یک نماینده: بی‌تعارف در شرایطی خاص قرار داریم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۴۳۱۲۱
۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۲
۱۵۰۹
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امیدواریم در دولت آقای رئیسی شاهد بکارگیری افراد متخصص، خوشفکر، با برنامه و خدا ترس باشیم.

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امیدواریم در دولت آقای رئیسی شاهد بکارگیری افراد متخصص، خوشفکر، با برنامه و خدا ترس باشیم.

مرتضی محمود وند، رئیس کمیته امنیت آب مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی کانونهای قدرت که عموماً خاستگاه قومی و منطقه‌ای داشته‌اند به دنبال بهره مندی فراقانونی و زیاده خواهانه از آب، این موهبت الهی بوده اند و این کار منتج به نابودی دیگر مناطق کشور نظیر لرستان،چهارمحال، کهکیلویه و... شده است.

وی در خصوص مسأله آب و توزیع منابع آبی در کشور گفت: آب در آینده ای نزدیک اهمیتی به مراتب بیشتر از نفت خواهد داشت و مبنای رفتارهای سیاسی دولت ها در ارتباط با یکدیگر خواهد بود که می تواند به اصطکاک و مناقشه در عرصه بین الملل دامن بزند و به یک ابرچالش بین المللی تبدیل شود.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی با بیان اینکه مسئله آب در ایران همواره باچالش های اساسی روبرو بوده است اظهار داشت: تاکنون مراکز،سازمان ها،پژوهشکده ها و ستادهای متعدد و عریض و طویلی برای مدیریت و سیاست گذاری در این حوزه تشکیل شده و بودجه‌ های قابل توجهی هم در اختیار دارند اما شوربختانه خروجی اینها عموما بی تدبیری و سرمایه سوزی بوده است و در مساله خشک شدن رودخانه های پر آب لرستان و تنش های خوزستان به وضوح شاهد این امر بودیم و البته نقش برخی گروه های زیاده خواه و بی انصاف را هم نباید نادیده گرفت.

رئیس کمیته امنیت آب مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص سیل لرستان خاطر نشان کرد: پس از سیل لرستان رئیس دانشگاه تهران از سوی دولت مأموریت پیدا کرد که به همراه گروهی از کارشناسان و متخصصان، موضوع را به صورت دقیق بررسی کنند و گزارشی مبسوط ارائه دهند تا متولیان امر طبق نتایج بررسی های علمی این گروه اقدامات پیشگیرانه ی لازم را انجام دهند و در آینده خسارات سیل های احتمالی به حداقل برسد اما با این که دولت آقای روحانی تمام شد و در آستانه تشکیل دولت آینده هستیم هنوز خبری از به انجام رساندن این کار مطالعاتی نیست. سایر کارها هم عموما به همین شکل است.

محمودوند تصمیمات غیر اصولی، مقطعی و بدون پشتوانه کارشناسی توسط مدیران را عامل اصلی آسیب‌هایی جدی و بعضاً جبران ناپذیر به سرمایه های کشور برشمرد و گفت: این نقصان بزرگ صرفاً محدود به آب نیست در دیگر حوزه‌ها هم به وفور دیده می شود به گونه ای که سپردن سکان کارهای حیاتی به افراد مسئولیت ناپذیری که دانش و تخصص کافی را ندارند و بعضا مغلوب لابی های زیاده خواهان می شوند یا حتی گاها همدست و شریک درجه یک آنان هستند نتیجه‌ ای جز خسران و بحران برای حال و آینده کشور ندارد و برای‌ پیشگیری از تکرار این روند خیلی ها باید به جرم‌خیانت به کشور محاکمه شوند.

رئیس کمیته امنیت آب مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه توزیع عادلانه و عالمانه ثروت، امکانات و منابع کشور ضرورتی انکار ناپذیر است اما در این خصوص در برخی از مناطق کشور عدالت رعایت نشده است عنوان کرد: متاسفانه در سالیان متمادی برخی کانونهای قدرت که عموماً خاستگاه قومی و منطقه‌ای داشته‌اند به جای آنکه منطق و عدل و انصاف را سرلوحه کار قرار دهند و منافع ملی را در نظر بگیرند با لابی های سنگین و اعمال قدرت به دنبال بهره مندی فراقانونی و زیاده خواهانه از آب این موهبت الهی بوده اند و این کار منتج به نابودی دیگر مناطق کشور نظیر لرستان،چهارمحال، کهکیلویه و... شده است.

وی در این خصوص افزود: در بحث آب شرب که حیات انسان ها به آن وابسته است طبیعتاً باید همه هم وطنان از این نعمت الهی برخوردار باشند و در این رابطه کسی نباید اهمال کاری کند اما در بحث مصارف کشاورزی و صنعتی ضرورت دارد رشد متوازن و عادلانه مناطق کشور مبنای عمل باشد زیرا که در برخی نقاط پر آب کشور با وجود این موهبت الهی که رکن توسعه و آبادانی است در بدترین شرایط اقتصادی ممکن قرار گرفته اند و روزانه شاهد افزایش آمار خودکشی، بزهکاری، مهاجرت، اعتیاد و...در این مناطق هستیم.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی ادامه داد: این مناطق به دلیل ظلم هدفمند و سازمان یافته برخی کانون های قدرت متاسفانه از این موهبت محروم شده اند و آب این مناطق با اعمال نفوذ و به اسم مصرف شرب برای فعالیتهای صنعتی و کشاورزی به استانهای برخوردار انتقال پیدا کرده است. نمونه اش استان لرستان که دولت فخیمه هر سال این استان را به عنوان مقام نخست فقر و فلاکت اعلام می کند که هیچ عقل سلیم و وجدان بیداری این ظلم را برنمی‌تابد.

رئیس کمیته امنیت آب درپایان نیز خاطر نشان کرد: بی تعارف در شرایطی خاص و حساس قرار داریم که اگر مسئولان کشور مجدانه پای کار نیایند و دل نسوزاند اتفاقاتی رخ خواهد داد که ابداً به سود کشور نیست و باید به آیندگان پاسخگو باشیم که امیدواریم که ان شاالله برای عبور از این شرایط سخت، در دولت آقای رئیسی شاهد به کارگیری افراد متخصص، خوشفکر، با برنامه و خدا ترس باشیم.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:16
Iran (Islamic Republic of)
09:07 - 1400/05/17
اقای رییس جمهور در اولین اقدام اگر صلاح میدانی قیمت نان را به قیمت قبلی برگردانید.این مسعله نان خیلی حیاتی است.یعنی اینطور بگم.از مسعله انرژی هسته ای هم واجبتره.خدا کمکت کنه تا بتوانی خدمتی به این مردم مظلوم ایران انجام بدهید.اداره کشور خیلی سخته.این گرانی از بمب اتم هم قویتره.خدا لعنت کنه کسانی رو که باعث گرانی کالا شدن.
Iran (Islamic Republic of)
09:19 - 1400/05/17
جون من میدونید هیچ کاری ازتون بر نمیاد عحب
Iran (Islamic Republic of)
10:14 - 1400/05/17
این را که همه بچه ها هم میدونن در شرایط بسیار خاص و گیج کننده واسفبار هستیم
Iran (Islamic Republic of)
10:15 - 1400/05/17
خدا مسببین را به عقوبت دچار کنه امین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
ادیب_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
عارفی_4
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
تنورستان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کالازم_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو