قصاص برای عامل قتل در بوتیک
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۲۳۲۶۳
۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۹
۲۴۸۱
دیوان عالی کشور حکم قصاص و دیه برای دو برادر را که متهم هستند مرد بوتیک‌داری را با ضربات چاقو به قتل رسانده‌اند، مورد تأیید قرار داد.

شرق: دیوان عالی کشور حکم قصاص و دیه برای دو برادر را که متهم هستند مرد بوتیک‌داری را با ضربات چاقو به قتل رسانده‌اند، مورد تأیید قرار داد.

به گزارش خبرنگار ما، رسیدگی به این پرونده از سال ۹۸ با گزارش درگیری مرگ‌بار در یکی از بوتیک‌های منطقه ورامین آغاز شد. مأموران پس از دریافت این گزارش، بلافاصله خود را به محل نزاع رساندند و بعد از بررسی‌های اولیه و گفت‌وگو با شاهدان مشخص شد دو برادر به نام‌های سیامک و سیاوش پس از درگیری با مرد فروشنده به نام ارسلان، او را به قتل رسانده‌اند. در ادامه، دو برادر به اتهام قتل عمد بازداشت شدند.

تحقیقات نشان داد سیامک سال‌هاست به مواد مخدر اعتیاد دارد و چندین‌بار هم به‌ دلیل حمل مواد مخدر زندانی شده و به‌تازگی پس از پنج سال از زندان آزاد شده بود و برادرش، سیاوش، نیز در این درگیری به او کمک کرده است. در نهایت بعد از بازبینی دوربین‌های مداربسته و اظهارات شهود، کیفرخواست علیه این دو برادر صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۲ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده، ابتدا اولیای‌دم که پدر و مادر مقتول بودند، از‌سوی خود و دو نوه‌شان درخواست صدور حکم قصاص کردند.

در ادامه وکیل اولیای‌دم در جایگاه قرار گرفت و گفت: سیامک برای خرید لباس وارد مغازه شده و بر سر قیمت با صاحب مغازه جر‌و‌بحث کرده و پس از درگیری، ارسلان که در آن مغازه فروشنده بوده، برای پایان‌دادن به درگیری وارد ماجرا شده، اما سیامک که خودش چاقو داشته، برادرش، سیاوش، را هم خبر می‌کند و هر دو با ارسلان درگیر می‌‌شوند و او را به قتل می‌‌رسانند.

بر‌اساس گفته‌های شهود و اظهارات متهمان و همین‌طور فیلم دوربین مداربسته مغازه، دو برادر با ضربات متعدد چاقو مقتول را به قتل رسانده‌اند. به همین دلیل اولیای‌دم همان‌طور که گفته‌اند درخواست قصاص هر دو متهم را دارند.

در ادامه سیامک به‌عنوان متهم ردیف اول به جایگاه رفت و گفت: درگیری از طرف صاحب‌کار مقتول شروع شد و آنها ابتدا حمله کردند و من را زدند. بعد برادرم آمد تا من را نجات دهد و درگیری را تمام کند که آنها به او هم حمله کردند. پس از آن به‌ دلیل ترس و دفاع از جانمان، ضربه‌ای به کتفش زدم که ظاهرا آن ضربه باعث مرگ مقتول شد. من ضربه را به قصد کشتن او نزدم و فقط هدفم خارج‌شدن از آن محیط بود. مقتول همین‌طور که داشت من را می‌زد، ضربه به شاهرگش خورد. از اولیای‌دم طلب بخشش دارم، اما برادرم نقشی در قتل نداشت.

پس از اظهارات متهم اصلی پرونده، سیاوش به‌عنوان متهم بعدی به جایگاه رفت و گفت: من اتهام مشارکت در قتل را قبول ندارم. من در نزدیکی محل حادثه یک مغازه قصابی دارم. کاسب و آبرودارم و هیچ سابقه کیفری هم ندارم. روز حادثه برادرزاده کوچکم در‌حالی‌‌که به‌شدت ترسیده بود و داشت گریه می‌کرد، به مغازه‌ام آمد و گفت عمو بیا چند نفر می‌خواهند بابا را بکشند. من هم هراسان با برادرزاده‌ام به محل حادثه رفتم و دیدم چند نفر بر سر برادرم ریخته‌اند و او را به قصد کشتن می‌‌زنند.

این متهم در ادامه گفت: برادرم تنها بود و نمی‌‌توانست مقاومت کند. من سعی کردم به برادرم کمک کنم و کسانی را که در درگیری بودند، کنار بزنم؛ ولی آنها به من و برادرم حمله کردند و هر دو ما را زدند. من ضربه‌ای به آنها نزدم و اتهامی را که به من وارد شده، قبول ندارم. دوربین‌های مداربسته هم همه‌چیز را ضبط کرده‌‌اند. اگر نگاه کنید، می‌‌بینید که من ضربه‌ای نزدم. برادرم هم چاره‌‌ای نداشت؛ اگر نمی‌‌زد، او را می‌کشتند.

با پایان جلسه دادگاه، قضات برای صدور رأی وارد شور شدند و با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده، دو برادر را به قصاص و پرداخت دیه به‌خاطر ضربات غیرمنتهی به قتل محکوم کردند. حکم صادرشده مورد اعتراض متهمان قرار گرفت و پرونده برای رسیدگی به دیوان عالی کشور فرستاده شد. هیئت قضات دیوان عالی کشور بعد از بررسی دقیق اعتراض متهمان، آن را وارد ندانستند و حکم صادرشده را عینا تأیید کردند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:6
Iran (Islamic Republic of)
09:10 - 1400/03/10
بابا تلویزیون برنامه بزار تمدن یاد شهروندان گرامی بدهد که در چنین مواقعی به پلیس ۱۱۰زنگ بزنن یا علیه کسی که تعدی کرد شکایت کنم مثل بربر رفتار نکنن
Iran (Islamic Republic of)
09:48 - 1400/03/10
بعضی ها فقط شر خالین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
شفا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
چوب و هنر _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر