باند مخوف با سرکردگی دختری به نام «رها»
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۷۶۴۳
۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۵
۶۵۸۷
کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی در چندین عملیات گسترده، اعضای مسلح باند مخوفی را دستگیر کردند که به سرکردگی یک دختر، منازل زیادی را در شهرهای مختلف کشور مورد دستبرد قرار داده اند.

خراسان: کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی در چندین عملیات گسترده، اعضای مسلح باند مخوفی را دستگیر کردند که به سرکردگی یک دختر، منازل زیادی را در شهرهای مختلف کشور مورد دستبرد قرار داده اند.

ماجرای باند مخوف «رها» سیزدهم تیر گذشته از آن جا آغاز شد که مردی شب هنگام به منزلش در بولوارسجاد مشهد بازگشت اما هنوز وارد واحد آپارتمانی نشده بود که متوجه شد منزلش مورد دستبرد قرار گرفته است.

او درحالی با نگرانی به جست‌وجوی اطراف پرداخت که در یک لحظه دو جوان ناشناس را دید که سوار آسانسور شدند. مرد میان سال که به آن ها مشکوک شده بود با گام های تند از پله های ساختمان پایین رفت و در کنار باغچه ساختمان مسکونی با آن ها روبه رو شد.

هنوز مال باخته حرفی نزده بود که ناگهان با دیدن اسلحه ای که به طرفش نشانه رفته بود، در جا میخکوب شد. او که دیگر یقین داشت با سارقان مسلح طرف شده است، تلاش کرد تا به نوعی از فرار دزدان مسلح جلوگیری کند ولی ناگهان صدای شلیک گلوله ای که کنار پایش به زمین اصابت کرد، او را از هر عکس العملی بازداشت.

ماجرای باند مخوف با سرکردگی دختری به نام «رها»!

این گونه بود که دزدان مسلح از محل گریختند و دقایقی بعد نیروهای انتظامی با تماس مال باخته وارد خیابان گلریز در بولوار سجاد مشهد شدند. بررسی های مقدماتی حاکی از آن بود که سارقان با تخریب در ضد سرقت مقادیری طلا، جواهرات و بدلیجات به ارزش حدود 110 میلیون تومان را به سرقت برده اند.

با توجه به اهمیت موضوع و ماجرای شلیک گلوله که موجب ایجاد ترس و وحشت در میان ساکنان این محله شده بود، بلافاصله سردار سرتیپ محمد کاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) دستورات ویژه ای را برای پیگیری این ماجرا صادر کرد و بدین ترتیب پرونده دزدان مسلح در اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی خراسان رضوی مورد رسیدگی قرار گرفت.

ماجرای باند مخوف با سرکردگی دختری به نام «رها»!

با توجه به این که احتمال می رفت پلیس با یک باند مخوف روبه رو شود، ابتدا جلسه ای کارشناسی در حضور سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) برگزار شد و کارآگاهان ابعاد مختلف این ماجرا را مورد بررسی های تخصصی قرار دادند. سپس گروه ورزیده ای از کارآگاهان اداره عملیات ویژه با نظارت و هدایت مستقیم سرهنگ کارآگاه «جان دیزآوندی» برای انجام تحقیقات میدانی وارد عمل شدند و به بررسی دقیق صحنه جرم پرداختند.

آنان پوکه گلوله شلیک شده را به بخش کارشناسی سلاح ارسال کردند و با یک سری فعالیت های اطلاعاتی دریافتند که سارقان با یک دستگاه خودروی دنای سفیدرنگ با رینگ های اسپرت از محل گریخته اند بنابراین با بررسی خط سیر سارقان مشخص شد که دو سارق قد بلند کوله پشتی نیز همراه داشته اند. از سوی دیگر پایش 300 پلاک مشکوک و سرقتی نشان داد که سارقان پلاک سرقتی یک دستگاه پراید 141 را روی خودروی دنا نصب کرده اند و با آن از محل سرقت گریخته اند.

سرانجام بررسی بیش از 7 هزار پلاک خودرو که در محدوده وقوع سرقت تردد داشتند، دامنه تحقیقات را به شهرستان کوهدشت در استان لرستان کشاند، جایی که مشخص شد شماره پلاک یک خودرو متعلق به زنی ساکن در آن منطقه است. ادامه تحقیقات غیرمحسوس در کوهدشت بیانگر آن بود که همسر 30 ساله این زن که «احسان» نام دارد و از یک خط تلفن مخفی استفاده می کند، در روز وقوع سرقت مسلحانه در منطقه بولوار سجاد مشهد حضور داشته است.

ماجرای باند مخوف با سرکردگی دختری به نام «رها»!

بدین ترتیب عملیات کارآگاهان با ردیابی های اطلاعاتی وارد مرحله جدیدی شد. کارآگاهان در ادامه بررسی های تخصصی خود روی خطوط تلفن همراه «احسان» به سرنخ هایی از جوان 27 ساله ای به نام «حمید» رسیدند که مشخصات وی با عاملان سرقت مسلحانه در مشهد مطابقت داشت. در ادامه این عملیات هر دو متهم به طور کامل شناسایی شدند و بررسی های دقیق تر نشان داد که آنان در سرقت های گذشته مشهد نیز نقش داشته اند بنابراین دو متهم مذکور به طور شبانه روزی زیر چتر اطلاعاتی قرار گرفتند و دستور دستگیری آنان از سوی قاضی دکتر رحمانی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) صادر شد اما در همین حال اخباری به کارآگاهان رسید که نشان می داد دو متهم تحت تعقیب قصد دارند دوباره به مشهد بازگردند.

با توجه به مسلح بودن متهمان، گروه های عملیاتی با صدور دستوری از سوی سرهنگ شفیع زاده با لوازم ایمنی تجهیز شدند و تدابیر امنیتی نیز در دستور کار قرار گرفت. در حالی که خودروی حامل سارقان با تجهیزات نوین فنی در جاده های کشور رصد می شد، گروه های عملیاتی نیز به سرپرستی سرهنگ همتی (سرگروه عملیات) در مبادی ورودی شهر به کمین نشستند اما ناگهان ماموران پلیس راه، خودروی سارقان را در نزدیکی چناران متوقف کردند و خودرو را با توجه به دستور توقیفی آن از سوی مقام قضایی در شهر کوهنان به پارکینگ انتقال دادند.

کارآگاهان که انتظار چنین حادثه ای را نداشتند و احتمال می دادند با توجه به مسلح بودن سارقان، جان همکاران شان در خطر باشد، بی درنگ ماجرا را به قاضی دکتر رحمانی اطلاع دادند و در کمتر از چند دقیقه با هماهنگی های انتظامی و قضایی، گروهی از نیروهای پلیس آگاهی چناران وارد عمل شدند و قبل از آن که سارقان از پارکینگ خارج شوند در محاصره قرار گرفتند. در همین حال کارآگاهان اداره عملیات ویژه نیز در یک عملیات برق آسا، متهمان را دستگیر کردند و در حالی به مشهد انتقال دادند که در بازرسی از خودروی آنان یک قبضه سلاح کلت جنگی به همراه مقادیری مهمات، تعدادی کلید، دیلم، لباس های مختلف، افشانه فلفل، چاقو و مواد مخدر کشف شد.

دو عضو این باند سرقت مسلحانه که مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفته بودند به سرقت مسلحانه از واحد مسکونی در بولوار سجاد اعتراف و اظهار کردند که طلاهای سرقتی را نیز در استان لرستان به فروش رسانده اند. اما در بررسی های بیشتر که زیرنظر سرهنگ کارآگاه «جان دیزآوندی» انجام شد سرنخ هایی به دست آمد که نشان می داد سارقان مسلح در سرقت های خردادماه منازل مشهد نیز نقش داشته‌اند.

در همین اثنا مشخص شد دزدان مسلح با اعضای باندی به سرکردگی دختر سابقه داری به نام «رها» مرتبط هستند که به همراه دوست پسرش «سجاد» سرقت های میلیاردی از منازل را با شیوه «توپی زنی» در مشهد انجام داده اند و در همه این سرقت ها از خودروهای گران قیمت سفید رنگ استفاده کرده اند.

با به دست آمدن این اطلاعات، روند تحقیقات در پرونده تغییر کرد و عملیات ها به صورت ویژه ادامه یافت. تحقیقات کارآگاهان بیانگر آن بود که «سجاد» شروری خطرناک است که پس از اختلاف با دیگر اعضای باند بر سر تقسیم اموال سرقتی، از همدستانش جدا شده و باند دیگری تشکیل داده است به طوری که با پول های سرقتی، خودروی «بی ام و» خریده است و با همدستی دیگر اعضای باند به سرقت از منازل ادامه می دهد.

در نهایت کارآگاهان به چند مخفیگاه متهم در کرج، پرند و تهران رسیدند و آن ها را شناسایی کردند، سپس گروه عملیاتی دوباره عازم تهران شدند و با همکاری نیروهای اداره اطلاعات جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به طور شبانه روزی به ردزنی سجاد و رها پرداختند تا این که با رصد خودروی «بی ام و» کارآگاهان وارد مخفیگاه سارقان در منطقه الهیه تهران شدند و در یک عملیات ضربتی و هماهنگ دو متهم سابقه دار را دستگیر و به مشهد منتقل کردند.

با دستگیری «رها» مشخص شد که این دختر سابقه دار راننده پیست رالی است و باندهای خطرناک دیگری را نیز هدایت می کند. از سوی دیگر در بازرسی از کیف «سجاد» یک رم رایانه پیدا شد که بررسی ها نشان داد او از درون گاوصندوقی در تهران یک کیلوگرم طلا را به سرقت برده است.

همچنین تاکنون اموال گران بهایی از سارقان کشف شده است که بیانگر دستبردهای مختلف اعضای این باند مخوف در استان های دیگر کشور از جمله شیراز و تهران است. از سوی دیگر تصاویری از متهمان در فضای مجازی به دست آمد که آنان را با سلاح های کلاشینکف در دست نشان می دهد.

با توجه به اهمیت خاص این پرونده سرقت مسلحانه، رسیدگی قضایی آن در شعبه 602 و زیرنظر قاضی نظری در حالی ادامه دارد که تحقیقات نشان می دهد «رها» با اسامی مستعار زیادی در باندهای مختلف حضور داشته و هر بار بعد از دستگیری خود را با نام های دیگری به پلیس معرفی کرده است.

در ادامه تحقیقات مشخص شد آخرین باری که سجاد، رها و احسان با هم در مشهد مرتکب سرقت می شدند هنگام کندن پلاک یک خودرو، دست سجاد به شدت دچار جراحت می شود به طوری که در بیمارستان امدادی مورد مداوا قرار می گیرد اما برای آن که شناسایی نشوند، در یک فرصت مناسب از بیمارستان فرار می کند و به اعضای دیگر باند می پیوندد. به گزارش خراسان، تحقیقات بیشتر درباره جرایم این باند مخوف همچنان توسط کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی خراسان رضوی ادامه دارد.

انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:82
Iran (Islamic Republic of)
09:32 - 1400/06/02
از مشهد بدم میاد
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
قیافه این دزدان را به خاطر بسپارید
هفته اینده شنبه ازاد خواهند شد
اخه نگهداری زندانیان هزینه دارد
Iran (Islamic Republic of)
10:02 - 1400/06/02
مشهد هم ازتو بدش میاد
Iran (Islamic Republic of)
10:31 - 1400/06/02
باورکنیم. این قصه رمانتیک.. هفت هزارپلاک خودرو... مثل آب خوردن پیداشون کردن
Iran (Islamic Republic of)
10:33 - 1400/06/02
خدا قوت به عوامل محترم نیروی انتظامی مشهد
Iran (Islamic Republic of)
10:35 - 1400/06/02
خوب وبد همه جا هست نمیشه به خاطر چند نفر از یه شهر بدت بیاد!
Iran (Islamic Republic of)
10:42 - 1400/06/02
چه فایده دستگیر شدن اما با یه فیش حقوقی آزاد میشن
Iran (Islamic Republic of)
10:51 - 1400/06/02
بعد از سه روز آزاد میشن، دوباره روز از نو و روزی از نو...
Iran (Islamic Republic of)
11:04 - 1400/06/02
مگه مشهد انسانه ازش بدت بیاد؟شاید تو‌هم رهاخانم باشی یا آقا سجاد...
Iran (Islamic Republic of)
11:30 - 1400/06/02
ما کار به مشهد یا شیراز یا اهواز نداریم کل ایران یکی یعنی دزد هست ولی باید قانون سخت گیر باشه که دزد طوری مجازات کنه که اسم دزدی از کلش خارج بشه
Iran (Islamic Republic of)
11:35 - 1400/06/02
کسی که به اموال مردم در این موقعیت کرونا و بیکاری دست درازی میکند باید اعدام بشه که درس عبرتی برای اینطور افراد باشد
Iran (Islamic Republic of)
11:35 - 1400/06/02
میتونم قسم بخورم از هر ۲۰۰ تا سرقت یکیشو پیدا میکنن.
بقیشو میگن کار آشنا بوده
Iran (Islamic Republic of)
11:38 - 1400/06/02
چه فایده این همه زحمت می کشند دزد ا رو میگیرند بعد ولشون میکنن قانون ما طرفدار دزده
Iran (Islamic Republic of)
11:51 - 1400/06/02
همیشه پای یک زن در میان است
Lithuania
15:50 - 1400/06/02
منهای هرمساله من حرص وآز اینهارا نمی فهمم اقا یک کیلو طلا میدونی چقدره!؟ بشین بخور تموم شد دوباره راه بیفت !!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
دارو سازی عبیدی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو