اولاف شولتز؛ ناجی سوسیال دموکرات‌های آلمان
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
استخدام_1
استخدام_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۷۱۱۸
۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۷
۲۳۱۰
اولاف شولتز بالاخره غیرممکن را ممکن کرد و سوسیال دموکرات‌ها را از قعر چاه سرد سیاست در آلمان به بالا کشاند.

روزنامه همشهری: اولاف شولتز بالاخره غیرممکن را ممکن کرد و سوسیال دموکرات‌ها را از قعر چاه سرد سیاست در آلمان به بالا کشاند.

حزب سوسیال دموکرات‌ آلمان که قدیمی‌ترین حزب این کشور به‌حساب می‌آید، سال‌ها بود که در نظرسنجی‌های مردمی هیچ حرفی برای گفتن نداشت اما اولاف شولتز موفق شد در قامت یک سیاستمدار خبره، شرایط را برای این حزب در انتخابات به‌گونه‌ای دیگر رقم بزند.

اولاف شولتز؛ ناجی سوسیال دمکرات‌های آلمان

آرای حزب سوسیال دموکرات‌ حدود 6‌ماه قبل نزدیک به 15درصد بود اما شولتز موفق شد رأی‌دهندگان را ترغیب کند تا آرای خود را به نفع این حزب به صندوق بریزند. هرچند مسیر شولتز برای رسیدن به کرسی صدراعظمی مسیری سنگلاخ است، اما به هر حال او در انتخابات اخیر تاریخ‌‌ساز شده است.

سران حزب سوسیال دموکرات‌ می‌دانستند که تنها داشته‌شان در شرایط فعلی فقط و فقط اولاف شولتز است؛ بنابراین کمپین تبلیغاتی حزب خود را تماما بر محور او تعریف کردند. آنها قصد داشتند که شولتز را تنها فردی معرفی کنند که توانایی جانشینی آنگلا مرکل را دارد. مرکل طی 4دوره انتخابات گذشته، همواره پیروز میدان بوده و طی 3دوره از این مدت، این سوسیال دموکرات‌ ها بودند که مجبور شدند با او وارد یک ائتلاف ناخواسته شوند. هرچه باشد آنها و دموکرات‌ مسیحی‌ها رقبای دیرینه به شمار می‌روند و قرار گرفتن‌شان در کنار هم زیر سقف یک دولت، آنقدرها ایده‌آل نیست.

اولاف شولتز؛ ناجی سوسیال دمکرات‌های آلمان

اما مرکل چنان پر قدرت در هر دوره از انتخابات ظاهر می‌شد که حزب سوسیال دموکرات‌ به‌عنوان حزب دوم، چاره‌ای جز پذیرفتن سهمی کوچک از قدرت نداشت. همین درایت برای پذیرفتن شراکت در قدرت بود که باعث شد فردی همچون اولاف شولتز در صحنه سیاسی باقی بماند و بتواند با یک عملکرد قابل‌ قبول در پست‌های مختلف اجرایی، خود را برای آلمان بعد از مرکل آماده کند. شولتز از سال2018 در کابینه مرکل پست کلیدی وزارت دارایی را به‌عهده گرفت.

او طی این سال‌ها همزمان معاون آنگلا مرکل هم بوده است. سیاست‌های او در وزارت دارایی در میانه بحران کرونا توانست اقتصاد آلمان را برخلاف بسیاری از اقتصادهای جهان، شناور نگه دارد؛ موضوعی که باعث شد در نگاه بسیاری از مردم آلمان، شولتز به سیاستمداری قابل اعتماد تبدیل شود. به اعتقاد بسیاری، شولتز در مقایسه با مرکل کاریزمای لازم را ندارد اما به‌عنوان یک مدیر پراگماتیست یا عملگرا در جامعه آلمان جا افتاده است. صندوق بین‌المللی پول او را به‌خاطر مدیریت فوق‌العاده بودجه دولت در آلمان در میانه بحران کرونا تحسین کرده است.

به‌رغم مخالفت اولیه مرکل، یکی از طرفداران تاسیس صندوق ترمیم اقتصادی اتحادیه اروپا برای کشورهای کرونازده قاره بود؛ اقدامی که با استقبال گسترده اروپایی‌ها روبه‌رو شد. سال آینده میلادی که برسد، آلمان به‌خاطر شرایط بحرانی کرونا دست‌کم 400میلیون یورو بدهی خارجی جدید خواهد داشت اما همین که اولاف شولتز به مردم اطمینان داده دولت از عهده پرداخت این بدهی برمی‌آید، برای آنها کافی است.

اولاف شولتز؛ ناجی سوسیال دمکرات‌های آلمان

اولاف شولتز 63ساله طی سال‌های فعالیتش در صحنه سیاسی آلمان در رده‌های مختلف کار کرده و اکنون به اعتراف بسیاری، کوله‌باری از تجربه دارد. او تحصیلکرده در رشته حقوق است. 40ساله که بود، در سال1998 توانست وارد مجلس آلمان شود. سپس بین سال‌های2011تا 2018 به‌عنوان شهردار شهر مهم هامبورگ در شمال آلمان فعالیت کرد. او خود بزرگ‌شده این شهر است. بعد از سال2018 هم که به پست وزارت دارایی رسید او البته در کابینه اول مرکل هم به‌عنوان وزیر کار و امور اجتماعی کار کرده بود.

همزمان طی این سال‌ها او توانست در حزب هم رده‌های مختلف را طی کند و تا جایگاه معاونت رهبر حزب ارتقا پیدا کند. با این حال، شولتز هیچ‌گاه شرایط راحتی در حزب نداشته است. او عضو شاخه محافظه‌کار حزب سوسیال دموکرات‌ است و همین باعث شد تا دیگران در رقابت سال2019 برای کرسی ریاست حزب، علیه او ائتلاف کنند. با این حال، همین رقبای سرسخت 2سال بعد تسلیم کاردانی و سیاست‌ورزی شولتز شدند و مجبور شدند فردی غیراز رهبر حزب را به‌عنوان نامزد اصلی خود معرفی کنند.

طی 2دهه گذشته همه آلمان‌ها شولتز را به «مکانیکی» بودنش می‌شناسند. به او لقب «شولتزومات» داده‌اند که ترکیب نام او با کلمه «اتومات» به‌معنای ماشین در زبان آلمانی است. این لقب را هفته‌نامه آلمانی زبان «دی زایت» در سال2003 به او داد. شولتز آن زمان دبیرکل حزب بود و در چندین سخنرانی در دفاع از اصلاحات بازار کار، شبیه به یک آدم آهنی ظاهر شد. معروف است که می‌گویند شولتز فقط چیزی را می‌گوید که لازم است؛ نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر. طی هفته‌های اخیر اما آلمان با یک شولتز متفاوت روبه‌رو شد؛ فردی که می‌خندد، به مردم نزدیک می‌شود، دوستانه رفتار می‌کند و چهره‌اش دیگر مثل گذشته سرد و بی‌روح نیست.

اولاف شولتز؛ ناجی سوسیال دمکرات‌های آلمان

هفته‌های اخیر و در اوج رقابت‌های انتخاباتی، اولاف شولتز برای آلمان‌ها به یک سیاستمدار تمام عیار تبدیل شده است. اولاف شولتز وعده داده حداقل دستمزد به ازای هر ساعت کار را از 9.5یورو به 12یورو برساند. همچنین او وعده داده مانع افزایش سن بازنشستگی شود. او برای طرفداران محیط‌زیست هم وعده‌هایی دارد و گفته که می‌خواهد «صدراعظم محیط‌زیست» باشد. شولتز همچنین گفته که در دولت آینده به دیجیتال شدن بیشتر توجه خواهد کرد؛ موضوعی که گفته می‌شود در دوره مرکل آنقدرها مورد توجه نبوده است. وعده‌های شولتز برای جامعه آلمان ارزشمند است اما او قبل از عملی کردن این وعده‌ها باید بتواند از سد سخت ائتلاف‌های سیاسی در آلمان عبور کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:3
Iran (Islamic Republic of)
08:05 - 1400/07/06
با این روال تبلیغات شولتز در آلمان او طرفداران نازی هیتلر دوست بسیاری دارد که بتواند همچون نبرد من، به اقتصاد و تجارت آلمان و موضوعات نظامی و حل اختلافات فی ما بین کشورش بپردازد. و آنچه در آینده أنها نشان می دهد سوسیال دموکرات ها خود مختار در قدرت بطوریکه زبان ادراک و فهمی ندارند تا به هرصورت به چپاول بپردازند خواهند بود.
پاسخ ها
پسرشمالی
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
چی چی فرمودی ؟؟؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
هیتلر دیگه کیه؟
Iran (Islamic Republic of)
08:12 - 1400/07/06
خوش به حال آلمانی ها
پاسخ ها
پارسا
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
وات
Iran (Islamic Republic of)
18:14 - 1400/07/06
اقامهدی خودت متوجه حرفات شدی
پاسخ ها
مهتاب
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
لایییک
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
انجمن پرستاری ایران_1
شیرآلات زمانی_3
انجمن پرستاری ایران_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
انجمن پرستاری ایران_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
انجمن پرستاری ایران_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کیان برنا_فوتر