سلکشن (۹)؛ رخداد‌هایی که بهتر است بدانید!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۵۰۶۲۱
۱۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۹
۶۶۹۰
به رسم هر آدینه، مهم‌ترین اتفاقات دنیای فناوری در هفته گذشته را با هم مرور می‌کنیم.

برترین‌ها: به رسم هر آدینه، مهم‌ترین اتفاقات دنیای فناوری در هفته گذشته را با هم مرور می‌کنیم.

قدرتمندترین واکسن‌ها در مقابل دلتا معرفی شدند

یکی از مطالعات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها نشان می‌دهد که ‎واکسن کرونا همچنان در پیشگیری از عفونت کادر درمان مؤثر است.

سلکشن (۹)؛ رخداد‌هایی که بهتر است بدانید!

در این گزارش می‌خوانید:

* مطالعه‌ای از سوی تیم‌های تحت مدیریت اپیدمیولوژیست چینی، ژونگ ناشان، نشان داد که تزریق ۲ دوز واکسن چینی سینوفارم هنوز در جلوگیری از ابتلا به نوع دلتا مؤثر است.

* طبق این تحقیق واکسن سینوفارم تا ۵۹ درصد از ایجاد علائم ناشی از نوع دلتا در جمعیت شهر گوانگژوی چین، محافظت کرده است.

* در این مطالعه که نتایج آن در تاریخ ۱۴ آگوست در مجله Emerging Microbes & Infections منتشر شده، آمده است که ۲ دوز واکسن چینی به‌ترتیب ۷۰.۲ درصد و ۱۰۰ درصد در پیشگیری از علائم متوسط و شدید مؤثر است.

* طبق گزارشات، این نخستین گزارش از داده‌های جهان واقعی در مورد اثربخشی واکسن چینی در برابر نوع دلتا است. در بیانیه منتشر شده از سوی تیم تحقیقاتی، آمده است که سینوفارم، در زنان بسیار مؤثرتر از مردان است زیرا ۷۰.۴ درصد در پیشگیری از علائم خفیف در مردان و ۷۹.۱ درصد در پیشگیری از علائم متوسط در زنان مؤثر واقع شده است.

* اثربخشی واکسن‌های فایزر و آسترازنیکا اگرچه در برابر نوع دلتا ثابت شده است، اما طبق مطالعه انجام شده در انگلیس این اثربخشی زودتر از زمان قابل تصور، کاهش می‌یابد. این نتیجه‌گیری در مطالعه پیش چاپ محققان دانشگاه آکسفورد و دفتر آمار ملی بریتانیا آمده است.

* محققان با داده‌های به‌دست آمده از آزمایش گروه هدف به این نتیجه رسیدند که واکسن فایزر تا ۹۲ درصد در جلوگیری از بار شدید ویروسی در افراد مؤثر بوده است. با این حال، اثربخشی آن پس از ۶۰ روز به ۸۵ درصد و پس از ۹۰ روز به ۷۸ درصدکاهش یافت. واکسن آکسفورد/آسترازنیکا نیز ۱۴ روز پس از دوز دوم، ۶۹ درصد در برابر بار ویروسی بالا مؤثر بود.

* این میزان پس از ۹۰ روز به ۶۱ درصد کاهش یافت. سارا واکر، محقق ارشد در بیانیه مطبوعاتی دانشگاه آکسفورد گفت: بار بالای ویروسی در افراد واکسینه شده، واقعیتی است که نشان می‌دهد افرادی که هنوز واکسینه نشده‌اند ممکن است آنطور که ما امیدوار بودیم در برابر نوع دلتا محافظت نشده باشند.

* بنابراین واکسیناسیون برای بسیاری از افراد ضروری است و همچنان معتقدیم که واکسن‌های مجاز ما از بیماری‌های شدید، بستری شدن و مرگ ناشی از نوع دلتا جلوگیری می‌کند.


خودروی جدید رنو که نمی‌توانید خریداری کنید!

رنو تصمیم دارد تا برای نمایشگاه خودرو مونیخ امسال، خودرویی کاملا الکتریکی در سگمنت سدان موسوم به موبیلایز لیمو را معرفی کند. این خودرو تمام برقی شیک برای استفاده در شرکت‌های حمل و نقل عمومی و ناوگان تاکسیرانی تولید شده است و خریداران شخصی امکان خرید و استفاده از آن را نخواهند داشت.

سلکشن (۹)؛ رخداد‌هایی که بهتر است بدانید!

در نیمه دوم سال ۲۰۲۲، قرار است یک ماشین جدید عجیب در خیابان‌های شهر و در بازار‌های خاصی ظاهر شود که در نوع خود جالب توجه می‌نماید. این خودرو Mobilize Limo نام دارد؛ یک سدان تمام برقی جدید از خودروسازی رنو که به عنوان وسیله نقلیه اصلی برای افرادی که در خدمات حمل و نقل کار می‌کنند طراحی شده است. به عبارت بهتر، این خودرو فقط برای مشاغلی همچون تاکسی ها، خدمات سواری و اجاره خودرو‌های شخصی در دسترس خواهد بود و افراد عادی قادر به خرید آن نخواهند بود.

سلکشن (۹)؛ رخداد‌هایی که بهتر است بدانید!

این خودرو در نمایشگاه خودروی مونیخ امسال برای اولین بار در جهان به نمایش در می‌آید، هرچند تصاویر دیجیتالی از این خودرو به بیرون درز کرده که یک اتوموبیل شگفت انگیز و شیک را چه در نمای داخل و چه در خارج به نمایش می‌گذارد. ابعاد این سدان ۱۸۳.۹ اینچ (طول ۴.۶۷ متر)، کوچکتر از یک سدان متوسط سایز متوسط-با فاصله بین دو محور بزرگ ۱۰۸.۳ اینچ (۲.۷۵ متر) است که امکان ایجاد ۱۱.۳۳ اینچ (۲۸۸ میلی متر) در صندلی عقب را فراهم می‌کند. راحتی صندلی‌های عقب به لطف کف صاف، صندلی راحت برای سه بزرگسال و دو پورت USB افزایش یافته است. سرنشینان عقب همچنین به دکمه‌های کنترل صدا، دریچه‌های هوا و چراغ‌های کتابخوان دسترسی دارند.

سلکشن (۹)؛ رخداد‌هایی که بهتر است بدانید!

طراحی Mobilize Limo روی سرنشینان صندلی عقب و راحتی آن‌ها متمرکز است، اگرچه رانندگان از نشستن پشت فرمان و فضایی که برای ارگونومی آن طراحی شده است، لذت خواهند برد. دو صفحه نمایش بزرگ روی خط شیک وجود دارد؛ یک صفحه نمایش ۱۰.۲۵ اینچی برای صفحه ابزار و یک صفحه نمایش ۱۲.۳ اینچی برای سیستم سرگرمی و بازی. یک محفظه ذخیره سازی یخچال بین دو صندلی جلو نیز قرار دارد تا سرنشینان عقب در صورت تمایل از انواع نوشیدنی‌ها یا مواد غذایی، استفاده کنند.

سلکشن (۹)؛ رخداد‌هایی که بهتر است بدانید!

این سدان دارای یک موتور الکتریکی با عملکرد بالا است که ۱۵۰ اسب بخار (۱۱۰ کیلووات) و ۱۶۲ پوند فوت (۲۲۰ نیوتن متر) گشتاور تولید می‌کند. حداکثر سرعت آن ۸۶ مایل در ساعت (۱۴۰ کیلومتر در ساعت) است و می‌تواند در ۹.۶ ثانیه به ۱۰۰ مایل در ساعت (۱۰۰ کیلومتر در ساعت) برسد. این خودرو همچنین دارای باتری ۶۰ کیلووات ساعت است که در چرخه WLTP حدود ۲۷۹ مایل (۴۵۰ کیلومتر) برد را ارائه می‌دهد. شارژ سریع می‌تواند ۱۵۵ مایل (۲۵۰ کیلومتر) برد را در حدود ۴۰ دقیقه اضافه کند، که برای بیشتر رانندگان حرفه ای، متوسط مسافت پیموده شده روزانه به شمار می‌رود.

سلکشن (۹)؛ رخداد‌هایی که بهتر است بدانید!

سدان Mobilize Limo با هشت کیسه هوا و چندین ویژگی ایمنی مانند کروز کنترل تطبیقی، تشخیص نقاط کور، کمک به حفظ مسیر در بین خطوط جاده، هشدار ترافیک عقب و موارد دیگر عرضه می‌شود. قابلیت بسته زمستانی می‌تواند صندلی‌های گرم شونده و فرمان گرم شونده را نیز به این خودرو اضافه کند. این اتوموبیل علاوه بر این، مجهز به چراغ‌های LED کامل، دستگیره‌های فلاش دار درها، چرخ‌های آلومینیومی ۱۷ اینچی و لوگوی Mobilize در داخل و خارج است.


رونمایی از اولین لپ‌تاپ جهان

نخستین لپ‌تاپ به نام «آزبورن ۱» در سال ۱۹۸۱ ساخته شد و هنوز بعد از گذشت ۴۰ سال کار می‌کند و جالب‌تر این که وزنش ۱۱ کیلوگرم است.

سلکشن (۹)؛ رخداد‌هایی که بهتر است بدانید!


بازی فوتبال جدیدی تحت عنوان Football Player 2023 معرفی شد

بازی Football Player 2023 به عنوان یک بازی فوتبال جدید که قرار است با عناوینی همچون FIFA و eFootball رقابت کند، معرفی شده است. این بازی در مراحل اولیه‌ی توسعه قرار دارد و اطلاعات زیادی از آن به دست نمی‌رسد.

سلکشن (۹)؛ رخداد‌هایی که بهتر است بدانید!

تصویری که در ابتدای این مطلب مشاهده می‌کنید، همراه با توییت معرفی بازی Football Player 2023 به اشتراک گذاشته شد. با اینکه در حال حاضر چیز زیادی از این بازی نمی‌دانیم، اما با توجه به نام آن می‌توان مطمئن بود که بازی در سال 2023 عرضه خواهد شد. همچنین می‌توان انتظار داشت که انتشار این بازی در همراهی با فصل فوتبالی و تاریخ عرضه‌ی عناوین رقیب انجام شود؛ با این فرض، بازی Football Player 2023 احتمالا در ماه اوت یا سپتامبر سال 2023 میلادی در دسترس قرار خواهد گرفت.

با اینکه در توییت معرفی این بازی تقریبا هیچ جزئیاتی مشاهده نمی‌شد، اما نشانی یک کانال دیسکورد در آنجا قرار داده شده بود. هنگامی که به این نشانی مراجعه کردیم، نکات بیش‌تری از بازی دستگیرمان شد.

در کانال دیسکورد، کاربر DH خود را به عنوان بنیان‌گذار این بازی معرفی کرده و به کانال استخدامی اشاره می‌کند که در آن به دنبال افراد علاقه‌مند به کمک در ساخت این بازی است. در این کانال از افراد مستعد خواسته می‌شود که با ایمیلی منصوب به گروه Pixelont در ارتباط باشند.

مشخص نیست که این گروه چه سابقه یا تجربه‌ای دارد، اما با یک جستجوی سریع متوجه شدیم که Pixelont LLC یک آزانش خلاق فعال در حوزه‌ی طراحی سایت، نرم‌افزار، ویدئوهای تبلیغاتی و طراحی گرافیکی است.

در رابطه با پلتفرم‌های مقصد بازی، گرچه احتمال انتشار Football Player 2023 برای کنسول‌ها رد نشد، اما DH اشاره داشت که تمرکز اصلی بر روی سیستم‌های عامل ویندوز و مک خواهد بود.

البته بعدتر مشخصی شد که قیمت بازی از ۱۰ تا ۲۰ دلار خواهد بود.


تنها ۱.۸ درصد کاربران ایرانی از شبکه های اجتماعی داخلی استفاده می‌کنند!

نتایج نظرسنجی جدید مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران نشان می‌دهد فقط ۱.۸ درصد کاربران ایرانی از شبکه های اجتماعی داخلی نظیر سروش استفاده می‌کنند.

سلکشن (۹)؛ رخداد‌هایی که بهتر است بدانید!

ایسپا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران در یک نظرسنجی میزان استفاده کاربران از شبکه های اجتماعی خارجی و داخلی طی روز، هفته و ماه را مورد بررسی قرار داده است که طبق آن فقط ۱.۸ درصد کاربران ایرانی از شبکه های اجتماعی داخلی نظیر سروش استفاده می‌کنند. همچنین واتس اپ و اینستاگرام در صدر استفاده روزانه کاربران قرار دارند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran (Islamic Republic of)
02:05 - 1400/06/13
یعنی خودتون را به در ودیوار میزنید که بگید واکسن سینوفارم خوب است و اب مقطر نیست ولی کور خوندید مردم همه میفهمند البته چاره ایی ندارند اب مقطر بزنند
Iran (Islamic Republic of)
04:23 - 1400/06/13
ای بابا خواستم رنو رو بگیرما
Iran (Islamic Republic of)
05:48 - 1400/06/13
ببخشید معنی کلمه سلکشن چیه؟
ممنون میشم جواب بدین
پاسخ ها
M16
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۳
احتمالا منظورشون گزیده یا منتخب هست
Iran (Islamic Republic of)
18:33 - 1400/06/13
سلکشن میشه گزینه های انتخابی Selection
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
تنورستان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کالازم_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر