سقوط یک ستاره؛ از رئال مادرید به الریان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
سفیر بار ساقدوش_3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۵۷۹۳۵
۰۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
۱۴۸۶
خامس رودریگز که زمانی ستاره خط میانی رئال مادرید بود امسال راهی الریان قطر شد.

خبرآنلاین: خامس رودریگز که زمانی ستاره خط میانی رئال مادرید بود امسال راهی الریان قطر شد.

این تابستان باعث شد «خامس رودریگز» یک واقعیت مهم و دردناک را با پوست و گوشتش لمس کند؛ جایی که ستاره کمبیایی به این نکته تلخ پی برد که دیگر در سطح اول فوتبال جهان هیچ جایی ندارد! هفته گذشته و تنها 380 روز پس از ورود خامس به انگلیس در میان هیاهوی فراوان، انتقال ستاره کلمبیایی به تیم الریان قطر به صورت رسمی اعلام شد؛ اینبار هیچ بیلبوردی برای بدرقه‌اش در سطح شهر به اهتزاز در نیامد و خروجش به یک بیانیه 54 کلمه‌ای از سمت تافی‌ها خلاصه گشت!

سقوط یک ستاره؛ از رئال مادرید به الریان

پر بی‌راه نیست اگر سقوط او را شدید و دراماتیک بنامیم؛ چیزی که نه خود خامس آن را تصور می‌کرد و نه اورتون. درست همانند «کارلو آنچلوتی»؛ سرمربی سابق و کسی که او را به این باشگاه آورد! در آن زمان همگان بر این باور بودند که خامس به آغاز عصری جدید در «گودیسون پارک» یاری خواهد رساند.

زمانی در دسترس بودن رودریگز در بازار نقل‌وانتقالات، با واکنش دیوانه‌وار تیم‌های بزرگ اروپایی همراه میشد و آنها را برای جذب خامس به جان هم می‌انداخت اما این بار وقتی «رافئل بنیتز» برچسب «بازیکن آزاد» را به سینه‌اش چسباند، شاخک‌های هیچ تیمی تکان نخورد! به همین دلیل هم «ژرژ مندس» مدیربرنامه‌های ستاره کلمبیایی شخصاً پای به میدان گذاشت تا ستاره تحت مدیریتش را به باشگاه‌های مختلف پیشنهاد دهد! نتیجه؟ جذب چند مشتری از پرتغال، ترکیه و البته خاورمیانه.

همانند 12 ماه قبل، مندس و «کیا جورابچیان» چند روز قبل از پایان مهلت نقل‌وانتقالات تلاش نمودند تا یک جابجایی را با مهندسی دقیق پیش ببرند؛ این بار هدف بازگشت خامس به پورتو بود. اورتون به این معامله علاقه داشت و کمک می‌کرد یک بازیکن کلمبیایی دیگر یعنی «لوییز دیاز» را با مبلغی کمتری خریداری کند تا نیاز بنیتز برای جذب یک وینگر سرعتی نیز بر طرف شود. با این حال زمانی که مشخص شد پورتو در انجام درخواست‌های مالی خامس ناتوان است، اطمینان اولیه در خصوص این انتقال کاهش یافت. در ادامه نیز با وجود تلاش‌های اورتون برای رسیدن به توافق، خامس و نمایندگانش از شرایط خود کوتاه نیامدند تا توافق عملاً وارد فازی غیرممکن شود. البته اینگونه نبود که خامس برای پورتو ارزشی نداشته باشد ولی آنها توانایی پرداخت دستمزد هفتگی 200 هزار پوند برای او را نداشتند. در واقع خامس دستمزدی در سطح یک بازیکن لیگ قهرمانان اروپا می‌خواست؛ آن هم در شرایطی که دیگر بازیکنی با این کیفیت به حساب نمی‌آمد!

باشگاه «استانبول باشاک‌شهیر» ترکیه نیز یکی دیگر از مشتریان خامس بود اما باز هم توافقی بین طرفین شکل نگرفت. در همان زمان، مهلت نقل‌وانتقالات در لیگ برتر انگلیس و سوپرلیگ ترکیه به اتمام رسید و موکلین رودریگز همچنان به دنبال خروج از بن‌بست بودند. برای ستاره کلمبیایی رسیدن به جایگاهش در اورتون زیر نظر رافا، ماموریتی غیرممکن به نظر می‌رسید و از این رو «ماندن و جنگیدن» عملاً پروژه‌ای شکست‌خورده تلقی میشد. خامس حضور در ترکیب ثابت یک تیم را مد نظر داشت تا باز هم به تیم ملی کلمبیا دعوت شود. تافی‌ها نیز خط زدن روی نام رودریگز را بهترین شیوه برای رهایی از شر دستمزد سنگینش می‌دانستند.

به این ترتیب؛ انتقال به خاورمیانه به عنوان تنها گزینه، روی میز ماند. ارتباط مندس با «لوران بلان» هم در این ماجرا نقشی کلیدی ایفا نمود تا در نهایت خامس برای مذاکرات نهایی راهی قطر شود. این در واقع آخرین شانس او برای جدایی بود چرا که باشگاه قطری امکان پرداخت دستمزد مدنظر خامس را داشت و با جان‌ودل حاضر بود جهت استخدام رودریگز دست به جیب شود.

فراموش نکنید که اورتون از همان ابتدا هم نسبت به امضای قرارداد با خامس محتاط عمل نمود؛ تافی‌ها سال گذشته یک قرارداد دو ساله را به او پیشنهاد دادند ولی خامس درخواست قرارداد سه‌ساله داشت ولی در نهایت مجبور به عقب‌نشینی شد. با این حال رودریگز داخل و خارج زمین شروع چشم‌گیری را رقم زد؛ مدیران باشگاه نیز از محبوبیتی که در میان فوتبال‌دوستان کشور کلمبیا پیدا کرده بودند، شگفت‌زده شدند.

ضمن اینکه هم‌تیمی‌های جدید خامس هم از توانایی‌های این ستاره به وجد آمدند. عملکرد ستاره در داخل زمین هم حداقل نشان می‌داد که او می‌تواند به دوران اوجش بازگردد. از نگاه خیلی‌ها، آنچلوتی برای کشیدن آخرین قطره از استعداد ستاره کلمبیایی به او آزادی بیش از حدی داد؛ از جمله استفاده از جت خصوصی پیش از پایان فصل که تعجب بسیاری از هواداران را برانگیخت.

در بازه‌ای کوتاه، همان بازیکنانی که از عملکرد او شگفت‌زده بودند، روز به روز نسبت به بازدهی‌اش نگران شدند؛ بعضی‌ها به طور خصوصی به باشگاه شکایت کردند و از این گفتند که بازی در کنار رودریگز بعضی وقت‌ها برایشان به امری دشوار تبدیل می‌شود.

با شروع فصل جدید رقابت‌ها در اروپا، کارلتو پای میز قرارداد با باشگاه رئال مادرید نشست و درست در همان زمان، خامس نسبت به ادامه حضور در «گودیسون پارک» به شک افتاد. او با افسوس گفت: «من عملاً به این دلیل راهی اورتون شدم که آنچلوتی آنجا حضور داشت و ببینید حالا او رفته!» در واقع بدون حضور سرمربی ایتالیایی، ستاره کلمبیایی هرگز راهی مرسی‌ساید نمی‌شد!

کمی بعد از حضور «رافائل بنیتز» به خامس اعلام شد که می‌تواند از تیم جدا شود؛ کارلتو هم دیگر او را با خود به «سانتیاگو برنابئو» نبرد تا خامس مقابل درب خروج «گودیسون پارک» به تنهایی بایستد. البته شاید از همان ابتدا نیز عدم کارایی خامس در بلندمدت برای اورتون اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسید. با این حال برای هوادارانی که برای سال‌ها تشنه دیدن یک ستاره باکیفیت در لباس آبی تیم‌شان بودند، داشتن هم‌زمان آنچلوتی و بازی‌ساز سابق رئال مادرید، یک اتفاق سورئال به حساب می‌آمد. اکنون شاید بزرگ‌ترین ناامیدی این باشد که هواداران هرگز بازی خامس را از نزدیک در ورزشگاه ندیدند.

حال انتقال رودریگز به قطر یک گام ناامیدکننده دیگر برای ستاره‌ای است که زمانی دنیا را زیر پای خودش می‌دید.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
سوییچ ایران_2
عارفی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شاخه نبات_ فوتر