لغو تحریم‌ها، سیاست رهبری است نه آقای رئیسی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۵۰۰۷۳
۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸
۲۳۹۶
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، گفت: اکنون متن مذاکره متن برجام است، همانی که در برجام آمده نه یک پاراگراف کمتر و یا بیشتر؛ این متن مذاکره است. اما آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در چند دوره مذاکره که از فروردین تاکنون این‌ها رفتند و آمدند، ماورای متن برجام از ایران مطالباتی کردند که خط قرمز‌های جمهوری اسلامی آنجاست.

ایلنا: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، گفت: اکنون متن مذاکره متن برجام است، همانی که در برجام آمده نه یک پاراگراف کمتر و یا بیشتر؛ این متن مذاکره است. اما آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در چند دوره مذاکره که از فروردین تاکنون این‌ها رفتند و آمدند، ماورای متن برجام از ایران مطالباتی کردند که خط قرمزهای جمهوری اسلامی آنجاست.

جواد کریمی قدوسی نماینده نماینده مشهد در مجلس یازدهم در پاسخ به این سوال که باتوجه به صحبت‌های رئیس‌جمهور که گفته بود «تحریم‌ها باید لغو شود و از هر راه دیپلماتیکی برای لغو تحریم‌ها استقبال می‌کنیم»، چه راه دیپلماتیکی برای لغو تحریم‌ها وجود دارد که هم تحریم لغو شود و هم خطوط قرمز نظام مورد تهدید قرار نگیرد؟، گفت: اکنون متن مذاکره متن برجام است، همانی که در برجام آمده نه یک پاراگراف کمتر و یا بیشتر؛ این متن مذاکره است. اما آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در چند دوره مذاکره که از فروردین تاکنون این‌ها رفتند و آمدند، ماورای متن برجام از ایران مطالبه موضوعاتی کردند که خط قرمزهای جمهوری اسلامی آنجاست.

وی افزود: به همین دلیل هم مقام معظم رهبری در آخرین دیدار با هیات دولت فرمودند که آمریکایی‌ها یک قدم هم به جلو برنداشتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، اظهار داشت: پیام صریح و روشنی که الان داده می‌شود به طرف مقابل این است که دست از زیاده‌خواهی باید بردارید.

کریمی قدوسی ادامه داد: سیاست جمهوری اسلامی که لایتغیر است و اعلام هم شده این است که همه تحریم‌ها باید لغو بشود و ما راستی آزمایی کنیم و آنگاه به تعهدات خود برمی‌گردیم. این را چه کسی می‌گوید؟ رهبری انقلاب اسلامی براساس دین خود این را می‌گوید، نقض عهد نمی‌کند و هرچه می‌گوید دقیق به آن عمل می‌کند. برخلاف آنچه که در غرب رایج است که دروغ می‌گویند و زیر توافق و قرارداد می‌زنند اینجا حکم دین، این است که اگر توافقی کردی پای آن بایست اما اگر طرف نقض عهد کرد تو هم عهد خود را نقض کن.

وی افزود: این سیاست شفاف جمهوری اسلامی است و هیچ عدولی هم این دولت حق ندارد از این سیاست اثباتی، اعلامی و اعمالی رهبر معظم انقلاب داشته باشد. حالا اینکه پیغام بدهند یا اینکه بخواهند در مسائل منطقه وارد مذاکره بشویم اصلا چنین خبری نیست، فقط متن برجام.

نماینده مشهد در ادامه بیان کرد: اگر اجرا شد و در طولانی مدت نقض عهدی نشد، حالا بحث گسترش روابط تجاری، اقتصادی و پولی-بانکی بخواهد انجام شود، جمهوری اسلامی هیچوقت خط قرمزی برای کشورهای غربی قرار نداده است. همان اولی هم که آمریکایی‌ها آمدند سرمایه‌گذاری‌شان در نفت مورد تایید قرار گرفت اما نیامدند و با مک دونالد می‌خواستند وارد تهران شوند.

وی در پاسخ به این سوال که «در واقع اکنون راه حل مساله را بازگشت به برجام می‌دانید؟» تصریح کرد: این سیاست رهبری است، نه سیاست بنده و آقای رئیسی و وزیر خارجه؛ این سیاست‌های رهبر معظم انقلاب است و عیناً باید همان بشود، لذا قرارداد جدید نمی‌خواهد.

کریمی‌قدوسی در رابطه با این مساله که رئیس‌جمهور سابق در آخرین روزها گفته بود «مجلس لغو همه تحریم‌ها را می‌خواهد در حالیکه ما اصلا در همه موضوعات اجازه مذاکره نداریم»، گفت: هرچه که در برجام باید لغو می‌شده، باید لغو شود، بله یک تحریم‌های اولیه‌ای بوده که در برجام نیامده موارد هم مشخص است؛ ما هم در کمیسیون گزارشات را بررسی کردیم اما همان که در برجام آمده و آقا قبول کردند و امضا شده، همان باید کامل اجرا شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:66
Iran (Islamic Republic of)
16:01 - 1400/06/10
آب از سرچشمه گل آلود است، همه می دانیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
ادیب_1
عارفی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
ادیب_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
ادیب_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کالازم_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالازم_فوتر