ایرج نوذری: تازه فهمیده‌اند که من زنده‌ام!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۴۹۶۴۷
۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱
۳۶۳۰
ایرج نوذری نیازی به معرفی ندارد؛ بازیگری که از ابتدای فعالیت هنری خود مانند پدرش مرحوم منوچهر نوذری در اجرای تلویزیونی هم دستی بر آتش دارد و در کنار بازیگری، هر از گاهی یاد و نام او را در مقام مجری زنده می‌کند.

خراسان: ایرج نوذری نیازی به معرفی ندارد؛ بازیگری که از ابتدای فعالیت هنری خود مانند پدرش مرحوم منوچهر نوذری در اجرای تلویزیونی هم دستی بر آتش دارد و در کنار بازیگری، هر از گاهی یاد و نام او را در مقام مجری زنده می‌کند.

بازیگری که در نقش‌های خاکستری و منفی زیادی بازی کرده و نقش‌های جذاب او در مجموعه‌های «مسافری از هند»، «کلانتر»، «ملکوت»، «اغما» و... در یادها مانده است. پسر مرحوم نوذری با حضور در کارهای جذاب و پربیننده، روزگاری ستاره تلویزیون بود اما کم کاری و غیبتی حدود ۱۰ ساله، او را تا حدی از مرکز توجهات دور کرد.

همکارانم تازه فهمیده‌اند که من زنده‌ام!

ایرج نوذری که بیش از هرچیز با سریال‌های «مسافری از هند» و «کلانتر» شناخته می‌شود، در یکی دو سال اخیر در دو سریال «حورا» و «روزهای آبی» حضور داشته و حالا هم چند ماهی است که برنامه «کتاب خوب» را در شبکه ۴ اجرا می‌کند. گپ و گفتی کوتاه با این بازیگر داشتیم که در ادامه می‌خوانید:

از «کتاب باز» الهام نگرفتیم

اوایل سال ۱۴۰۰ بود که اعلام شد ایرج نوذری قرار است «کتاب خوب» را اجرا کند. برنامه‌ای که در هر قسمت، میزبان یک چهره است و در باره یک مسئله اجتماعی با او گفت‌وگو می‌شود. ایرج نوذری درباره کار تازه‌اش می‌گوید: «حدود یک سال پیش مصطفی هیودی، تهیه کننده و کارگردان با ما تماس گرفت و پیشنهاد اجرای یک برنامه کتاب خوانی را داد. پس از مدت‌ها یک برنامه فرهنگی و ادبی در شبکه ۴ شکل می‌گرفت که مورد علاقه خودم بود.

من هم قبول کردم.» به برنامه «کتاب باز» اشاره می کنم که محتوایی تقریبا مشابه «کتاب خوب» دارد. ایرج نوذری می‌گوید: «این دو برنامه فقط نام کتاب را یدک می‌کشند اما ارتباطی به همدیگر ندارند. زمانی که «کتاب خوب» را ضبط می‌کردیم من از وجود «کتاب باز» خبر نداشتم. من زمانی متوجه آن شدم که ضبط برنامه تمام شده بود.

بنابراین نمی‌توانستم این برنامه را تماشا کنم و از آن الهام بگیرم. این شباهت‌ها تصادفی بوده است.» ایرج نوذری ادامه می دهد: «با احترامی که برای همکارانم چون سروش صحت قائلم، اما با توجه به کسوت، تجربه و سابقه‌ام برای اجرای برنامه‌ای که به رشته تخصصی‌ام مانند زبان شناسی ربط دارد، چندزبانه بودن‌، اجرا، تدریس زبان و... نیازی به گرفتن الهام نیست. وگرنه برنامه ما هم کاملا کلیشه ای و تقلیدی می‌شد و جذابیتی نداشت.»

سبک کاری پدرم را ادامه می‌دهم

«صندلی داغ» را هیچ کس فراموش نمی‌کند. برنامه‌ای که زنده یاد منوچهر نوذری با طنازی و کارنامه قابل توجهش آن را به یک برند تبدیل کرد و ایرج نوذری هم چندماه پیش و پس از مدتی غیبت با «صندلی داغ» به رادیو آمد. او می‌گوید: «من از ابتدای حضور در سینما و تلویزیون، خودم را در چهار زمینه اجرا، تئاتر، سینما و تلویزیون معرفی کردم.

چون فرزند کسی بودم که این‌گونه خود را معرفی کرده بود و ناخواسته آن مرام و آن سبک به بنده هم منتقل شد. استاد منوچهر نوذری ملقب به سلطان هنر ایران زمین جزو چهار نفری بود که تلویزیون را به مردم شناساند و مردم را تشویق کرد که تلویزیون را ببینند. در این سال‌ها من هم تلاش کردم این طور عمل کنم. متاسفانه در طول این سال‌ها، سیاست‌ها و شرایط باعث شده فیلم‌ها و کارهای خوبی تهیه و ساخته نشود.

من هم دلم نمی‌خواست که در هرکاری حضور داشته باشم و خودم را تکراری و بی اثر کنم. مثلا در حوزه اجرا بیشتر از ۲۰ اجرا داشته‌ام که بخش زیادی از آن‌ها خارج از تلویزیون بوده‌اند. عده ای می پرسند که بازیگری را بیشتر دوست دارم یا اجرا ؟ به نظرم، هرکدام از کارها حساسیت و جذابیت ویژه خود را دارند و من همیشه عاشقانه آن‌ها را انجام می‌دهم. هرکدام هم سختی خود را دارند.»

من زنده‌ام!

اگر نگاهی به کارنامه و سوابق ایرج نوذری بیندازید، وقفه و غیبت ۱۰ ساله این بازیگر و مجری نام‌آشنا شما را هم شوکه می‌کند. از ایرج نوذری درباره این کم‌کاری می پرسم. او می‌گوید: «عده ای معتقدند که بیماری، دلیل این کم کاری بوده است اما به جز زمانی کوتاه که سکته کردم و سر فیلم برداری سینمایی «لاله» از هوش رفتم، بقیه این کم‌کاری به بیماری ارتباط ندارد.

راستش فکر می‌کنم همکارانم تازه فهمیده اند که من زنده ام و می توانم کار کنم! شاید این که در یکی دو سال اخیر اندکی بیشتر در سینما و تلویزیون حضور دارم همین باشد. وگرنه من به دلیل هیچ مشکل جسمی یا روحی کم کار نشدم. در دوره ای فقط به خاطر حساس بودن و احساساتی بودن دچار آریتمی شدم که آن هم خدا را شکر با دارو و رعایت خیلی مسائل تحت کنترل است.

من حتی زمانی که نباید ورزش سنگین می‌کردم با نرمش و ورزش سبک به کار خودم ادامه دادم. متاسفانه این معضل فقط برای کشور ماست که همکاران ما ناگهان دچار رکود، کم کاری یا بیکاری می شوند‌. من استاد هشت زبان هستم و در طول این سال ها که کمتر حضور داشتم ، حتی بعضی وقت ها در کنار کار هنری، تدریس، ترجمه و برگردان متن و کتاب انجام می‌دادم اما همه همکاران ما چنین شرایطی ندارند. آیا از آن‌ها حمایتی می‌شود؟»

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:12
Iran (Islamic Republic of)
09:38 - 1400/06/09
خدا پدرت را بیامرزه.خیلی حق به گردن مردم داره.خیلی مردم را خوشحال و خندان کرده.در موشک باران تهران فقط مرحوم نوذری بود که به مردم از رادیو روحیه میداد.روحش شاد.متاسفانه در ایران برای شما هنرمندان ارزش مادی قرار نمیدن.
پاسخ ها
بچه پایین
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
حق به گردن مردم داره؟
Iran (Islamic Republic of)
11:12 - 1400/06/09
روح منوجهرخان شاد الحق ول انصاف خودتم همان پدری کم جوانی هست که آبروی پدرراحفظ بکند
United States of America
11:28 - 1400/06/09
روح پدرعزیزش شاد
منوچهر نوذری خیلی آقایی و هنرمندی شریف که دوستت داریم.
Iran (Islamic Republic of)
12:07 - 1400/06/09
درود برشما
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
روحش شاد مرحوم منوچهر نوذری
Iran (Islamic Republic of)
13:04 - 1400/06/09
خدا منوچهر نوذری را بیامرزد تسلط خوبی در برنامه های در رادیو وتلویزیون داشت وامیدوارم ایرج نوذری برنامه های خوب وقوع همچون پدر داشته باشد البته اگر بگذارند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تنورستان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
شفا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر