چاق شدن در دوران قرنطینه و خطر ابتلا به دیابت
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۵۱۶۲۶
۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
۷۸۹
بر اساس تحقیق جدید سازمان خدمات ملی بهداشت بریتانیا (ان‌اچ‌اس)، در پی چاق شدن افراد در دوران قرنطینه سراسری، مردم بیشتری در معرض خطربالای ابتلا به بیماری دیابت نوع۲ قرار گرفته‌اند.

ایندیپندنت فارسی: بر اساس تحقیق جدید سازمان خدمات ملی بهداشت بریتانیا (ان‌اچ‌اس)، در پی چاق شدن‌ افراد در دوران قرنطینه سراسری، مردم بیشتری در معرض خطربالای ابتلا به بیماری دیابت نوع۲ قرار گرفته‌اند.

بنا بر این پژوهش، افرادی که برای کاهش وزن از سازمان خدمات ملی بهداشت بریتانیا کمک می‌خواهند، از شروع کنندگان این برنامه قبل از آغاز همه‌گیری کرونا به طور متوسط ۲.۲۷ کیلوگرم سنگین‌ترند.

بیشترین میزان افزایش وزن در بین افراد زیر ۴۰ سال است که در برنامه پیشگیری از دیابت (دی‌پی‌پی) ان‌اچ‌اس ثبت نام کرده بودند. این گروه به طور متوسط حدود ۳.۶ کیلوگرم سنگین‌تر از گروهی‌اند که سه سال قبل از شروع این بحران سلامت عمومی در این برنامه ثبت نام کردند.

پیش از این هم بر اساس نتایج یک بررسی آماری سازمان بهداشت عمومی بریتانیا که در ماه ژوییه منتشر شد، بیش از ۴۰ درصد از بزرگسالان در بریتانیا به طور متوسط  ۳.۱۷ کیلو در طول همه‌گیری چاق شده‌اند؛ در حالی‌ که ۲۱ درصد حدود شش کیلو یا بیشتر وزن اضافه کرده‌اند.

در این تحقیق جدید که در مجله دیابت و درون‌ریزشناسی لانست چاپ شده است، هشدار داده می‌شود که این یافته‌ها می‌تواند عواقب جدی برای خدمات بهداشت در پی داشته باشد. طبق براوردها، افزایش تنها یک کیلوگرم وزن می‌تواند خطر ابتلا به دیابت را حدود هشت درصد افزایش دهد.

جاناتان والاجی، استاد ارشد دانشگاه و مدیرکل امور بالینی ملی ان‌اچ‌اس در بخش دیابت و چاقی که این یافته‌ها را به دست آورده است، می‌گوید: «همه‌گیری تمام جنبه‌های زندگی ما را تغییر داده و بر ذهن و جسم تاثیر گذاشته است. هزاران نفر هزینه سنگینی پرداخته‌ و بسیاری دیگر در دوران قرنطینه سراسری افزایش وزن داشته‌اند.»

او اظهار داشت که افزایش وزن یعنی افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع۲ که خود با بسیاری از انواع شایع سرطان، نابینایی، قطع عضو و همچنین سکته‌های قلبی و مغزی ارتباط دارد.

وی افزود: «بازگشت به زندگی عادی زمان مناسبی برای ایجاد تغییرهای کوچک و افزایش سلامت است و برنامه پیشگیری از دیابت ان‌اچ‌اس می‌تواند به مردم در این زمینه کمک کند.»

براساس آمار ان‌اچ‌اس انگلستان، این برنامه از زمان شروع در سال ۲۰۱۶ به ۴۰۵ هزار نفر کمک کرده است. بنا بر آخرین داده‌ها، کسانی که این برنامه را می‌گذرانند به طور متوسط ​​۳.۳ کیلوگرم کاهش وزن دارند. این کاهش در افراد دارای اضافه وزن و چاقی مفرط ۳.۶ کیلوگرم است و همین خطر ابتلا به دیابت نوع۲ را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

این برنامه بین ۹ تا ۱۲ ماه طول می‌کشد و برای جلوگیری یا ایجاد تاخیر در شروع بیماری دیابت نوع۲، از طریق ارائه مشاوره و پشتیبانی در مورد تغذیه سالم‌تر، مدیریت وزن و ورزش‌ طراحی شده است.

بعد از اعلام نتایج تحقیقاتی که نشان می‌داد افراد در صورت ابتلا به این بیماری دو برابر بیشتر در معرض مرگ ناشی از کووید-۱۹ هستند، درخواست نام‌نویسی در دی‌پی‌پی سرعت گرفت.

دن هوارت، رئیس بخش مراقبت در سازمان بیماری دیابت بریتانیا، می‌گوید: «دیابت نوع۲ بیماری پیچیده‌ای است که عوامل خطر متعددی چون سن، سابقه بیماری در خانواده و نژاد در آن دخالت دارند. بزرگ‌ترین عامل خطر، چاق‌زیستی است که بین ۸۰ تا ۸۵ درصد از خطر ابتلا به این بیماری در افراد را تشکیل می‌دهد. بنا بر این تحقیق ممکن است در طول همه‌گیری افزایش وزن در افرادی با خطر بالای ابتلا به بیماری دیابت نوع۲وجود داشته باشد. این امر نگران کننده است؛ چرا که می‌تواند به افزایش شدیدتر ابتلا به این بیماری در آینده منجر شود. برنامه پیشگیری از دیابت ان‌اچ‌اس در حمایت از افراد در معرض خطر نقش موثری دارد و از آنجا که افراد بیشتری با مشکل کنترل وزن در طی همه‌گیری مواجه بوده‌اند، اجرای آن از قبل حیاتی‌تر است.»

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
ادیب_3
خرید باکس 3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
خرید باکس 4
ادیب_4
دکتر نائبی_4
دکتر نائبی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کالازم_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کالازم_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو