموعه به طور خصوصی برای نمایش سریال و فیلم خارجی و فوتبال در اختیار بگذارد.
 
البته در بررسی وضعیت سینماهای ایران، نمی‌توان تاثیر واکسیناسیون سریع‌تر را در کشورهای دیگر بر اطمینان‌خاطر مردم جهت حضور در سینما نادیده گرفت، اما وقتی دلیل اصلی گله‌مندی سینمادارها نبود رغبت نداشتن تهیه‌کننده‌ها به اکران فیلم‌هایشان مطرح می‌شود، به نظر می‌رسد بهتر بود در کشور ما هم  به جای اصرار مداوم به بازگشایی سالن‌های سینما در یک سال قبل، برای آنچه قرار است روی پرده نمایش داده شود، فکر می‌شد.
 
در ماه‌های گذشته با وجود انتقال مشاغل سینمایی از گروه سه به گروه دو، که اجازه می‌دهد سینمادر شرایط قرمز هم تعطیل نباشد، وضعیت به گونه‌ای پیش رفته که احتمالاً تا چند ماه آینده هم اتفاق ویژه‌ای در سالن‌های سینمایی رخ نمی‌دهد.
 
محمد قاصد اشرفی -ریس انجمن سینماداران- درباره وضعیت سالن‌های سینمایی به ما می‌گوید: در همین یکی دو ماه ابتدایی سال، مدیران چند سینما در تهران و شهرستان‌ها درخواست تغییر کاربری ارائه کردند که این ماجرای سال گذشته‌ی ما هم بود و با درخواست تغییر کاربری سینما "عصر جدید" که فعلا تعطیل شده و سینما "بولوار" روبرو شدیم، به همین دلیل از آنجا که نمی‌خواهیم این اتفاق ادامه پیدا کند، تلاش می‌کنیم با صاحبان سینماهایی که متقاضی تغییر کاربری هستند مذاکره و آن‌ها را از انجام این کار منصرف کنیم چون اگرچه حدود ۱۶ ماه است که سینما یا تعطیل‌ بوده یا استقبالی از آن نشده و با مشکلات مالی و حتی ورشکستگی روبرو شده، اما باز هم این روند به ضرر سینماست.
 
او اضافه می‌کند: الان بحث اصلی ما اکران فیلم ‌خوب است وگرنه ما هم می‌توانستیم شرایط فرانسه را داشته باشیم، بویژه آنکه بارها تاکید کردیم از روزهای ابتدایی پروتکل‌ها در سینماها خیلی خوب رعایت می‌شوند و ایمنی زیادی وجود دارد.
 
وی درباره اینکه تجربه ناموفق اکران «شنای پروانه» خیلی از معادلات را برهم زد و همان فیلمی که پیش‌بینی می‌شد مردم را به سینماها بکشاند الان دلیلی برای ریسک نکردن صاحبان فیلم‌ها شده است، بیان می‌کند: فروش‌ "شنای پروانه" در شرایط کرونا در آن دو هفته خوب بود، اما مسئله اینجاست که فیلم در زمان بدی اکران شد و توصیه‌های مسئولان برای بیرون نرفتن به تدریج تاثیر خود را بر مردم گذاشت، در نتیجه شاهد بودیم که سینما دیگر اولویتی برای مردم ندارد.
 
او درباره اینکه آیا بهتر نبود شرایط فعالیت سینماها در ایران هم مثل فرانسه پیش می رفت؟ می‌گوید: بازگشایی‌های چند باره به سینما ضرر زد ولی برای تعطیلی سینما دولت باید کمک می‌کرد که متاسفانه بی‌توجه بود و خسارت جبران ناپذیری به سینما و تولید زده شد.
 
اشرفی در حالی تاکید دارد که با گفت‌وگو تلاش می‌کنند از بیشتر شدن تعداد درخواست‌های تغییر کاربری جلوگیری کنند که عبدالله علیخانی - مدیر سینما عصر جدید- همچنان این سینما را تعطیل نگه داشته و اشاره می‌کند که اگر هم روزی بخواهند آن را بازگشایی کنند باید تعمیرات زیادی در آن انجام شود.
 
او سال گذشته از تعطیلی موقت برای تصمیم‌گیری درمورد آینده این سینمای قدیمی خبر داد.
 
 امیدواری به افزایش پیدا نکردن درخواست‌های تغییر کاربری سینماها در شرایطی باقی است که دست‌کم یک فیلم جذاب برای اکران در سینماها متقاضی باشد؛ اتفاقی که هفته گذشته در شورای صنفی نمایش رخ نداد و مشخص نیست دست شورا این هفته هم خالی خواهد بود یا خیر، بخصوص آنکه دست‌اندرکاران بعضی فیلم‌هایی که می‌توان به فروش آن‌ها امیدی داشت تضمین‌های بیشتری برای اکران می‌خواهند و از آنجا که تاکنون رضایت آن‌ها جلب نشده ترجیح می‌دهند تا پایان دولت فعلی و استقرار مدیران جدید منتظر بمانند.
 
تمام این‌ها در حالی است که محمدرضا فرجی - مدیرکل سازمان سینمایی - هم تاکید دارد که با وجود حمایت‌های‌ در نظر گرفته شده برای سینماها، سازمان سینمایی نمی‌تواند از تهیه‌کننده‌ای برای اکران فیلمش دعوت کند، چون بیش از ۸۰ درصد فیلم‌های سینمایی توسط بخش خصوصی تولید می‌شوند و طبیعی است که آن‌ها در چنین شرایطی نگران سرمایه خود باشند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر