اسکایپ در ویندوز ۱۱ به طور پیش‌فرض وجود ندارد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۳۰۸۹۸
۰۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
۹۲۳
مایکروسافت ظاهرا تصمیم گرفته پلتفرم تیمز را در ویندوز ۱۱ جایگزین اسکایپ کند و کاربران برای بهره‌گیری از اسکایپ نیازمند نصب جداگانه آن از مایکروسافت استور خواهند بود.

دیجیاتو: مایکروسافت ظاهرا تصمیم گرفته پلتفرم تیمز را در ویندوز ۱۱ جایگزین اسکایپ کند و کاربران برای بهره‌گیری از اسکایپ نیازمند نصب جداگانه آن از مایکروسافت استور خواهند بود.

مایکروسافت به تازگی اقدام به رونمایی از ویندوز ۱۱ کرده و وعده عرضه سیستم عامل جدیدش را در پاییز امسال داده است. پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندروید و طراحی جدید برای مایکروسافت استور تنها بخشی از تغییرات عمده صورت گرفته در نسخه جدید ویندوز هستند. از جمله تغییرات جزئی، می‌توان به تغییر سیاست‌های مایکروسافت نسبت به اسکایپ و برخی ابزارهای مرتبط در ویندوز ۱۱ اشاره کرد.

اسکایپ در ویندوز ۱۱ به صورت پیش‌فرض وجود ندارد

مایکروسافت حدود یک دهه قبل با پرداخت مبلغ گزاف ۸.۵ میلیارد دلار، اقدام به تصاحب اسکایپ کرد. تا حدود پنج سال قبل، اسکایپ یکی از بازیگران اصلی در حوزه تماس‌های تصویری و صوتی اینترنتی محسوب می‌شد. مایکروسافت در زمان معرفی ویندوز ۱۰، اسکایپ را به عنوان یکی از نرم‌افزارهای پیش‌فرض به آن افزود و کاربران می‌توانستند نسخه از پیش نصب شده آن را در اختیار داشته باشند.

اکنون با وجود همه‌گیری کرونا و افزایش استقبال از ابزارهای مرتبط با ویدیو کنفرانس، اسکایپ چندان حال خوشی ندارد و مایکروسافت نیز در کنفرانس اخیر خود بر چنین مسئله‌ای تاکید داشت. در میان مراسم معرفی ویندوز ۱۱ و معرفی قابلیت‌های آن، به اسکایپ هیچ اشاره‌ای نشد و در عوض سرویس مایکروسافت تیمز در مرکز توجه قرار گرفت. به صورتی که ویژگی‌های آن اکنون در تعامل بیشتری با محیط کاربری ویندوز خواهند بود.

اسکایپ در ویندوز ۱۱ به صورت پیش‌فرض وجود ندارد

کاربران هنوز می‌توانند با مراجعه به مایکروسافت استور، اقدام به نصب رایگان اسکایپ همانند سایر نرم‌افزارها کنند.

آینده‌ای که مایکروسافت برای اسکایپ ترسیم کرده بود، تا حدود زیادی به واقعیت تبدیل شده است، اما اسکایپ نقش پررنگی در چنین عرصه‌ای ندارد و رقبای محبوب‌تری مانند فیس تایم و زوم توانسته‌اند جایگاه آن را تصاحب کنند. اگرچه مایکروسافت سرویس تیمز را برای حساب‌های کاربری شخصی نیز فعال کرده است، اما هم‌چنان به افرادی که قصد استفاده سبک برای برقراری تماس‌های صوتی و ویدیویی را دارند، اسکایپ را پیشنهاد می‌کند. مایکروسافت چندین بار اعلام کرده است که به پشتیبانی از اسکایپ ادامه می‌دهد و قصد ندارد خرید گران قیمت خود را فراموش کند.

اما بی‌مهری مایکروسافت نسبت به اسکایپ در ویندوز ۱۱ کاملاً مشهود است و دیگر خبری از نصب پیش‌فرض آن نخواهد بود. البته کاربران هنوز می‌توانند با مراجعه به مایکروسافت استور، اقدام به نصب رایگان اسکایپ همانند سایر نرم‌افزارها کنند. البته اسکایپ تنها محصول مایکروسافت نیست که در سال‌های اخیر روند سقوط را به سرعت طی کرده است و ابزارهایی مثل ویندوز ترمینال نیز دیگر به صورت پیش‌فرض روی دستگاه‌ها وجود نخواهند داشت. وان نوت، Paint 3D و ۳D Viewer هم از ویندوز ۱۱ حذف شده‌اند.

افزودن قابلیت‌هایی مانند Meet Now به اسکایپ برای برقراری سریع‌تر تماس‌ها نیز نتوانست محبوبیت آن را میان کاربران افزایش دهد. افزایش تقاضای ناگهانی برای برنامه‌های مرتبط با دورکاری موجب شد تا کاربران گزینه‌های سازمانی با رابط کاربری ساده‌تر را انتخاب کنند. اکنون مایکروسافت نیز مانند گوگل، چندین ابزار مرتبط در زمینه گفته شده ارائه می‌دهد که ارتباط آن‌ها با یکدیگر چندان شفاف نیست و عدم حضور اسکایپ در ویندوز ۱۱ نیز جدایی آن از سایر برنامه‌ها را سرعت بیشتری خواهد بخشید.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر قدیمی_فوتر