کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی با یک درمان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۴۹۵۳۵
۰۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۹
۲۷۳۰
نتایج یک مطالعه بین‌المللی به سرپرستی محققان همیلتون کانادا نشان داد درمان ترکیبی آسپرین، استاتین‌ها و حداقل ۲ داروی فشار خون در دوزهای ثابت می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی عروقی کشنده(CVD) را تا بیش از نصف کاهش دهد.

ایسنا: نتایج یک مطالعه بین‌المللی به سرپرستی محققان همیلتون کانادا نشان داد درمان ترکیبی آسپرین، استاتین‌ها و حداقل ۲ داروی فشار خون در دوزهای ثابت می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی عروقی کشنده(CVD) را تا بیش از نصف کاهش دهد.

در تجزیه و تحلیل ترکیبی بیش از ۱۸ هزار بیمار بدون سابقه بیماری‌های قلبی عروقی از سه کارآزمایی بالینی بزرگ، درمان‌های ترکیبی دوز ثابت(FDC) با و بدون آسپرین در مقابل گروه کنترل مورد بررسی قرار گرفت. درمان‌های ترکیبی دوز ثابت از جمله آسپرین خطر حمله قلبی را ۵۳ درصد، سکته مغزی را ۵۱ درصد و مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی را ۴۹ درصد کاهش می‌دهد.

کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی با یک درمان

نتایج این تحقیق مورد استقبال سرپرستان بین‌المللی در تحقیقات قلب و عروق قرار گرفت. هر سال حدود ۱۹ میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر بیماری‌های قلبی عروقی جان خود را از دست می‌دهند و سالانه ۲ برابر این میزان دچار سکته قلبی یا مغزی می‌شوند.

محققان این تحقیق بیان می‌کنند حدود ۸۰ درصد از حوادث قلبی عروقی در افراد بدون سابقه قبلی چنین بیماری رخ می‌دهد؛ به این معنی که در صورت پیشگیری از اکثر حملات قلبی، سکته‌های مغزی و مرگ‌های مرتبط در جهان، راهبردهای پیشگیرانه موثر از جمله دارو در افراد بدون بیماری قلبی عروقی ضروری است.

فیلیپ جوزف، استادیار پزشکی در دانشگاه مک مستر، محقق در موسسه تحقیقات سلامت جمعیت و متخصص قلب در علوم بهداشتی همیلتون کانادا، در این زمینه می‌گوید: این ترکیب، جداگانه یا به‌ صورت پلی‌پیل(داروهای ترکیبی) به‌ طور قابل‌ توجهی رویدادهای بیماری‌های قلبی عروقی کشنده و غیرکشنده را کاهش می‌دهد.

بیشترین اثرات با درمان‌هایی که شامل عوامل کاهش‌دهنده فشار خون، استاتین و آسپرین با هم است، مشاهده می‌شود که می‌تواند حوادث قلبی و عروقی کشنده و غیرکشنده را تا نصف کاهش دهد.

مزایا در سطوح مختلف فشار خون، سطح کلسترول و با دیابت یا بدون آن یکسان است و مزایای بیشتری ممکن است در افراد مسن ایجاد شود.

جوزف اولین محقق تحقیق متاآنالیز موسسه تحقیقات سلامت جمعیت(PHRI) از دانشگاه مک مستر و علوم بهداشت همیلتون است. سلیم یوسف، مدیر اجرایی موسسه و استاد برجسته دانشگاه در مک مستر، محقق اصلی این تحقیق است. در این مطالعه محققانی از ۱۳ کشور و شرکت‌کنندگانی از ۲۶ کشور و همه قاره‌های جهان شرکت کردند.

پیش از این تصور می‌شد که راهبردهای درمانی درمان‌های ترکیبی دوز ثابت که توسط محققان آزمایش شده است، به‌ طور قابل‌ توجهی رویدادهای بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد و هنگامی که در فرمول دارویی یک قرص استفاده می‌شود، پلی‌پیل نامیده می‌شود اما اثبات مزایای آن تا ۲ سال گذشته در دسترس نبوده است.

مفهوم قرص ترکیبی برای اولین مرتبه به‌ طور دقیق ۲۰ سال پیش به‌ عنوان یک راهبرد برای کاهش چشمگیر بیماری‌های قلبی عروقی در جمعیت و همچنین در افرادی که از قبل حمله قلبی یا سکته مغزی داشته‌اند، مطرح شد.

نتایج آزمایش‌های اولیه نشان داد که پایبندی بیمار بهبود یافته به رژیم‌های درمانی و کنترل بهتر عوامل خطرزا با استفاده از پلی‌پیل در مقایسه با استفاده از داروهای منفرد، مراقبت‌های معمول یا دارونما، بهتر است.

یوسف می‌گوید: این نتایج بسیار بزرگ است و استفاده گسترده از آن می‌تواند بین ۵ تا ۱۰ میلیون نفر را که سالانه دچار سکته مغزی، حمله قلبی یا مرگ ناشی از این شرایط می‌شوند، نجات دهد.

وی افزود: من می‌توانم آینده‌ای را با توسعه یک پلی‌پیل قوی‌تر ببینم که در آن ما می‌توانیم بیماری‌های قلبی عروقی را ۶۵ یا ۷۰ درصد در سراسر جهان کاهش دهیم و حتی مزایای بیشتری را به‌ دنبال داشته باشیم.

با توجه به این‌که همه اجزای پلی‌پیل معمولی و کم هزینه هستند، پلی‌پیل‌ها را می‌توان با هزینه‌های اندک در اختیار افراد قرار داد و به احتمال زیاد، بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند.

محققان یافته‌های خود را از ترکیب داده‌های سه مطالعه بزرگ در مجموع ۱۸ هزار نفر که به مدت ۵ سال مورد بررسی قرار گرفتند، جمع آوری کردند که شامل مطالعه بین‌المللی ا Polycap (TIPS) -۳ (یک پلی‌سیل ترکیبی دوز ثابت پنج در یک)، ارزیابی پیشگیری نتایج قلبی(HOPE) -۳ و کارآزمایی تصادفی خوشه‌ای عمل‌گرا(PolyIran )بود.

سایر کارشناسان و سازمان‌های بین‌المللی نتایج این تحقیق را تحسین کردند.

پروفسور فائوستو پینتو، رئیس فدراسیون جهانی قلب اظهار کرد: فدراسیون جهانی قلب(WHF) متعهد به ارتقای سلامت قلب و عروق برای همه، در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه با کاهش بار بیماری‌های قلبی عروقی در سراسر جهان است. ارائه یک روش کم هزینه با استفاده از ترکیب دوز ثابت برای کاهش بیماری‌های قلبی عروقی در حدود ۵۰ درصد فوق‌العاده است و یک فرصت بزرگ برای مقابله با این بیماری در سطح جهانی است که تاثیر بالقوه عمده‌ای بر زندگی مردم دارد. فدراسیون جهانی قلب استفاده از پلی‌پیل در دهه گذشته را حمایت کرده است و این نتایج شواهد محکمی برای تقویت راهبرد حمایت جهانی ما ارائه می‌دهد.

سر جرمی فرار، مدیر موسسه خیریه ولکام تراست (Wellcome Trust ) گفت: این موسسه بر اساس توصیه‌هایی که از کارگاهی که با سازمان بهداشت جهانی در لندن در آگوست ۲۰۰۱ تشکیل شد، یکی از سه مطالعه عمده‌ای که در تجزیه و تحلیل گنجانده شده است را پشتیبانی کرد. این موسسه متعهد به ارزیابی راه‌حل‌های کم هزینه و کاربردی گسترده برای بیماری‌های شایع ازجمله بیماری‌های قلبی عروقی شده است. ما خوشحالیم که حمایت ما به توسعه شواهد محکمی کمک کرده است که نشان می‌دهد، پلی‌پیل یا ترکیبات دوزهای ثابت شامل کاهش‌دهنده فشار خون، استاتین‌ها و آسپرین می‌تواند بیماری‌های قلبی عروقی را به‌طور قابل‌توجهی کاهش دهند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر