اشتباهات صبحگاهی که مانع پرانرژی بودن می‌شود
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
ریزخور_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۵۲۶۳۳
۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۱
۴۴۹۲
اگر روز‌های شلوغ و پرکاری دارید، پس به انرژی کافی نیاز دارید تا بتوانید به تمام کارهایتان برسید؛ اما چرا هنوز زمان ناهار نرسیده احساس خستگی می‌کنید؟ شاید خستگی‌تان را گردن کار‌های زیادیتان بیندازید، اما ایراد کار می‌تواند از نحوه‌ی شروع روزتان باشد.

صداوسیما: اگر روز‌های شلوغ و پرکاری دارید، پس به انرژی کافی نیاز دارید تا بتوانید به تمام کارهایتان برسید؛ اما چرا هنوز زمان ناهار نرسیده احساس خستگی می‌کنید؟ شاید خستگی‌تان را گردن کار‌های زیادیتان بیندازید، اما ایراد کار می‌تواند از نحوه‌ی شروع روزتان باشد.

کار‌هایی که بعد از بیدار شدن از خواب انجام می‌دهید، کیفیت روزتان را می‌سازد و سطح انرژی‌تان را تعیین می‌کند. در این مطلب به هفت اشتباهی اشاره می‌کنیم که می‌توانند مانع پُرانرژی بودنتان باشند.

به محض بیدار شدن پرده‌ها را کنار نمی‌زنید

حتی اگر صبح خیلی زود هم از خواب بیدار می‌شوید پرده‌ها را کنار بزنید. مطالعات نشان می‌دهند قرار دادن چشم‌ها در معرض نور در ساعات اولیه صبح و پیش از ظهر، باعث سلامتی و تندرستی می‌شود. این ریتم شبانه روزی بدنتان است که تعیین می‌کند چه زمانی هورمون‌های مربوط به خواب را ترشح کنید؛ هورمون‌هایی که بر سطح انرژی، خلق و خو و سلامت روانتان اثر می‌گذارند. هر چه زودتر از نور روز استفاده کنید بهتر است. در صورت امکان، بیرون بروید و کمی پیاده‌روی کنید تا نور مستقیما به شما بتابد، نه از پشت شیشه.

اشتباهات صبحگاهی که مانع پرانرژی بودن می‌شود


به اندازه کافی آب نمی‌نوشید

بعد از هفت هشت ساعت خواب، بدن شما به آب نیاز دارد. اولین کار شما بعد از بیدار شدن از خواب باید نوشیدن آب باشد تا هیدراسیون بدنتان را استارت بزنید. مطالعات نشان می‌دهند خیلی از افراد تا مدت‌ها بعد از بیدار شدن از خواب همچنان بدنشان کم آب است. فکر می‌کنید عوارض دهیدراته بودن بدن چه خواهد بود؟ سطح پایین انرژی. ضمنا برخی از افراد دچار مه مغزی، کمبود تمرکز و سردرد خفیف می‌شوند. خیلی از کارشناسان باور دارند شما باید طی روز به اندازه کافی آب بنوشید تا انرژی بیشتری داشته باشید و تمرکز و کارآمدیتان در حد خوبی باشد.

اشتباهات صبحگاهی که مانع پرانرژی بودن می‌شود


به خوابتان اهمیت نمی‌دهید

آیا شب تا دیروقت بیدار می‌مانید و مشغول فیلم تماشا کردن یا بالا و پایین کردن صفحات اینترنتی هستید؟ کمبود خواب نه تنها انرژی روز بعدتان را می‌گیرد بلکه می‌تواند منجر به انواع مشکلات برای سلامتی شود. مطالعات نشان می‌دهند کمبود خواب باعث افزایش وزن و بالا رفتن ریسک بیماری‌ها از جمله بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت نوع دوم می‌شود.

همچنین قرار دادن چشم‌ها در معرض نور آبی در شب و مدت زمان طولانی کار کردن با ابزار‌هایی مانند گوشی موبایل یا تبلت می‌تواند مسئله‌ساز باشد. این امواج نور، ترشح هورمون ملاتونین، که هورمون تنظیم‌کننده‌ی ساعت بیولوژیک بدنتان است، را کاهش می‌دهند. ملاتونین علاوه بر اینکه به خواب شبتان کمک می‌کند، آنتی‌اکسیدان قدرتمندی است که نقش مهمی در سلامت سلول‌ها و بافت‌ها دارد؛ بنابراین خوب بخوابید تا هم سالم باشید و هم انرژی خوبی داشته باشید.

اشتباهات صبحگاهی که مانع پرانرژی بودن می‌شود


صبحانه مناسبی نمی‌خورید

معمولا صبحانه چه می‌خورید؟ کیک، کلوچه، نان قندی و دیگر غذا‌هایی که از آرد سفید درست می‌شوند باعث افزایش فوری قند خون و انسولین و متعاقبا به همان اندازه افت سریع قند خون خواهند شد. وقتی قند خونتان می‌افتد، شما احساس خستگی و گرسنگی می‌کنید. یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از این مسئله، کاستن از محتوای کربوهیدراتی صبحانه و افزودن پروتئین بیشتر است. پروتئین یک درشت مغذی است که به تثبیت قند خون کمک کرده و مدت طولانی‌تری سیر نگه‌تان می‌دارد.

از خوردن قند و غلات فرآوری شده نیز خودداری کنید، زیرا این مواد نیز تاثیر مشابهی بر قند خون و سطح انرژی‌تان می‌گذارند. غلات فرآوری شده صبحانه را با یک کاسه جو دوسر و میوه جایگزین نمایید. می‌توانید به آن دانه کتان پودر شده و پروتئین نیز اضافه کنید. صبحانه خوب و مقوی بخورید، خصوصا اگر روز پرکاری پیش رو دارید.

اشتباهات صبحگاهی که مانع پرانرژی بودن می‌شود


به کافئین خیلی وابسته‌اید

بیشتر افراد روز خود را با یک فنجان چای یا قهوه شروع می‌کند. شاید با خوردن یک نوشیدنی کافئین‌دار، فورا انرژی بگیرید، اما مغز شما خیلی زود به کافئین عادت می‌کند و بعد از مدتی دیگر انرژی لازم را از کافئین نمی‌گیرید. وقتی چنین اتفاقی می‌افتد، بیشتر و بیشتر قهوه می‌نوشید. بعد اگر سعی داشته باشید مصرف قهوه‌تان را کاهش دهید، دچار علائم ترک کافئین خواهید شد که شامل سر درد، خستگی و عدم توانایی در تمرکز می‌شود. پس برای شروع روزتان به قهوه وابسته نباشید و در عوض روی سبک زندگی‌تان کار کنید. کافئین، یک راه‌حل فوری است و انرژی کاذبی به شما می‌دهد.

اشتباهات صبحگاهی که مانع پرانرژی بودن می‌شود


بدنتان را حرکت نمی‌دهید

بعد از چند ساعت خواب طی شب که بدنتان بی‌تحرک بوده، نیاز به حرکت دارید تا خون در بدنتان به جریان بیفتد. روز خود را با کشش بدنتان شروع کنید و حتما پیش از ترک خانه یا شروع کارهایتان چند حرکت ورزشی انجام دهید. آلارم ساعت را روی پانزده دقیقه زودتر تنظیم کنید تا وقت کافی برای مثلا یک پیاده‌روی صبحگاهی داشته باشید. هوای تازه و تحرک بدنی، سطح انرژی‌تان را بالا می‌برد و گرفتگی عضلاتتان را برطرف می‌کند، در نتیجه برای شروع یک روز پرمشغله آماده خواهید بود.

اشتباهات صبحگاهی که مانع پرانرژی بودن می‌شود


روتین یکنواختی دارید

آیا هر روز که از خواب بیدار می‌شوید همان کار‌های تکراری را انجام می‌دهید؟ شاید وقت آن باشد که تغییراتی در روتین صبحگاهی‌تان ایجاد نمایید. اگر هر روز کار‌های یکنواختی انجام دهید، انگار زندگی‌تان را روی اتوپایلوت (کنترل خودکار) گذاشته‌اید و این می‌تواند انرژی فیزیکی و روانی‌تان را بگیرد. تغییرات کوچکی ایجاد کنید؛ صبحتان را با پیاده‌روی و کمی نور خورشید شروع کنید. وقتی لباس می‌پوشید و آماده می‌شوید به موسیقی آرامش‌بخشی گوش بدهید. اجازه ندهید شروع روزتان یکنواخت باشد.

اشتباهات صبحگاهی که مانع پرانرژی بودن می‌شود

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:4
Iran (Islamic Republic of)
10:49 - 1400/06/20
چی میگی شما ، ما قبل از طلوع آفتاب بیدار میشیم ، میریم سر کار برای ۴ میلیون در ماه، موسیقی آرام کجا بود اون موقع
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
ادیب_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کالازم_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
کالازم_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شاخه نبات_ فوتر