اثر انگشت، راز باند مسلح را فاش کرد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۲۲۹۰۸
۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۵
۱۴۸۲
اثر انگشت مجرم سابقه دار، راز باند مسلحی را که با حمله به خانه‌ها در 3استان مختلف کشور دست به سرقت زده بودند فاش کرد.

همشهری: اثر انگشت مجرم سابقه دار، راز باند مسلحی را که با حمله به خانه‌ها در 3استان مختلف کشور دست به سرقت زده بودند فاش کرد.

تحقیقات برای شناسایی و بازداشت دزدان مسلح از اوایل فروردین امسال شروع شد؛ وقتی زن جوانی با پلیس تماس گرفت و گفت 4مرد خشن به خانه‌اش حمله ور شده و اموالش را سرقت کرده‌اند.

بعد از این تماس، مأموران اداره یکم پلیس آگاهی تهران راهی محل سرقت که خانه‌ای ویلایی حوالی دهکده المپیک بود شدند و به تحقیق از شاکی پرداختند. زن جوان گفت: ساعت 8شب بود که صدایی شنیدم. وقتی می‌خواستم برای سرکشی به حیاط بروم ناگهان 4مرد نقابدار را مقابل خود دیدم. آنها از روی دیوار به داخل حیاط پریده بودند و اسلحه داشتند. دزدان خشن، من و 4عضو دیگر خانواده‌ام را که همگی خانم بودیم گروگان گرفته و دست به سرقت تمام پول و طلاهایی زدند که در خانه داشتیم. آنها آنقدر خشن بودند که حتی برخی از اثاثیه خانه‌ام را تخریب کردند.

ردپای یک مجرم سابقه‌دار

ماموران بعد از تحقیق از شاکی، به بررسی دوربین‌های مداربسته اطراف خانه ویلایی پرداختند و متوجه شدند که سارقان سوار بر خودروی پژوی سفیدرنگی بودند که پلاک آن را مخدوش کرده بودند. این سرنخ نتیجه‌ای نداشت و کارآگاهان در ادامه به بررسی محل سرقت پرداختند تا اینکه اثر انگشت یکی از سارقان را به‌دست آوردند و همین مسئله سرنخی شد برای شناسایی متهمان.

تحقیقات حکایت از این داشت که اثر انگشت متعلق به یکی از متهمان سابقه دار به نام سیاوش است. سیاوش پیش از این 6بار به اتهام جرایم مختلف بازداشت و زندانی شده بود. با این اطلاعات، پرونده او از بایگانی پلیس بیرون کشیده شد و مأموران با زیرنظر گرفتن پاتوق‌های وی، موفق شدند بعد از مدتی مخفیگاه او را شناسایی کنند. زیرنظر گرفتن سیاوش، اطلاعات بیشتری از این گروه در اختیار پلیس قرار داد و باعث شناسایی سایر اعضای باند سارقان مسلح شد.

بازداشت پیش از سرقت

اطلاعات به‌دست آمده نشان می‌داد که متهمان برای دستبرد به خانه‌ای حوالی نواب برنامه‌ریزی کرده و قصد دارند به‌زودی آن را اجرا کنند. کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران درست در شبی که سارقان مسلح قصد ورود به خانه ویلایی و اجرای نقشه سرقت را داشتند، محل مورد نظر را محاصره کردند و وقتی سارقان قصد اجرای نقشه را داشتند وارد عمل شده و با شلیک هوایی موفق به دستگیری آنها شدند. با دستگیری سارقان معلوم شد که این گروه اعضای بیشتری دارد و یکی از اعضای اصلی به محض اینکه متوجه بازداشت همدستانش شده فرار کرده و خودش را به مرزهای شمال غربی کشور رسانده تا قاچاقی از ایران خارج شود.

اثر انگشت، راز باند مسلح را فاش کرد

مأموران با به‌دست آوردن این اطلاعات، راهی مرز شده و متهم را پیش از خروج از کشور دستگیر کردند. با دستگیری 4عضو اصلی باند سارقان مسلح، آنها اعتراف کردند که به‌صورت مسلحانه وارد خانه نخستین شاکی شده و با تهدید صاحب خانه دست به سرقت زده‌اند. همچنین در مخفیگاه آنها سلاح‌هایی که در سرقت‌ها استفاده می‌شد به همراه یک کیلو مواد‌مخدر کشف شد.

اگرچه متهمان تنها به سرقت در دهکده المپیک اعتراف کرده بودند اما در ادامه تحقیقات، راز سرقت‌های دیگر آنها فاش و مشخص شد که آنها در استان‌های فارس و خوزستان نیز با همین شیوه و شگرد دست به سرقت مسلحانه زده‌اند. مأموران همچنین متوجه شدند که سرکرده باند، فردی است که چند سال قبل به اتهام معاونت در قتل بازداشت شده و پس از آزادی از زندان باند سرقت مسلحانه را تشکیل داده است. این مرد در تحقیقات گفت: یکی از دوستانم چند سال قبل به خواستگاری دختری رفت و با یکدیگر نامزد شدند.

اما دوران نامزدی‌شان به خوبی پیش نرفت و به‌دلیل درگیری‌هایی که داشتند از یکدیگر جدا شدند. دختر جوان بعد از جدایی ازدواج کرد و رفیقم که از این اتفاق عصبانی شده بود برای انتقام‌جویی شوهر آن زن را به قتل رساند و 2 نفر را زخمی کرد. من هم چون شب حادثه همراهش بودم دستگیر شدم و به اتهام معاونت در قتل به زندان افتادم.

چند سال زندان بودم و همانجا بود که تصمیم گرفتم بعد از آزادی باند سرقت تشکیل بدهم. ما نقاب به‌صورت می‌گذاشتیم و با حمله به خانه‌ها، اموال باارزش را به سرقت می‌بردیم تا اینکه تصمیم گرفتیم سرقت‌هایمان را در تهران ادامه بدهیم؛ ولی زمانی که قصد سرقت از دومین خانه در پایتخت را داشتیم دستگیر شدیم.

اعضای این گروه با قرار قانونی بازداشت شده و در اختیار مأموران اداره یکم پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند و تحقیق از آنها ادامه دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:3
Iran (Islamic Republic of)
14:25 - 1400/03/09
نباید به ترفندهایی پلیسی رو اعلام کنند.چون سابقه دارها تجربه کسب میکنن .و در آینده خود پلیس برای بدام انداختن سارقین به مشکل میخورده
درحقیقت کار پلیس سختر میشه
Iran (Islamic Republic of)
15:45 - 1400/03/09
کسی که توی این گرونی مال واموال مردم بیچاره رو سرقت میکنه عین خیالشون هم نیست باید اعدام کنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
کالابرد_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2