آیا قرص زینک پلاس موجب چاقی می‌شود؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۴۳۱۷۱
۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
۴۳۳۸
قرص زینک از ماده معدنی بنام روی ساخته شده است این عنصر در طبیعت به وفور یافت می‌شود روی از عناصری است که بعد از آهن فراوانترین عنصر جزئی در بدن به شمار می‌رود.

تابناک: قرص زینک از ماده معدنی بنام روی ساخته شده است این عنصر در طبیعت به وفور یافت می‌شود روی از عناصری است که بعد از آهن فراوانترین عنصر جزئی در بدن به شمار می‌رود. این عنصر در فعالیت بیش از ۱۰۰ آنزیم مختلف بخصوص آنزیم‌هایی که در سوخت و ساز پروتئین‌ها و کربو هیدرات‌ها درگیر هستند اثر دارد.

آیا قرص زینک پلاس موجب چاقی می‌شود؟

قرص زینک از ماده معدنی بنام روی ساخته شده است این عنصر در طبیعت به وفور یافت می‌شود روی از عناصری است که بعد از آهن فراوانترین عنصر جزئی در بدن به شمار می‌رود. این عنصر در فعالیت بیش از ۱۰۰ آنزیم مختلف بخصوص آنزیم‌هایی که در سوخت و ساز پروتئین‌ها و کربو هیدرات‌ها درگیر هستند اثر دارد. اولین مطالعات کمبود روی در حدود ۵۲۰ سال قبل در مصر و ایران انجام شد و در حال حاضر نیز طبق آخرین بررسی‌های انجام شده کمبود آن در بین گروه‌های مختلف مردم کشورمان قابل توجه است. میزان مناسب روی در عملکرد سیستم ایمنی، ترمیم زخمها، تقویت قوه بویایی، بینایی، چشایی، تقسیم طبیعی سلولها، رشد و تکامل در طول بارداری، کودکی و بلوغ نقش دارد. بطور کلی رشد تا قبل از اتمام سنین رشد به این ماده معدنی وابستگی زیادی دارد. روی به عنوان یکی از مهمترین مواد معدنی در سلامت پوست، فرم گرفتن و استحکام ناخن‌ها و تقویت ساختار مو نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

زینک پلاس چیست؟

در کنار تمام ویتامین‌ها و مکمل‌ها، زینک یا روی یکی از عناصر مهم و ضروری برای بدن است که بیش از ۱۰۰ آنزیم و هورمون برای ترشح و فعال شدن نیاز به آن دارند. اهمیت این منبع غذایی تا جایی است که بیش از ۷۵ درصد مردم را با کمبود روی مواجه کرده است؛ البته اگر میزان روی در بدن کافی نباشد، ممکن است مشکلات زیادی برای بدن ایجاد شود.


خواص قرص زینک

قرص زینک سبب تقویت و جلوگیری از ریزش مو می‌شود و همچنین نقش اثر بخشی در فرم گرفتن و سفتی ناخن‌ها دارد از زینک برای بهبود سلامت پوست هم استفاده می‌شود و همچنین برای افزایش قد در سنین رشد کودکان خواص بیشماری دارد قرص زینک کمک به ترمیم زخم‌ها می‌کند و سبب تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود سلامت سیستم بدنی می‌گردد با قرص زینک میتوانید برای ترمیم ترک لب‌ها هم استفاده کنید، مصرف روزانه قرص زینک از جنبه‌های فراوانی شامل افزایش قدرت جنسی در مردان، بارداری‌های موفق در زنان و سنتز هورمون‌های جنسی در سلامت دستگاه تولید مثلی موثر است. در بلوغ و تکامل اسپرم در مردان و نیز تکامل طبیعی نوزاد نیز تاثیر دارد. مصرف قرص زینک در بسیاری از موارد بزرگ شدگی غده پروستات نیز اثر گذار است.

بهترین منابع غذایی حاوی روی عبارت‌اند از:

  • گوشت گاو و گوساله
  • بادام‌زمینی
  • کنجد
  • غذا‌های دریایی از قبیل میگو، ماهی
  • تخم کدو

آیا قرص زینک پلاس موجب چاقی می‌شود؟

البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که مصرف طولانی‌مدت یا دوز بالای مکمل روی باعث اختلال در جذب عنصر مس در بدن می‌شود که همین مسئله باعث کم‌خونی، ضعف قوای بدن و ریزش مو خواهد شد.


خواص زینک برای مردان

آیا قرص زینک پلاس باعث چاقی می‌شود؟ بله! همان‌طور که گفتیم این مکمل، چاق‌کننده است؛ مثلاً روی عضلات بدن و صورت شما تأثیرگذار است. این ویتامین و مکمل غذایی برای مردان هم بسیار مفید است؛ مکمل روی برای بدن پروتئین تولید می‌کند و یک ماده کلاژن ساز است که ریزش مو و طاسی سر آقایان را درمان می‌کند.

غلظت روی در مایع منی به‌طور مثبتی با تعداد اسپرم و تحرک آن ارتباط دارد؛ روی باعث افزایش قدرت جنسی در مردان، بارداری موفق زنان و سنتز صحیح هورمون‌های جنسی می‌شود و تعداد اسپرم آقایان را افزایش می‌دهد.

مصرف زینک (روی) می‌تواند از بزرگ شدن غده پروستات در آقایان جلوگیری کند. اگر مردان با کمبود روی در بدن خود مواجه شوند، اولین آسیب‌ها به غده پروستات آن‌ها وارد می‌شود؛ درنتیجه عملکرد بیضه‌ها هم با اختلال مواجه خواهد شد.


خواص زینک برای زنان

شاید برای شما جالب باشد که بدانید کمبود روی با اختلالات هورمونی همراه است که می‌تواند منجر به مشکلات تخمدان، بی‌نظمی در دوره قاعدگی و حتی ناباروری شود، مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد که مصرف خوراکی روی، درد قاعدگی خانم‌ها را کم می‌کند.


عوارض مصرف قرص زینک

ارتباط قرص یونی زینک و چاقی را مورد بررسی قرار دادیم. به‌طورکلی در مورد استفاده از مواد معدنی به‌صورت مکمل، همیشه موضوع مسمومیت به دلیل مصرف بیش‌ازحد آن‌ها مطرح می‌شود.

آیا قرص زینک پلاس موجب چاقی می‌شود؟

عوارض خاصی که در مورد مصرف قرص یونی زینک می‌توان به آن اشاره کرد مشکلات گوارشی و مشکل معده است که در این صورت حتما به همراه غذا این قرص را مصرف کنید. در صورت مصرف بیش‌ازاندازه این قرص علائمی، چون تهوع، سرگیجه، سردرد، خواب‌آلودگی، افزایش تعریق، ناهماهنگی عملکرد عضلات، توهم و کم‌خونی ایجاد می‌شود.


آیا قرص زینک پلاس موجب چاقی می‌شود؟

در مورد ارتباط قرص زینک پلاس و چاقی تاکنون مطالعات گوناگونی در جهان صورت گرفته است. برخی از تحقیقات حاکی از آن هستند که مکمل زینک پلاس می‌تواند در کاهش وزن افراد چاق موثر باشد و اشتهای آن‌ها را کاهش دهد. از طرف دیگر مطالعات اندکی نیز نشان داده‌اند که زینک می‌تواند در اشخاصی که از سوء تغذیه رنج می‌برند یا دچار برخی بیماری‌ها هستند، سبب افزایش وزن شود؛ بنابراین کاهش وزن می‌تواند به کمبود روی در بدن مرتبط باشد. در نتیجه مصرف زینک پلاس در افرادی که از لحاظ میزان روی مشکلی در بدن خود ندارند، عاملی برای چاقی محسوب نمی‌شود.


مقدار نیاز روزانه افراد به روی

هم کودکان و هم بزرگسالان روزانه به روی احتیاج دارند. کمبود روی در بدن کودکان نیز می‌تواند موجب اختلال در رشد شود و ریسک ابتلا به بیماری‌های عفونی را افزایش دهد. کودکان ۱ تا ۸ ساله ۵-۳ میلی گرم روی روزانه نیاز دارند و بدیهی است که این مقدار با رشد کودک بیشتر می‌شود. پسر‌ها در سن ۹ تا ۱۳ سالگی به ۸ میلی گرم روی در هر روز نیاز دارند و پس از سن ۱۴ سالگی این مقدار به ۱۱ میلی گرم در هر روز می‌رسد.

دختر‌ها پس از سن ۸ سالگی روزانه به ۸ میلی گرم زینک نیاز دارند و از ۱۴ تا ۱۸ سالگی میزان نیاز روزانه آن‌ها به این ماده معدنی به ۹ میلی گرم در روز افزایش می‌یابد. خانم‌های باردار و شیرده بسته به سن خود روزانه باید ۱۱ تا ۱۳ میلی گرم روی دریافت نمایند.

آیا قرص زینک پلاس موجب چاقی می‌شود؟


بهترین زمان مصرف زینک

بهترین زمان مصرف مکمل‌های زینک (قرص و کپسول زینک یا شربت آن) بعد از وعده نهار است؛ نکته مهم این است که در هنگام مصرف زینک یا بعد از مصرف این قرص از خوردن لبنیات یا شیر خودداری کنید؛ زیرا کلسیم از جذب روی جلوگیری می‌کند؛ البته اطلاعات پزشکی درباره دوره مصرف این مکمل‌ها باید زیر نظر پزشک متخصص مشخص شود.


کدامیک از فرم‌های زینک تاثیر بیشتری دارد؟

زینک به صورت گلوکونات، استات، سولفات، پیکولینات، اورتات و سیترات موجود است و زینک پلاس نیز به صورت قرص، شربت و قرص جوشان در بازار عرضه می‌شود. به طور کلی مکمل‌های غذایی در حالت مایع جذب بهتری در بدن دارند، اما باز هم بهتر است برای تعیین کردن فرم زینک پلاس با پزشک متخصص مشورت کنید.

شربت زینک پلاس بیشتر به کودکان تجویز می‌شود، اما بزرگسالان نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. اگر زینک پلاس را به صورت شربت مصرف کنید، همه اعضای خانواده می‌توانند آن را مورد مصرف قرار دهند. البته باید به دوز مصرفی خود نیز توجه داشته باشند.

آیا قرص زینک پلاس موجب چاقی می‌شود؟


توصیه‌هایی برای مصرف زینک پلاس برای چاقی صورت

بهتر است قرص زینک پلاس را بعد از وعده نهار یا صبحانه میل کنید. روزانه یک عدد قرص زینک برای چاقی صورت کافی است و بهتر است با آب فراوان خورده شود.

بعد از خوردن کپسول زینک پلاس لبنیات و مواد کافئین دار نخورید تا بدن ما بتواند روی موجود در قرص را به خوبی جذب کند.

برای جذب بهتر قرص زینک پلاس توصیه می‌شود آن را به همراه آب میوه میل کنید و بین خوردن قرص زینک پلاس و قرص آهن و قرص کلسیم فاصله ایجاد کنید.

اگر مشکلات کبدی دارید، بهتر است قبل از خوردن قرص زینک پلاس برای چاقی صورت باپزشک خود مشورت کنید.

همان طور که دیدید پاسخ این سوال که آیا خوردن قرص زینک پلاس برای چاقی صورت مفید است؟ مثبت است و شما می‌توانید با خوردن قرص زینک پلاس باعث چاق شدن صورت خود شوید.


سخن پایانی

از آنچه شرح داده شد، می‌توان چنین نتیجه گیری کرد که زینک پلاس می‌تواند محصولی موثر در تغییر وزن بدن در نظر گرفته شود؛ به این صورت که با کاهش اشتها در کم شدن وزن افراد چاق تاثیر می‌گذارد. همچنین زینک پلاس می‌تواند در اشخاص مبتلا به سوء تغذیه و افرادی که برخی بیماری‌های خاص دارند، عاملی برای افزایش وزن و چاقی باشد. با در نظر گرفتن این مطالب این تصور که با یک دوره مصرف زینک پلاس می‌توان افزایش وزن چشمگیری داشت، تصوری کاملا غلط است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:3
Iran (Islamic Republic of)
09:57 - 1400/05/18
باعث چاقی میشه اما تجربه خودم اینه که برخلاف همه تبلیغات و باورهایی که در موردش وجود داره، باعث افزایش قدرت جنسی نمیشه. خود من الان با ۴۳ سال سن، حدود دو سه ساله که از نظر جنسی تقریبا بطور کامل ناتوان شده ام به عبارتی اصلا زندگی و فعالیت جنسی ندارم
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1400/05/18
همه مکملها باعث چاقی میشوند....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
عارفی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 3
عارفی_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
عارفی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
رستوران پارسیان_فوتر
تنورستان_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر