پوتین: صعود نفت به ۱۰۰دلار کاملا ممکن است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۶۱۱۰۴
۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۹
۹۷۶
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در اظهاراتی صعود قیمت هر بشکه نفت به ۱۰۰ دلار را کاملا امکان پذیر اعلام کرد.

ایسنا: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در اظهاراتی صعود قیمت هر بشکه نفت به ۱۰۰ دلار را کاملا امکان پذیر اعلام کرد.

تقاضا برای انرژی با بازگشایی اقتصادها پس از پاندمی افزایش چشمگیری پیدا کرده و قیمتهای نفت، گاز و زغال سنگ را بالا برده و متعاقبا رشد فشارهای تورمی را به دنبال داشته و در نبرد علیه گرمایش جهانی، تلاش‌ها برای کاهش استفاده از سوختهای فسیلی آلاینده را تضعیف کرده است.

چین که دومین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین انتشار دهنده گازهای گلخانه‌ای است، تولید و واردات زغال سنگ را در واکنش به صعود کم سابقه قیمت‌های زغال سنگ در بازار داخلی افزایش داده و نیروگاه های این کشور برای حفظ روشنایی در خانه ها و کارخانه ها به سختی تلاش می کنند.

پوتین: صعود نفت به ۱۰۰دلار کاملا ممکن است

کمبود انرژی به درخواست روز چهارشنبه آژانس بین‌المللی انرژی برای سه برابر شدن سرمایه گذاری در تجدیدپذیرها به منظور حفظ ثبات بازارها و مقابله با تغییرات اقلیمی اهمیت بیشتری بخشید.

کمبود گاز در اروپا، روسیه را که یک سوم از گاز مورد نیاز این منطقه را تقویت می کند، در کانون توجه قرار داده و باعث شده است که سیاستمداران اروپایی مسکو را برای تامین نکردن گاز کافی مقصر بدانند.

پوتین در یک کنفرانس انرژی در مسکو اعلام کرد که بازار گاز به خصوص در اروپا متوازن یا قابل پیش بینی نشده اما روسیه به تعهدات قراردادی خود به منظور تامین نیاز مشتریانش عمل می‌کند و آماده است اگر آنها درخواست کنند، میزان عرضه را افزایش دهد. رییس جمهور روسیه این اتهامات که روسیه از انرژی به عنوان سلاح استفاده می کند را رد کرد و گفت این صحبتها با انگیزه سیاسی مطرح می شود که هیچ پایه و اساسی ندارد.

روسیه و اروپا در خصوص خط لوله گازی جدید نورد استریم ۲ که گاز روسیه را مستقیما به آلمان منتقل می‌کند دچار اختلاف شده‌اند. ساخت این خط لوله تکمیل شده اما در بحبوحه مخالفت‌های آمریکا و بعضی از کشورهای اروپایی که نگرانند اروپا وابستگی بیشتری به روسیه پیدا کند، در انتظار مجوز برای آغاز انتقال گاز است.

بعضی از سیاستمداران اروپایی می گویند مسکو از بحران سوخت به عنوان یک اهرم استفاده می‌کند؛ اتهامی که روسیه مکررا منکر آن شده است.

گاز زدایی در اروپا

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه تدابیری را تشریح کرد که اتحادیه اروپا برای مبارزه با بحران انرژی به کار خواهد بست و شامل بررسی خرید گاز مشترک می شود. کشورهای اتحادیه اروپا در ۲۶ اکتبر یک دیدار فوق‌العاده برای گفتگو درباره افزایش قیمتهای انرژی برگزار می‌کنند.

کادری سیمسون، رئیس سیاست انرژی اتحادیه اروپا در این باره گفت: تنها راه برای جدا کردن گاز از برق این است که دیگر از آن برای تولید نیرو استفاده نشود. این هدف بلندمدت اتحادیه اروپاست که تجدیدپذیرها جایگزین سوخت های فسیلی شوند.

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرده که جهان باید تا سال ۲۰۳۰ به میزان چهار تریلیون دلار در انرژی پاک و زیرساخت مربوط به آن سرمایه‌گذاری کند که سه برابر سطح سرمایه گذاری فعلی محسوب می‌شود تا به صفر کردن انتشار آلایندگی ها و محدود کردن گرمایش جهانی به یک و نیم درجه تا ۲۰۵۰ که هدف تعیین شده در توافق اقلیمی ۲۰۱۵ پاریس است، نائل شود.

افزایش قیمتها در زمستان

شکست تجدیدپذیرها برای پر کردن شکاف کمبود عرضه در بحبوحه تقاضای رو به رشد، به صعود چشمگیر قیمت‌های نفت و گاز منجر شده است. اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه خود پیش بینی رشد تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۱ را پایین ببرد اما اعلام کرد افزایش قیمت‌های گاز به معنای آن است که مشتریان به نفت روی خواهند آورد.

قیمت پایه بازار جهانی نفت نزدیک به رکورد ۸۴ دلار هفته گذشته معامله می شود که بالاترین قیمت در بیش از سه سال اخیر بوده است. قیمت پایه گاز اروپایی امسال بیش از ۳۵۰ درصد افزایش یافته و بالای ۳۱ دلار به ازای هر واحد mmBtu معامله می‌شود هر چند نسبت به قیمت بالای ۵۲ دلار در هفته گذشته کمتر شده است.

بانک سیتی پیش بینی خود از قیمت پایه گاز اروپایی و آسیایی در سه ماهه چهارم امسال را حدود سه دلار افزایش داد و اعلام کرد قیمت‌های فعلی بسیار بالاتر از سطحی هستند که از نظر بنیادین قابل توجیه باشد و اگر نوسانی بمانند در صورت سردتر بودن هوا ممکن است به ۱۰۰ دلار به ازای هر واحد mmBtu یا بالاتر صعود کنند.

پوتین روز چهارشنبه اظهار کرد: صعود قیمت هر بشکه نفت به ۱۰۰ دلار کاملا ممکن است. ما و شرکایمان در اوپک پلاس نهایت تلاشمان را برای تثبیت بازار انجام می‌دهیم.

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا که هشدار داد گرمایش خانه های آمریکایی در زمستان امسال ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد، آمریکا نیز احتمالا با پیامدهای افزایش هزینه‌های انرژی روبه‌رو می‌شود.

دو منبع آگاه به رویترز گفتند: کاخ سفید در روزهای اخیر با تولیدکنندگان نفت و گاز آمریکا درباره کمک برای پایین بردن هزینه‌های سوخت صحبت کرده است. دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، مذاکرات داخلی درباره افزایش هزینه‌های سوخت داشته است.

طبق آمار انجمن خودروی آمریکا، میانگین قیمت خرده‌فروشی یک گالن بنزین به ۲۳ دلار و ۲۹ سنت افزایش پیدا کرده است.

اپراتورهای سیستم شبکه اروپایی انتقال گاز (ENTSOG) که امنیت تامین را رصد می‌کند، اعلام کرد زمستان سرد در اروپا افزایش واردات گاز به میزان حدود ۵ تا ۱۰ درصد در مقایسه با سطح حداکثری قبلی را ایجاب می کند.

کادری سیمسون، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا، اظهار کرد که ما با شرکای تجاری خود درباره امکان پذیر بودن عرضه بیشتر در بازار تماس گرفتیم. این کمیسیون انتظار دارد قیمت‌ها تا آوریل سال ۲۰۲۲ بالا بماند.

در چین بهای معاملات زغال سنگ حرارتی ژنگژو برای تحویل در ژانویه روز چهارشنبه به رکورد ۱۶۴۰ یوان (معادل ۲۵۴ دلار و ۵۴ سنت) به ازای هر تن رسید که بیش از ۱۹۰ درصد افزایش از ابتدای سال جاری تاکنون نشان می‌دهد. دولتهای محلی در مناطق شنکسی و مغولستان داخلی به حدود ۲۰۰ معدن دستور دادند تولیدشان را افزایش دهند اما باران باعث جاری شدن سیل در ۶۰ معدن در شنکسی شد. واردات زغال سنگ چین در سپتامبر ۷۶ درصد افزایش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، چین به منظور رفع کمبود نیرو اعلام کرده به نیروگاه ها اجازه خواهد داد از مشتریان تجاری خود هزینه ای مبتنی بر قیمتهای بازار دریافت کنند. این برخلاف سیاست قبلی است که به صنعت اجازه داده بود از قراردادهای برق با قیمت ثابت بهره مند شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:6
Iran (Islamic Republic of)
08:42 - 1400/07/22
تحریم های خود خواسته موافق نظر پوتین و انزوا و فقر روزافزون ایران و ایرانیها چقدر به هم ربط داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
خرید باکس 3
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دارو سازی عبیدی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
زمردی_فوتر اصلی
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر