کمال - امیری؛ کاپیتان سوم پرسپولیس کیست؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۴۹۷۸۰
۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷
۹۰۲
با جدایی احمد نوراللهی، سرمربی تیم پرسپولیس باید تصمیمی دشوار برای انتخاب کاپیتان سوم بگیرد؛ کاپیتانی که باتوجه به شرایط سنی سیدجلال و ترافیک خط هافبک، موقعیتی ویژه خواهد داشت.

ورزش سه: بسیاری در شمایل احمد نوراللهی کاپیتانی پرسپولیس را از همان روزهایی می‌دیدند که پیراهن شماره 28 سرخپوشان را برتن داشت و خیلی زود خود را به ترکیب اصلی رسانده بود. زمانی که در هفته آخر نیم فصل لیگ شانزدهم، سیدجلال برای بازی خداحافظی بازوبند را به او سپرد، این شک تبدیل به یقین شد که نوراللهی در آینده این جایگاه را در اختیار خواهد گرفت اما درست زمانی که می‌رفت دوره انتقالی فرا برسد، پیشنهاد شباب الاهلی و سقف قرارداد پرسپولیس سبب شد تا احمد نور از جمع سرخپوشان پایتخت جدا شود.

نوراللهی در سال‌های گذشته بارها بازوبند کاپیتانی را در اختیار داشته؛ به خصوص در لیگ نوزدهم که سیدجلال به دلیل مصدومیت و همچنین آمادگی بالای شجاع و کنعانی روی نیمکت حضور داشت و عالیشاه نیز به تناوب بازی می‌کرد. در لیگ بیستم جدایی شجاع سبب شد تا مدافع شماره چهار در 39 سالگی یک فصل را فیکس باشد و نوراللهی کمتر فرصت کاپیتانی را پیدا کند.

اما عبور امید عالیشاه از مرز 30 سالگی و رسیدن سیدجلال به 40 سالگی، نشان می‌داد که نوراللهی قرار است این بازوبند را در اختیار بگیرد. حضور پرتعداد وینگرهای پرسپولیس، نیمکت نشینی امید عالیشاه در برخی مسابقات را اجتناب ناپذیر می‌کرد و در چنین شرایطی قرمزها دلخوش به ستاره‌ای بودند که بیش از 200 بار پیراهن تیمشان را برتن کرده بود و در عبور از روند طبیعی حسینی، می‌توانست این خلا را پر کند.

با این حال نوراللهی در شرایطی که پیشنهاد موردنظر از باشگاه پرسپولیس به او نرسید، ترجیح داد که آفر میلیون دلاری شباب الاهلی را بپذیرد و از پرسپولیس برود تا خلا کاپیتانی به شکلی دیگر اتفاق بیفتد. جای خالی کاپیتان سومی که بارها و بارها با بازوبند از ابتدای مسابقه حضور یافته بود و حالا با تصمیمش کادرفنی را در موقعیتی پیچیده قرار می‌داد.

جدایی احمد نوراللهی در حالی رخ داد که پرسپولیسی‌ها بازیکنان باتجربه بسیاری را در ترکیب خود دارند. حتی بوژیدار رادوشویچ گلر ذخیره سرخپوشان نیز ششمین سال حضورش در این تیم را آغاز کرده و چند بازیکن دیگر هم چنین وضعیتی دارند.

از نظر سابقه، کمال کامیابی‌نیا به عنوان تنها بازمانده نخستین سبد خرید برانکو ایوانکوویچ، شایسته کاپیتانی است. اما اولا او همین حالا مصدوم است و از طرف دیگر در رقابت با میلاد سرلک و رضا اسدی، امکان حضور فیکس در 30 بازی لیگ برتر را نخواهد داشت.

پس از او نام وحید امیری دیده می‌شود که در 33 سالگی مدیران باشگاه را مجاب به امضای قرارداد سه ساله کرده و با چهار سال سابقه حضور در پرسپولیس، مهره‌ای باسابقه به حساب می‌آید. سپس نوبت به سیامک نعمتی خواهد رسید که از لیگ هفدهم در جمع سرخپوشان حاضر است و بعدتر بازیکنانی نظیر مهدی ترابی، مهدی شیری و... .

علاوه بر مشخصه‌های همیشگی یک کاپیتان نظیر قدرت رهبری، توانایی ارتباط و مقبولیت در بین بازیکنان، نکته‌ای که برای کادرفنی پرسپولیس اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت، ثبات این مهره در ترکیب تیم است. به عنوان مثال نوراللهی فصل گذشته در تمام بازی‌های پرسپولیس حضور داشت و در لیگ هجدهم و نوزدهم نیز کمتر پیش آمد که نامش در ترکیب اصلی قرار نگیرد؛ آیا کمال کامیابی‌نیا و وحید امیری چنین مشخصه‌ای را دارند؟ یا حداقل کدام یک به چنین موقعیتی نزدیک تر خواهند بود؟

از طرف دیگر حضور بازیکنی 28 ساله در این جایگاه، باشگاه را امیدوار به آینده ای با ثبات برای جایگاه کاپیتانی اش می‌کرد چرا که امکان حضور طولانی مدت در تیم را داشت. مسئله ای که عکس آن باعث نگرانی در بین هواداران پرسپولیس می‌شود. پس از خداحافظی کریم باقری، پرسپولیس در یک دوره 4-5 ساله کاپیتانی واقعی را در اختیار نداشت و همین موضوع در تزلزل موقعیت تیمی و افزایش حواشی نقشی قابل توجه داشت.

اگرچه قرارداد نوراللهی با شباب الاهلی یک ساله است اما طرفداران، پیشکسوتان و احتمالا مربیانی که امیدوار بودند احمد نوراللهی در لیگ بیست و یکم خود را برای قبول کاپیتانی آماده تر از قبل کند و تردیدهای درباره خود را از بین ببرد، حالا بیم آن را دارند که پس از خداحافظی سیدجلال حسینی (در سالیان پیش رو) وضعیت جایگاه کاپیتانی نیز به خطر بیفتد؛ هرچند که عالیشاه با نمایش های درخشان در لیگ بیستم، امیدها را به خود افزایش داد و حالا باید دید که در سال جدید چه خواهد کرد. سالی که فارغ از آینده میان مدت، برای پرسپولیس اهمیت زیادی دارد و یک لغزش ممکن است باشگاه را از ریل موفقیت‌های چند ساله اخیر خارج کند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی بانو_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
شفا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تنورستان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
ترجمه زندگی_فوتر