اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد تا پایان مهر
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۰۳۱۶
۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
۷۶۰
رئیس سازمان سنجش گفت: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد تا دهم شهریور ماه اعلام خواهد شد و پیش‌بینی می‌کنیم نتایج نهایی تا پایان مهر و نهایتاً اوایل آبان ماه اعلام شود.

خبرگزاری مهر: رئیس سازمان سنجش گفت: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد تا دهم شهریور ماه اعلام خواهد شد و پیش‌بینی می‌کنیم نتایج نهایی تا پایان مهر و نهایتاً اوایل آبان ماه اعلام شود.

دکتر ابراهیم خدایی امروز در حاشیه بازدید از حوزه دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ امسال در ۱۷۹ شهر کشور امروز با رشته‌های شناور آغاز شده و آزمون در سه روز برگزار می‌شود.

وی افزود: در این آزمون ۶۰۰ هزار داوطلب شرکت کرده‌اند که ۵۳ درصد آنها زن و ۴۷ درصد مرد هستند. تعداد آمار داوطلبان آزمون ارشد ۱۴۰۰ نسبت به آزمون سال گذشته ۴۷ هزار نفر کمتر است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: تعداد کل رشته‌های امتحانی ۱۳۱ کد رشته است که در آزمون صبح امروز (چهارشنبه) ۷۲ هزار داوطلب، در آزمون پنجشنبه (۷ مرداد) تعداد ۳۰۵ هزار داوطلب و در آزمون صبح جمعه (۸ مرداد) ۲۵۵ هزار داوطلب شرکت می‌کنند.

وی یادآور شد: بیشترین تعداد داوطلبان در گروه آموزشی علوم انسانی با ۴۰۸ هزار داوطلب است و پس از آن فنی مهندسی با ۱۲۵ هزار داوطلب، هنر با ۴۶ هزار داوطلب، علوم پایه با ۳۵ هزار داوطلب، کشاورزی ۱۴ هزار داوطلب و در نهایت دامپزشکی با ۲۰۰۰ داوطلب به ترتیب قرار دارند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان انتخاب رشته و اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ گفت: کارنامه و نتایج اولیه آزمون در دهه اول شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود و پس از آن داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند در همان زمان نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

خدایی اظهار داشت: فهرست معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های خاص برای آزمون‌های تشریحی و عملی دهه دوم شهریور اعلام می‌شود و آزمون‌های تشریحی در دهه اول مهرماه انجام می‌شود.

وی گفت: در نهایت فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی در اواخر مهرماه و نهایتاً تا اوایل آبان ماه اعلام خواهد شد. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که نتایج آزمون تا اواخر مهرماه اعلام شود اما شروع آموزش پذیرفته‌شدگان ارشد احتمالاً با یک ماه و نیم تأخیر نسبت به سایر آزمون‌ها خواهد بود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره ظرفیت پذیرش در دوره کارشناسی ارشد یادآور شد: سال گذشته حدود ۱۴۷ هزار ظرفیت برای دانشگاه‌های دولتی و ۱۳۰ هزار ظرفیت برای دانشگاه آزاد تعیین شده بود و با توجه به تغییرات میان‌رشته‌ای و کد رشته‌های مربوطه، پیش‌بینی می‌کنیم ۳۰۰ هزار نفر در دوره کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ پذیرفته شوند. به این ترتیب ۵۰ درصد داوطلبان به دوره‌های کارشناسی ارشد راه می‌یابند.

وی درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آزمون‌های کشوری یادآور شد: سال گذشته آزمون کارشناسی ارشد در ۸۰ شهر برگزار شد اما امسال در ۱۷۹ شهر که افزایش حدود ۱۲۳ درصدی را نشان می‌دهد.

خدایی افزود: خوشبختانه گزارشی که وزارت بهداشت به صورت رسمی در ستاد ملی مقابله کرونا در رابطه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آزمون‌های سراسری ارائه داده، نشان می‌دهد که در حوزه‌های امتحانی بالای ۹۹ درصد پروتکل‌ها رعایت شده و همچنین با بررسی میدانی که در مورد مبتلایان انجام شده، این میزان از نُرم جامعه کمتر است. ازاین‌رو من به داوطلبان و خانواده‌هایشان اطمینان می‌دهم که پروتکل‌های بهداشتی با جدیت در آزمون‌های کشوری رعایت می‌شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره تغییر زمان آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: طبق برنامه پیش از این قرار بود اواخر فروردین ماه برگزار شود اما پس از آن به اوایل خرداد ماه تغییر کرد ولی با توجه به تجربیات گذشته در زمینه اظهارنظرهای تغییر زمان آزمون‌ها، تصمیم گرفتیم که زمان آزمون‌ها را ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب کند و ما در این زمینه اختیار خود را به ستاد ملی مقابله با کرونا محول کردیم؛ بنابراین آزمون بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در مرداد ماه برگزار شده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
پارسیس_فوتر ساختمان