خیانت در زناشویی؛ اما دلت جای دیگه‌اس
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۳۵۲۲۰
۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴
۹۶۴۸
خیانت به معنی پیمان شکنی، بی وفایی، نقض عهد، تزویر و مکر می باشد. همه این موارد ناپسندیده بوده و غیراخلاقی می باشند.

برترین‌ها: خیانت به معنی پیمان شکنی، بی وفایی، نقض عهد، تزویر و مکر می باشد. همه این موارد ناپسندیده بوده و غیراخلاقی می باشند و در بین همه فرهنگ ها کلمه ای منفور است. این مطلب برگرفته از  رشته توئیت به نام «متین» در توئیتر است.

خیانت در زناشویی؛ اما دلت جای دیگه‌اس

خیلی‌ها خیانت رو بدترین اتفاق برای رابطه‌ها می‌دونن، و هیچ مشکل دیگه‌ای به اندازه خیانت سرش اتفاق نظر وجود نداره - ۹۱٪ آمریکایی‌ها اعتقاد دارن خیانت اخلاقی نیست. ولی چرا خیانت انقدر استیگما (ننگ اجتماعی) داره؟ آیا واقعا خیانت بدترین اتفاقیه که در یک رابطه ممکنه بیافته؟

خیانت در زناشویی؛ اما دلت جای دیگه‌اس

از دید خیلی‌ها خیانت بالاترین گناه در رابطه است، ولی نویسنده میگه انقدر روابط گوناگون و مشکلاتشون رو دیده که هیچوقت چنین قضاوت عجولانه‌ای نداره و خیانت‌دیده رو لزوما از نظر اخلاقی بالاتر از خیانتکار نمی‌بینه.

کتاب از زنی مثال میزنه که شوهرش دائما تحقیرش می‌کرده، بی‌توجهی می‌کرده، و تک تک ارزشهای ازدواج رو هر روز زیر پا میذاشت. وقتی مشخص میشه زن خیانت کرده، شوهر به خودش اجازه میده چهارتا فحش هم به بی‌احترامی‌های قبلیش اضافه کنه. ولی اینجا واقعا کی به کی اول خیانت کرده بود؟

آیا خیانت واقعا بدترینه؟ خیانت در شکلهای مختلف می‌تونه خودش رو نشون بده. اینکه طرف همه‌جا بدِ پارتنرش رو بگه، بهش هیچ‌جایی احترام نذاره، یا با کس دیگه‌ای روابط احساسی صمیمی‌تری داشته باشه. بعضی وقتها، نداشتن رابطه جنسی با نفر سومی راحتترین مدل وفاداریه.

اولین سوال رایج اینه که چرا اصلا طرف باید تو چنین رابطه‌ای بمونه که بخواد خیانت بکنه؟ تو همون مثال قبلی، زن به شوهرش در مورد جدایی حرف زده بود، ولی اینطور شنیده بود که "میخوای بری؟ برو! فکر کردی تنهایی اوضاعت بهتره؟ یا فکر کردی کسی حاضره یه زن درب و داغون ۵۱ ساله رو بگیره؟"

کتاب میگه تو این روابط، طرف ممکنه اصلا فکر نکنه که جدایی براش یک گزینه است. حرفهای پارتنرش در مورد خودش و ناتوانی‌هاش در مسیر زندگی آینده‌اش رو پذیرفته. تا اینکه توجه نفر سوم رو به خودش می‌بینه و شیرینی دوست داشته شدن رو درک می‌کنه.ما نباید «گیر کردن در یک رابطه مخرب و مسموم» رو با «وفاداری» اشتباه بگیریم.

خیانت در زناشویی؛ اما دلت جای دیگه‌اس

نویسنده البته تاکید می‌کنه نمی‌خواد خیانت رو خوب جلوه بده، یا تقصیر رو از گردن یکی به گردن یکی دیگه بندازه. ولی میگه اینکه ما بگیم خیانت بدترینه، قضاوت عجولانه‌ایه و همیشه باید به همه جوانب نگاه کرد.

دومین سوال رایجی که از نویسنده میشه (بعد از اینکه "خب چرا جدا نشد؟") اینه که "چرا در مورد مشکلاتشون با هم حرف نزدن؟" میگه این راه‌حل خوبی به نظر میاد، ولی در عمل شاید به مشکلات جدی بربخوره. گفتگو یک امر دو-طرفه است و هرچقدر که گوینده باید تلاش کنه پیامش رو برسونه، شنونده هم..

باید تلاش کنه تا حرفهای گوینده رو درک کنه. ولی وقتی پارتنر گوش شنوایی نداره، گوینده هم برآشفته یا مایوس میشه. تو این موارد، خیانت انگار همون شوکی هست که شنونده‌ی بی‌تفاوت رو از خواب بیدار می‌کنه و مجبورش می‌کنه که واقعا به حرف طرف مقابل توجه کنه. نکته‌ی بعدی که کتاب بهش می‌پردازه «روابط بدون رابطه جنسی» هست.

کم شدن تعداد رابطه جنسی بعد از ازدواج و در گذر زمان بین زوجها یک امر طبیعیه. ولی یک رابطه‌ی بدون رابطه جنسی طبیعی نیست - اگه یه پارتنر بصورت یک طرفه این امر رو متوقف کرده باشه و نیازهای طرف مقابلش رو متوجه نشه.

امروزه، اهمیت رابطه جنسی در روابط جدی گرفته نمیشه. نویسنده میگه به تجربه دیده وقتی این امر یک طرفه متوقف میشه، برای طرف مقابل خلایی ایجاد می‌کنه که ممکنه برای جبرانش سراغ نفر سومی بره. بر خلاف تصور رایج، فقط مردها هم نیستن که این مسیر رو میرن.؛ برای زنها هم ممکنه این اتفاق بیافته.

گزارشها نشون میدن که ۱۵-۲۰٪ زوجهای آمریکایی روابط بدون رابطه جنسی دارن (کمتر از ده بار در سال) عبارت sexless marriage بیشتر از هر مشکل دیگه‌ای در روابط در اینترنت جستجو میشه که نشون دهنده میزان شایع بودن و اهمیتشه.

نویسنده میگه وقتی چنین مشکلی رو در زوجی می‌بینه، اول سعی می‌کنه بازدارنده‌ها رو تشخیص بده - تراما، بیماری، شرم. در قدم بعدی سعی می‌کنه به زوجها یاد بده که در بیان خواسته‌هاشون، بجای انتقاد کردن، از کلمات درخواستی بکنن. بهشون میگه در مورد رابطه جنسی خیلی جدی نباشن و همیشه..

خیانت در زناشویی؛ اما دلت جای دیگه‌اس

به این امر خیلی بازیگوش و ماجراجو نگاه کنن. و در قدم آخر، با کمک سکسولوژیست‌ها، بهشون کمک می‌کنه که بتونن با صمیمیت جنسی و احساسی خودشون دوباره ارتباط برقرار کنن.

بعضی از زوجها از این کمکها بهره می‌برن و روابطشون رو بهبود می‌بخشن. ولی بعضی‌ها همچنان نمی‌تونن کاری برای رابطه جنسی انجام بدن. تو این شرایط چکار باید بکنن؟ آیا باید حفظ رابطه و خونواده رو به رابطه جنسی ترجیح بدن؟

برای عده‌ای، خیانت تلاشی بوده تا رابطه و ازدواجشون رو حفظ کنن. وقتی فرد نیازهایی داره که در رابطه‌اش بدست نمیاد، و شرایط ترک رابطه رو هم نداره (مثلا بخاطر مراقبت از بچه‌ها و غیره)، سراغ نفر سومی میره تا بتونه در رابطه‌اش باقی بمونه.

برای عده‌ای خیانت مثل وزنه‌ی تعادلی بوده تا کمبودهای رابطه رو جبران کنه و فشار رو از روی دوش پارتنر برای برآورده کردنشون برداره. پارتنری که تا حالا نشون داده یا تمایلی به برطرف کردن اون مشکلات نداشته یا نمی‌تونسته براشون کاری بکنه.

در بعضی موارد، خیانت فضای احساسی‌ای رو ایجاد می‌کنه تا افراد بتونن روابط و ازدواجهای مشکل‌دار رو تحمل کنه. مشکلاتی مثل نداشتن رابطه جنسی، دریافت نکردن احترام و غیره.

خیلی از روانشناسها به این پدیده میگن "پاسخ قابل درک به تجربه‌ی واقعی ازدواج"هر روز انتظارات افراد از ازدواجهاشون افزایش پیدا می‌کنه و خیلی‌ها (اگر نه همه) وقتی خودشون وارد چنین رابطه‌ای میشن و کاستی‌هاش رو می‌بینن، به نوعی حس سرخوردگی خواهند داشت.

خیانت در زناشویی؛ اما دلت جای دیگه‌اس

در چنین شرایطی، عده‌ای ممکنه بخوان اون قسمتهای مشکل‌دار رو درست کنن. در اکثر موارد، مشکل اصلی رابطه جنسی هست و خیانت یک راه‌حل یک طرفه برای حل این مشکله.

بعد از آشکار شدن خیانت، طبیعیه که خیانت‌دیده آسیب ببینه و برنجه. ولی وقتی شوکهای اولیه برطرف شد، نویسنده به زوجها یادآوری می‌کنه که همه ماجرا رو از هر دوسمت قضیه ببینن تا متوجه باشن چه مشکلاتی وجود داشته که کار به اینجا کشید.

نویسنده میگه خیلی وقتها که زوجها از هیجانات و ناراحتی‌های اولیه گذر می‌کنن و مشکلات رو درست متوجه میشن، می‌خوان که ازدواجشون رو حفظ کنن. تو این مواقع، به زوج کمک می‌کنه که تعریفشون از وفاداری رو گسترش بدن و فراتر از «رابطه جنسی نکردن با یکی دیگه» بشناسنش

البته تو این موارد هم ممکنه زوجها وارد یک چرخه‌ی معیوب بشن. از یک طرف رابطه‌شون رو دوست دارن؛ زندگی‌ای که با هم ساختن، حمایتی که از همدیگه کردن تا در کار پیشرفت کنن و… و از طرف دیگه راه‌حلی برای مشکل نداشتن رابطه جنسی پیدا نمی‌کنن.

تو این شرایط، زوجها دوتا گزینه بیشتر نمی‌بینن: یا جدا بشن، یا به رابطه بدون رابطه جنسی ادامه بدن. ولی از اونجایی که هیچکدوم از این دو راه حل خواسته‌ی قلبی اونها نیست، دوباره خیانت به عنوان راه‌حل سوم به زندگی اونها وارد میشه.

خیلی وقتها که خیانت دوم اتفاق میافته، ما فوری از اصطلاح «کسی که یک بار خیانت کرده، همیشه خیانت می‌کنه» استفاده می‌کنیم و مشکل رو در شخصیت طرف می‌بینیم. نویسنده میگه ولی در بعضی موارد، این خیانت بخاطر این اتفاق افتاده که اون مشکل اصلی هیچوقت بطور کامل حل نشده بود.

محکوم کردن قاطعانه‌ی خیانت کار ما رو در درک علتهای اصلی این پدیده سخت میکنه. همچنین، برای ما یک هرم سلسله مراتبی از خطاها و مشکلات در روابط میسازه که خیانت در نوک اون قرار می‌گیره. بی‌توجهی به نیازهای جنسی و عاطفی به مراتب کم اهمیت‌تر دیده میشن و...

مشکلات جدی در روابط زیر سایه خیانت مخفی می‌مونن. اینکه خیانت رو بدترین مشکل در روابط بدونیم، باعث میشه پیچیدگی‌های ازدواج و خواسته‌هامون رو از چنین رابطه‌ای درک نکنیم.

انتشار یافته: 68
در انتظار بررسی:27
Iran (Islamic Republic of)
09:04 - 1400/04/19
وقتی مادر پسر براش دختر انتخاب میکنه پسر با دختر انتخاب شده مادر ازدواج میکنه ونه بادوس دخترش ،همبن میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
مورد نداره جدا بشید حله
هر کسی از زندگیش راضی نیست جدا بشه
طلاق که ممنوع نیست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
معلومه دختری و طرف رو از دست دادی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
اگر مردی به همسرش خیانت میکنه فقط از بی عرضگی زنش بوده که نتوانسته توقعات شوهرش رو برآورده کنه و براش یه فضای پر از عشق و محبت بسازه ، البته برعکسش هم همینطوره . زوج باید از نظر عشق و محبت همدیگه رو کامل پوشش بدن وگرنه در جامعه پیشرفته امروز آخرش جدایی خواهد بود .
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
بله دختر هستم ولی واسه دختر همسایممون دیدم که همچین اتفاقی افتاد و الان هم زندگیش به طلق کشیده شده و پسره بهش گفته اگه تورو خواستم واسه خاطر مادرم بوده ومادرم خواستتت نه من ودختره خیلی آ غمگین طوری که تو آپارتمان همه فهمیدن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
فعلا كه 90 درصد دوستي هاي خيابوني منجر به طلاق ميشه لطفا كبك نباشيد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
چرت نگو خواهشن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
چرت نگو خواهشا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
الان که همه با دوست دختراشون ازدواج میکنن یه عده هم به خواست مادر خواهرشون دختر میگیرن بدبخت دخترایی که نه اهل دوست بازی ان نه مادر خواهر پسری چشمشون و گرفته
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
چرت نگو
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
اتفاقا بهترين زنان همانهاي هستند كه مادرتون معرفي ميكند و خائنين دوست دخترها هستند
Iran (Islamic Republic of)
09:05 - 1400/04/19
تو ایران الان خیانت مده.
هر کی هم خیانت نکنه میگن دهاتیه.خخخ
از ایرانی بودنم شرمم میاد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
در همه جای دنیا خیانت زیاد شده و در خیلی از کشورهای پیشرفته عادی شده . فقط باید وقت انتخاب همسر ، طرفین با عشق و دوست داشتن انتخاب خودشون رو انجام بدن و نه منافع مادی یا اجبار خانواده ها و یا گول اسم و رسم طرفشون تا در آینده به مشکل نخورند .
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
وقتي بي نمازي و بي حجابي همه گير شده همين ميشه وقتي ماهواره خيانت رو عادي جلوه ميده مردارو بي غيرت كرده همين ميشه البته ميدونم برترين ها منتشر نميكنه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
بی سواد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
نگو مده هرکار ناپسندی مگه مد غیرمد داره
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
09:28 - 1400/04/19
خب خداروشکر که خیانت هم مجاز شد
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
خجالت بکش
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
شرم بر تو باد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
من مثبت زدم چون فکر کردم داره طعنه و کنایه میزنه. وگرنه هیج وقت هیچ توجیهی برای قبح خیانت وجود نداره
Iran (Islamic Republic of)
09:30 - 1400/04/19
کاملا درسته...
اما در مواردی همه چیز خوبه،و طرف بخاطر هیجان کاذب و ذات خرابش دنبال رابطه با نفر سوم میگرده...
مرد و زن هم نداره.
پاسخ ها
ارام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
وقتی رابطه ارضا کننده نیست،علیرغم اینکه بی نقص به نظر میاد،احتمالاخیانت اتفاق میوفته.نه وقتی که همه چیز عالیه.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
آفرین و مرحبا
کاملا موافق صحبت شما هستم
گاهی طرف مقابل متاسفانه بدون هیچ کمبود و دلیل خاصی وارد رابطه دیگری میشه البته به نظر من اینگونه افراد از لحاظ روانی باید درمان بشن مشکل از درون خودشونه نه طرف مقابل درست مثل اینکه بیمار باشن
Iran (Islamic Republic of)
09:48 - 1400/04/19
لطفا اگه کسی دوستش ندارید باهاش ازدواج نکنید حتی اگه موقعیت خوبی داشت، چون بعدها دچار مشکل میشید
پاسخ ها
علی 11
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
اکثر کسایی که از هم جدا میشن یا خیانت میکنن، دقیقا زمانی که بله رو سر سفره عقد میگن، مطمئن هستن بهترین آدمی که تو این کره خاکی بوده که میتونسته انقدر مشترکات داشته باشه همون کسیه که بغلش نشسته
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
شوهر من بشدت عاشقمه و هرکاری برای خوشبختیم کرده شاید تو کل فامیل تک باشه این اقا، ولی من از اول حس مثبتی بهش نداشتم و فقط سعی کردم طبق خوبی هاش بهش حس پیدا کنم،اما هیچوقت نتونستم براش مث لیلی مجنونا باشم،الان خیلی پشیمونم و حسرت ازدواجی میخورم که بر پایه عشق شکل میگرفت،نه منطق... چون ازدواجمون سنتی بود
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
شما لیاقت همچین مردی رو نداری بدون عشق کافی نیست اینم از طرف کسی که ازدواج عاشقانه داشته
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
وقتی خوشی میزنه زیر دلت ... عشق کجا بود عزیز من بخاطر این خیالات واهی زندگی به این خوبی رو خراب نکن
Iran (Islamic Republic of)
10:10 - 1400/04/19
خيانت در ايران عادي شده متاسفانه
دليلش روشنفكري شهر نشينا و عق افتاده هاي ذهنيه
فراتر از خيانت هستيم ملت ... شدن ميدوني يعني چي
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
چه ربطی داره به عنوان یه شهرستانی که با روستاهای اطراف ارتباط دارم باید بگم شهری و روستایی نداره در همه جا اتفاق میوفته
Iran (Islamic Republic of)
10:35 - 1400/04/19
شوهرم بهم خیانت کرد اونم ن یک بار چند بار وجالب اینکه حاشا میکرد اینا همه شد برام عقده چون مردونه برام توضیح نداد وارومم نکرد ....
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
اگه مردونه براتون توضیح می‌داد آروم میشدین و دگه مشکلی با این قضیه نداشتین ؟!!!
خیانت قابل توضیح نیس
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
با این حال هنوز داری باهاش زندگی میکنی و فقط ناراحتی که چرا برات درست و حسابی توضیح نداد؟؟!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
10:36 - 1400/04/19
جدائی مگه بده که با زوج خیانتکار کنار بیای؟ تو ایران کسی با زن خائن نمیتونه زندگی رو ادامه بده همینطور مرد خائن!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
تو ایران همه خائن هستن
Iran (Islamic Republic of)
11:23 - 1400/04/19
خیانت خیلی زیاد شده من که هیچوقت ازدواج نمیکنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
من هم
Iran (Islamic Republic of)
11:26 - 1400/04/19
خیانت و طلاق تو ایران شده نقل و نبات
Iran (Islamic Republic of)
11:36 - 1400/04/19
چون بی غیرتی و بی حجابی خیلی زیاد شده
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
مزخرف نگو
بانو
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
شاید باورتون نشه من چون همسرم روم غیرت نداره و بهم بی اهمیته در استانه جدایی هستم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
دقیقا همینطوره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
ساده لوحانه ترین تحلیل ممکن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۰
مزخرف تو میگی
Iran (Islamic Republic of)
12:05 - 1400/04/19
خیلی خوب و عمیق گفته شده کاملاً با نویسنده موافقم
Iran (Islamic Republic of)
14:29 - 1400/04/19
وقتی رسانه های ما جوانان ما اموزش نمیدن از این وضع بهترنمیشه.نه صداسیمامیلی.نه رادیو.نه روزنامه.کلا غدغن.هرمطلبی هم چاپ میشه کار نوبسنده های غربی
Iran (Islamic Republic of)
14:44 - 1400/04/19
من یه خانوم جوان زیبا و مجردم در سن ازدواجم هستم و جای بسی تاسفه که بیشتر پیشنهادهای آشنایی که چه در فضای مجازی چه در محل کار و چه در دوست و فامیل بهم میشه آقایون جوان و متاهلی هستن که چند سال بیشتر از ازدواجشون نمیگذره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
دقیقا برای منم همین طوره حتی پیش اومده که پنهان کردن و بعد متوجه شدم که طرف متاهل هست نمیدونم چه اصراری دارن زود ازدواج کنن و هنوز چند سال نگذشته رو به خیانت بیارن خب اول فکر کن بعد وقتی کاملا مطمئن شدی ازدواج کن و خیانت هم نکن
Iran (Islamic Republic of)
14:45 - 1400/04/19
بنظر من کسانی که قبل از ازدواج رابطه جنسی داشتند مرتکب خیانت میشوند
Iran (Islamic Republic of)
14:50 - 1400/04/19
خیانت نفرت انگیز ترین رفتار عیر اخلاقی و ضد اجتماعی است که آثار بسیار بدی بر روی همسر و فرزندان و بستگان داره و به هیچ وجه قابل توجیه نیست !
اگر از زندگیش ناراحته باید صادقانه رفتار کنه و سعی در برطرف نمودن مشکل نماید و اگر نشد باید از اون زندگی خارج بشه نه با خیانت همسرش رو تحقیر کنه !
Iran (Islamic Republic of)
15:19 - 1400/04/19
زنی که حقیره و بعد خیانت جدا نمیشه حقشه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
ویکتوریا بکهام خیانت دید و جدا نشد هیلاری کلینتون خیانت دید و جدا نشد، آیا اینا زنهای حقیری هستن؟ یا اینکه از ضعف و استیصال جدا نشدن؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۰
هیلاری مدتی موند برا منافع سیاسی.بعدم جدا شد.بکهام هم اگه مونده قطعا حقیره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۰
ترامپ موقع انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که برای پیروزی انتخاب رئیس جمهوری درآمریکاهمدیگه رولومیدن اشاره به هیلاری کلینتون کردوگفت این مادرداعش وتأسیس کننده این گروه تروریستی جنایت پیشه هست!
Iran (Islamic Republic of)
15:36 - 1400/04/19
يه سري از زن ها دنباله طلاق و گرفتن مهريه هستند براي همين تهمت خيانت به شوهرانشان ميزنند چون با اين ترفند هم طلاق خود را در نزد اقوام توجيح ميخواهند بكنند و هم خودشان از سرزنش فرار ميكنند .....!!!!

حواستون جمع باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۰
اینکه تعداد زیادی ازماها,مردمانی متقلب ودروغگو هستیم شکی درش نیست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۰
دقيقا درسته اينگونه دخترها خيلي زياد شدن و اغلب به اقايون تهمت ميزنند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۰
افرين الان اگه يه سر به دادگاه ها بزنيد خودتون ميبينيد كه 99% خائنين زن ها هستند
Iran (Islamic Republic of)
16:47 - 1400/04/19
اینم باید درنظر گرف که یسریا ثبل ازدواجشون با چند نفر رابطه جنسی برقرار میکنن و بعد ازدواج حس تنوع طلبی ای که توشون بوجود اومده نمیزاره زندگی ارومی رو تجربه کنن و همش دنبال نفر سوم میگردن
Iran (Islamic Republic of)
17:11 - 1400/04/19
من با یک دختری 3 سال در رابطم و حدودا 25سال سن ام است. و این دختر طوری با من رفتار میکنه که انگار من یک دبیرستانی ام. از طرف دیگر همیشه به من شک داره در حالی که به علت مشکلات مجازی بودن تحصیل من همیشه خونم و پروژه ام از خونه پیگیری میکنم ولی همیشه بهم شک داره تهمت های زشت میزنه و تا قسم مادرم نخورم ول کن نیست. بهش شکایت که میکنم میگه باشه من میرم کی دیگه با تو میمونه تو آینه خودت دیدی چه قدر فلان فلان فلانی واقعا دیگه حالم از هر رابطه ای بهم میخو
پاسخ ها
مونا
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
خواهرانه بهت نصیحت میکنم ترکش کن عمرتو واسه آدم شکاک هدر بدی باختیا من تجربشو دارم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۰
آدم و شکاک ومریض رو باید ترک کرد زن و مرد هم نداره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۰
بيماري پارانوئيد داره و بسيار خطرناكه و كار دستت ميده ازش فرار كن
Iran (Islamic Republic of)
01:05 - 1400/04/20
خدا بهترین قاضی برای خیانت هست...شوهرم بهم خیانت کرد وقتی بهش گفتم زد زیر همه چی.من فقط به خدا واگذار کردم شوهرم رو...
Iran (Islamic Republic of)
06:59 - 1400/04/20
اگه قراره یه رابطه ای مخفی نگه داشته بشه هیچوقت درگیرش نشید.
Iran (Islamic Republic of)
09:08 - 1400/04/20
یکی از دلایل خیانت در ایران بخاطر فرهنگ تنگ نظر و عقاید دینی خشک مردم هست که مثلا صیغه یا چند همسری رو زشت میدونن ! من که یک مرد متاهل هستم مثلا اگه بخام یکی رو صیغه کنم میگن زشته و ... ایندفعه شاید برم سمت خیانت و روابط پنهانی . البته توجیه نمی کنم ولی شاید یکی از دلایلش این باشه
Iran (Islamic Republic of)
09:48 - 1400/04/20
زنها اگر رفتارهای خاله زنک و بچه بازیها و خواهر تو مادر تو گفتنها و حساسیتهای الکی و زنانشون رو کنار بزارن هیچ مردی دنبال زن دیگه نمیره(البته اشتباه مردا اینه که فکر میکنن زنهای دیگه فرق میکنن)
البته استثنا هم وجود داره و بعضی مردها واسه هوسرانی و .... دنبال زن دیگه میرن
Germany
09:52 - 1400/04/20
دلايل زيادي وجود دارد كه مرد و زن براي زندگي دايم زير يك سقف آفريده نشده اند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
روشا فارمسی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیان طب - فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
ترجمه زندگی_فوتر