علت کمبود دارو در ایران اعلام شد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۹۴۴۵
۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
۱۳۷۷
مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اگر استانی در رابطه با داروی رمدسیور مشکل دارد، حتما با معاونت غذا و داروی استان هماهنگ کنند تا این دارو تامین شود.

عصر ایران: مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اگر استانی در رابطه با داروی رمدسیور مشکل دارد، حتما با معاونت غذا و داروی استان هماهنگ کنند تا این دارو تامین شود.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: در رابطه با کمبودهای دارویی ما توانستیم واردات را بیشتر کنیم تا کمبودها مرتفع شود، برای برخی دیگر از داروها هم ماده اولیه آن از چین می‌آید که آن کارخانه‌ای که از فرآورده‌های آن استفاده می‌کردیم دچار مشکل شده است، اما در مجموع فراورده خاصی نیست که ما دچار بحران در تهیه داروها شویم.

«سید حیدر محمدی» مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با ایلنا درباره کمبود داروی رمدسیور برای بیماران مبتلا به کرونا، بیان کرد: داروی رمدسیور در حال حاضر با کمبود مواجه نیست و قیمتش هم بالا نرفته است. قبلا قیمت وارداتی آن یک میلیون و ۴۰۰ تومان و تولید داخلی آن ۷۰۰ هزار تومان بود، اما الان هم تولید داخل و هم وارداتی هر دو ۷۰۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: اگر سازمان‌های بیمه گر بدهی خود را به بیمارستان‌های دولتی پرداخت کنند، مشکلی برای تامین این دارو وجود ندارد، چون مشکل اصلی، بدهی سازمان‌های بیمه گر به بیمارستان‌ها است، چرا که بیمارستان‌ها هم نمی‌توانند بدهی شرکت‌های پخش را بدهند. با این وضعیت داروخانه‌ها هم به شرکت‌های بخش بدهکار هستند و متاسفانه این زنجیره ناقص مانده است.

او افزود: راهکار این موضوع این است که سازمان برنامه و بودجه مبلغی را برای طلب بیمارستان‌ها‌ی دولتی در نظر بگیرد تا بیمارستان‌های دولتی بتوانند این پول را به شرکت‌های پخش دارو بدهند تا دارو تامین شود، بنابراین مشکلی در کمبود رمدسیور نداریم و به وفور وجود دارد.

مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اگر استانی در رابطه با داروی رمدسیور مشکل دارد، حتما با معاونت غذا و داروی استان هماهنگ کنند تا این دارو تامین شود.

وی در مورد کمبود دیگر داروها بیان کرد: همیشه در همه جای دنیا یک دوره‌های خاصی کمبود دارویی وجود دارد، به طور مثال امکان دارد این کمبود، به مواد اولیه مربوط باشد یا این که در رابطه با ارز به مشکل خورده باشد در مجموع این یک کمبود عادی است، حتی احتمال دارد در سایت FDA سازمان غذا و داروی آمریکا هم گاهی این کمبود وجود داشته باشد.

او ادامه داد: اما باید توجه داشته باشیم که در حال حاضر ناجوانمردانه‌ترین تحریم‌ها را تجربه می‌کنیم، یعنی تحریم‌هایی که حتی دارو و تجهیزات پزشکی را هم شامل شده است.در این شرایط تحریم باید بدانیم که نقل و انتقال ارز و جابجایی دارو مشکل دارد، اما با همه‌ی این مسائل سعی کردیم موضوع را مدیریت کنیم تا کمبودهای سازمان غذا و دارو به حداقل برسد، تا به "نبود" تبدیل نشود، الان اگر دارو در یک استان نباشد، معمولا در استان‌های دیگر وجود دارد، ما تلاش می‌کنیم بلافاصله کمبود دارویی استان‌ها تامین شود.

وی تصریح کرد: در رابطه با کمبودهای دارویی ما توانستیم واردات را بیشتر کنیم تا کمبودها مرتفع شود، برای برخی دیگر از داروها هم ماده اولیه آن از چین می‌آید که آن کارخانه‌ای که از فرآورده‌های آن استفاده می‌کردیم دچار مشکل شده است، اما در مجموع فراورده خاصی نیست که ما دچار بحران در تهیه داروها شویم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر