واکنش منتقدان فرانسوی به «متری شش و نیم»
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۰۲۱۸
۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۱
۲۲۸۵
روزنامه لوموند در شماره تازه‌اش به فیلم «متری شیش و نیم» پرداخته و نوشته که روستایی دومین فیلمش یک تریلر خارق‌العاده اجتماعی ساخته فیلمی کاملا متفاوت از آنچه سینمای غرب از سینمای ایران انتظار دارد. لومند ادامه داده:«هر روز نمی‌بینیم که فیلمساز جوانی از زیر سایه بزرگانی مثل عباس کیارستمی فقید، بیرون بیاید، اما سعید روستایی این کار را انجام داده.»

سینما دیلی: فیلم «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی اکران خود را در فرانسه آغاز کرده.روزنامه لوموند در شماره تازه‌اش به این فیلم پرداخته و نوشته که روستایی دومین فیلمش یک تریلر خارق‌العاده اجتماعی ساخته فیلمی کاملا متفاوت از آنچه سینمای غرب از سینمای ایران انتظار دارد. لومند ادامه داده:«هر روز نمی‌بینیم که فیلمساز جوانی از زیر سایه بزرگانی مثل عباس کیارستمی فقید، بیرون بیاید، اما سعید روستایی این کار را انجام داده. با ساختن یک فیلم اجتماعی که در پس آن شاهد جامعه‌ای هستیم که با مصرف شدید مواد مخدر به مرز فروپاشی رفته، فیلمی که آینه‌‌ایی روبروی حقیقت تلخ و بی‌رحمانه ایران امروز گرفته.»

واکنش منتقدان فرانسوی به «متری شش و نیم»

سایت سورتی پاریس هم به مخاطبان خود تماشای این فیلم را پیشنهاد کرده و گفته:« در این فیلم سعید روستایی سویه فقیری از پایتخت ایران را نشان می‌دهد، با زاغه‌های اطرافش که ماده مخدر کراک آن را به تسخیر خود درآورده و یادآور مناطقی از پاریس است. فیلمی که ممکن است در انتها طولانی به نظر بیاید، با این حال با قدرت کامل به پایان می‌رسد.»

سایمون ریاکس منتقد سایت ecranlarge هم نوشته:«با معرفی و میزانسن هولناک افتتاحیه فیلم، حسی از اضطراب تمام نماهای فیلم را پرکرده است. در معادله‌ای که سعید روستایی در فیلمش ساخته، جایی برای اخلاقیات، یا معما نمانده، او جامعه‌ای به مرز انفجار رسیده را به ما نشان می‌دهد، که هر حرکتی می‌تواند مرگبار باشد. فیلم با اینکه شخصیت‌های معدودی دارد، تنش تحمل ناپذیری را استادانه با کمک زبان سینما به مخاطب وارد می‌کند.» این منتقد همچنین در ستایش بازی پیمان معادی را بُرّنده و تیز و بازی نوید محمد زاده رار پرحرارت دانسته.

ژرارد دلمور هم در نقدی در سایت فرهنگی chaosreign با دادن امتیاز 4 از 5 به این فیلم این اثر را یادآور آثاری مثل «ارتباط فرانسوی» دانسته است.

کارولین وی منتقد سایت 20 دقیقه هم درباره این فیلم نوشته:«یکی از بهترین تریلرهای امسال از ایران آمده.» و در ادامه از حواشی و درگیری سازنده فیلم با سانسور گفته:«نگاه به شدت تاریک سعید روستایی خشم سانسور ایران را برانگیخته. اما تعلیق عمیق فیلم آن را جهانی کرده است، صحنه حمله پلیس به زاغه‌ها، بازجویی‌های خشن، سلول‌های زندان پر از آدم و اعدام‌های گروهی تصاویری است که تا سال‌ها بعد از نمایش فیلم، می‌تواند سوژه کابوس تماشاگران فیلم باشد.»

آئورین آلین منتقد سایت «سینما تیزر» هم با دادن امتیاز 4 از 5 در نقد خود نوشته: «سعید روستایی از همان لحظه اول با روایت به شدت پرانرژی‌اش، و تصاویری وحشی از خرابه‌های پر از معتادین کراک، و بازجویی‌های نفس گیر، مخاطب را درگیر فیلمش می‌کند.»

اتین سورین منقد روزنامه فیگارو هم در ستایش فیلم نوشته:«افتتاحیه پرتنش این فیلم به بیماران قلبی توصیه نمی‌شود. اثری که توسط سعید روستایی در ایران ساخته شده کمی یادآوار «ارتباط فرانسوی» است. از همان جنس ترکیب واقع‌گرایی و آدرنالین. و حتی بدبینی. استعاره‌ای کامل از جامعه‌ای که زنده زنده در حال دفن شدن است. یادآور فیلم L627 برنارد تاورنیه است که در آن هم مامورانی با دستان خالی علیه قاچاق مواد در پاریس می‌جنگیدند.»

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کیان برنا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر