حجی‌زواره: بازگشت مهماندوست اشتباه است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۱۸۹۱
۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
۱۲۲۷
مسعود حجی زواره قهرمان سابق تکواندوی جهان اعتقاد دارد بازگشت رضا مهماندوست به تیم ملی اشتباه است، چرا که او باعث شده تا شیرازه تیم از هم پاشیده شود.

خبرگزاری تسنیم: مسعود حجی زواره درباره روند ناکامی تکواندوی ایران در سالیان اخیر اظهار داشت: از خانواده تکواندو خواهش می‌کنم هیچ وقت افتخارات سال‌های 2013 تا 2016 را فراموش نکنند. تکواندو از المپیک 2012 لندن در سراشیبی قرار گرفته بود و با حضور مقانلو به روزهای خوب بازگشت. شاید صحبت‌های من به عده‌ای بربخورد، اما برایم مهم نیست و اعتقاد دارم مقانلو آدمی است که بابرنامه و شفاف کار می‌کند.

قهرمان سابق تکواندوی جهان در مورد ناکامی مقانلو در المپیک 2016 ریو گفت: اگر قرار بود بیژن مقانلو 10 گل بزند، 9 گل زد و یک گل را نزد که آن المپیک ریو بود. این اتفاق برای همه مربیان افتاده و در حال حاضر نیز برای رضا مهماندوست و در المپیک‌های گذشته برای محمد بنا و بسیاری دیگر از مربیان رخ داده است. صد درصد باید مقانلو را بعد از المپیک ریو حفظ می‌کردیم و به خاطر نزدن یک گل قطع همکاری نمی‌کردیم.

وی در واکنش به اظهارنظر برخی کارشناسان مبنی بر فرصت دادن به قهرمان گذشته به جای مربیان سابق گفت: به نظرم باید دوباره بیژن مقانلو را به‌عنوان سرمربی انتخاب کنیم و او تصمیم بگیرد با چه کسانی کار کند. همه می‌گویند رضا مهماندوست، اما در سال 2011 که تیم ملی قهرمان جهان شد، یکی از بازوهای اصلی او بیژن مقانلو بود. برای حضور در آن مسابقات تمامی رقبای خود را در انتخابی شکست دادم و به عضویت تیم ملی درآمدم، اما به دلیل مصدومیت دو قلوی پا از حضور در مسابقات بازماندم و فرزاد عبداللهی جایگزین من شد و در نهایت نیز عنوان قهرمانی را به دست آورد.

حجی زواره راجع به اعتقاد برخی کارشناسان مبنی بر نیاز تکواندوی ایران به بازگشت مهماندوست گفت: بازگشت مهماندوست صد در صد اشتباه است، چرا که شیرازه تیم ملی تکواندو ایران را او به هم ریخت. او بهترین بازیکنان ایران مانند میلاد بیگی و پیام قبادی را به آذربایجان برد. دوست ندارم مهماندوست از دستم ناراحت شود و سعی می‌کنم کارشناسی صحبت کنم.

قهرمان بازی‌های آسیایی در پاسخ به این سؤال که بیگی و قبادی با صلاحدید خودشان به آذربایجان رفتند، گفت: قرار نیست وقتی یک بازیکن در انتخابی تیم ملی باخت به راحتی بگذارد و برود. بیگی قهرمان ارتش‌های جهان شد، اما در انتخابی تیم ملی مغلوب مهدی خدابخشی شد و با پیشنهاد مهماندوست به آذربایجان رفت. 12 سال برای مهمترین مدال‌های خود جنگیدم و ایستادم و در دو دوره مسابقات جهانی پشت علیرضا نصرآزادانی ماندم، اما به جای خداحافظی و رفتن، صبر کردم و برای پرچم کشورم ارزش قائل بودم.

وی درباره دلایل ناکامی تکواندوی ایران در المپیک توکیو گفت: در موفقیت و ناکامی یک تیم عوامل زیادی دخیل هستند و باید با کارشناسی صحبت کرد. فریبرز عسکری در تیم ملی اشتباهات زیادی انجام داد که یکی از آنها از دست دادن هادی ساعی بود. این در حالی است که ساعی خیلی در حق عسکری خوبی کرده بود.

حجی زواره در مورد اینکه دلایل جدایی ساعی اختلاف با مسئولان فدراسیون بود یا کادر فنی، گفت: ساعی هیچ مشکلی با فدراسیون تکواندو و پولادگر ندارد و با عسکری دچار مشکل شد. ساعی دست عسکری را گرفت و بالا آورد، اما در نهایت او ساعی را حذف کرد. دومین دلیل ناکامی تیم ملی کنار گذاشتن بسحاق چند ماه قبل از المپیک بود. اصلاً بسحاق آدم بد و بی‌اخلاق، اما نباید او را در فاصله کوتاه تا المپیک کنار می‌گذاشتیم.

ملی‌پوش سابق تکواندو ایران در واکنش به انتقادات قهرمانان به رفتارهای بسحاق گفت: اصلاً بسحاق را تأیید نمی‌کنم و اعتقاد دارم وزن او به تیم ملی نمی‌خورد و در حد حضور در باشگاه و لیگ است، اما وقتی یک سرمربی به یک نفر چهار پنج سال اعتماد می‌کند نباید در چند ماه این اعتمادش سلب شود. بسحاق با توجه به پتانسیل و جایگاهش نباید از روز اول به تیم ملی می‌‌آمد، اما وقتی چند سال در کنار تیم ملی بود، نباید در این فاصله کوتاه از تیم ملی کنار می‌رفت.

وی با انتقاد از حضور ملی‌پوشان در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: نباید بازیکنان المپیکی را در فاصله 40 روز به المپیک به قهرمانی آسیا می‌بردیم تا دو بار مجبور به کاهش وزن زیاد شوند و دو میدان سنگین ببینند. این مجموعه عوامل در ناکامی ما در المپیک دخیل بود.

حجی زواره با اشاره به نقش پولادگر در نزول تکواندوی ایران گفت: با این حرف مخالفم و اعتقاد دارم باید قرآن را از دو طرف خواند. پولادگر اشتباهاتی دارد و این را به ایشان گفتم، اما نمی‌تواند در کار فنی که دخالت کند. او از لحاظ سخت‌افزاری باید امکانات را فراهم کند که حاضر قسم جلاله بخورم در این زمینه کم نگذاشت و از صفر تا 100 را فراهم آورد.

قهرمان تکواندوی آسیا خاطر نشان کرد: البته پولادگر باید تغییراتی در ساختار اداری و فنی فدراسیون انجام بدهد و از کسی به‌عنوان مشاور فنی استفاده کند که در مسابقات قهرمانی جهان لگد خورده باشد. سه سال است که از تکواندو بیرون هستم و یک نفر نیز زنگ نزده است تا حالم را بپرسد، اما با این حال پولادگر را از لحاظ مدیریت قبول دارم و نامردی و به دور از وجدان است که همه چیز را گردان او بیندازیم.

وی درباره نظر باقری معتمد مبنی بر عدم انتخاب سرمربی و استفاده از چند مربی در تیم ملی گفت: با این پیشنهاد موافق نیستم و اعتقاد دارم باعث هرج و مرج خواهد شد. هنوز ما از لحاظ کار تیمی به آن سطح نرسیدیم که بخواهیم از چند مربی بدون حضور سرمربی استفاده کنیم و باید یک نفر باشد که در نهایت حرف آخر را بزند. البته باید در کنار سرمربی از حضور قهرمانان به‌عنوان مربی استفاده کنیم.

حجی زواره با تأکید بر اینکه باید نگاه ما رو به جلو باشد، گفت: باید گذشته را رها و به جلو نگاه کنیم. کل دنیا مانند برق و باد در حال پیشرفت هستند و اگر ما در 10 روز آینده نتوانیم خودمان را جمع و جور کنیم در قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی به مشکل خواهیم خورد. برای خروج از این شرایط باید دنبال بیژن مقانلو، هادی ساعی و غلامحسن ذوالقدر برویم تا دوباره کار را بلند کنیم. اگر این سه نفر بیایند دوباره همه چیز درست خواهد شد، اما اگر جا بمانیم دیگر جمع کردن کار سخت خواهد شد.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:5
Iran (Islamic Republic of)
11:06 - 1400/05/12
مگه نمیگن جمع کنین برین .خب اون مربی و دو بازیکن دیگه حرف کوش کردن و جمع کردن و رفتن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر