تبلیغ ایزی‌لایف با چهره شفیعی کدکنی؛ خجالت‌آور
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
ریزخور_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۱۵۵۷
۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۵
۱۰۷۸۳
در چند روز گذشته یکی از برندهای پوشک بزرگسالان در اقدامی عجیب به استفاده از تصویر چهره‌های ادبی و هنری پرداخته و در انتهای مطالبش تبلیغات شرکت خود را آورده که با اعتراض‌هایی همراه شده است.

برترین‌ها: در چند روز گذشته یکی از برند‌های پوشک بزرگسالان در اقدامی عجیب در صفحه خود در اینستاگرام در اقدامی در هایلات استوری خود با عنوان «انگیزشی» به معرفی چهره‌هایی، چون محمدرضا شفیعی کدکنی، علی نصیریان، آهو خردمند و... پرداخته و در انتها نیز تبلیغ برند خود را آورده بود.

تبلیغ ایزی‌لایف با چهره شفیعی کدکنی؛ خجالت‌آور

روزنامه آفتاب یزد نوشت: در همین راستا گرداننده صفحه‌ای به نام محمدرضا شفیعی کدکنی در واکنش به این اتفاق نوشته است: «ما بنا را بر این می‌گذاریم که شما شرکت محترم تولیدکننده پوشینه بزرگسال قصد داشتید که بگویید در سنین بالا و سالمندی هم می‌توان تاثیرگذار بود و چه و چه...، اما عرض می‌کنیم که این چند روز سلسله تبلیغات شما که در لایه‌های بعدی‌اش نشان دادن برند و محصولات شماست، بسیاری از علاقه‌مندان به استاد شفیعی کدکنی را ناراحت کرده است.

ما در کانال‌های طنز و زرد، تبلیغات شما را با چند جین طعنه و تمسخر دیدیم که دست به دست شده بود. می‌دانیم که شما قصدتان این نبوده است. اگر قصدتان کار فرهنگی است ما می‌توانیم چندین اولویت فرهنگی در روستا‌ها و مدرسه‌ها به شما معرفی کنیم که تاثیر مثبت آن‌ها صد‌ها برابر این تبلیغات است. تازه اگر حوزه کاری و برند شما ارتباطی با این امور داشته باشد. اگر قصدتان مباحث انگیزشی است این روش شما نه تنها مثبت نبوده است بلکه بسیاری از دانشجویان و علاقه‌مندان را ناراحت کرده و درخواست داشتند واکنشی نشان دهیم که صمیمانه و از سر دغدغه چند سطری برای شما بنویسیم.

تبلیغ ایزی‌لایف با چهره شفیعی کدکنی؛ خجالت‌آور

سحر برومند در این باره نوشت: داستان ایزی لایف مثل تمام داستان‌های این روزگار ما ایرانی هاست. به عنوان یک کهنه طراح می‌توان به راحتی واقعه را بازسازی کرد. به طراح گرافیک گفته شده است که عکس یک مرد میانه سال بر روی بسته‌های پوشک بزرگسالان کار شود. طراح هم به دلیل صرفه جویی مالی یا در اختیار نداشتن بودجه از طرف کارفرما و یا هر دلیل مزخرف دیگری مثل اکثر طراحان وطنی گوگل کرده و اتفاقا که تصویر آقای شفیعی کدکنی نظرش را جلب کرده است. بی سوادی و بی مطالعه بودن طراح و البته صاحب سفارش دست به دست هم داده و این رسوایی منتشر شده است.

تا اینجای قضیه به خودی خود زشت و بد است. اما بدتر از همه متن عذرخواهی شرکت ایزی لایف است. این شرکت در یک متن که در اینستاگرامش گذاشته است چنان منتی بر سر مفاخر و فرهنگ ایران زمین گذاشته است و چکیده کلامش اینکه ایشان به عنوان معرفی مفاخر دست به چنین کاری زده بوده است و الان از اینکه حرکت ارزشمندش باعث دلخوری اهل فرهنگ شده است عذرخواهی می‌کند. آقا و یا خانم ایزی لایف: به جای معرفی مفاخر و حمایت از فرهنگ ایران زمین، بخش طراحی ات را درست کن. به نظرم هیچکدام از مفاخر علاقه‌ای به دیدن تصویرشان بر روی بسته پوشک ندارند و ترجیح می‌دهند گمنام باقی بمانند، ولی شما هم چنانکه اصرار به شناساندن آن‌ها دارید مودبانه این است که از آن‌ها کسب اجازه کنید و سپس یک عکاس حرفه‌ای برای تصویربرداری بفرستید و گوگل را به حال خود بگذارید.

تبلیغ ایزی‌لایف با چهره شفیعی کدکنی؛ خجالت‌آور

هر جای دیگر دنیا بود می‌شد بخاطر این حرکت شرکت شما را سو کرد و میلیون میلیون پول ازتان گرفت حالا که خوش بحالتان است و در جای بی در و پیکری زندگی می‌کنید که هیچ کس حقوقی ندارد بجای چنین متن ابلهانه‌ای یک کلام تقصیر را به گردن بگیرید و عذرخواهی کنید به والله قشنگتر است. کسی از شما توقع کار فرهنگی ندارد همان تجارت خودتان را بکنید، ولی درست.

واکنش کاربران

البته یکی از شگرد‌های تبلیغاتی استفاده از چهره‌های شناخته‌شده است، اما استفاده نابجا و بدون رضایت شخص نتیجه معکوس دارد. از همین رو این اقدام برند پوشک بزرگسالان مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته و واکنش‌های انتقادی آن‌ها را در پی داشته است.

یکی از کاربران در این باره نوشته است: «این همه بی‌حرمتی به مفاخر هنر و ادب در این کشور قابل تحمل نیست!»
کاربر دیگری گفته است: «ابتدا گمان کردم این تبلیغ احمقانه و نابخردانه اقدام یکی از کاربر‌های اینستاگرام یا توییتر باشد، اما گویا اکانت‌های رسمی دو برند پوشک دست به انتشار این آگهی و این کار ناشریف بدون اجازه و رضایت صاحب تصویر زده‌اند».

دیگری نوشت: «کجای دنیا اساتید و اسطوره هاشون شرکت پوشک معرفی میکنه».

تبلیغ ایزی‌لایف با چهره شفیعی کدکنی؛ خجالت‌آور

یکی دیگر از کاربران اینطور می‌نویسد: «سوژه توهین و تمسخر قرار گرفتن استاد ‎شفیعی کدکنی، استاد شاخص زبان و ادبیات فارسی از سوی یک نشان تجاری فرنگی، دهن کجی و توهین آشکار به زبان، فرهنگ و ملت ایران است. جریمه سنگین این شرکت باید ضمن عذرخواهی، تغییر نشان تجاری آن باشد».

کاربران دیگر نوشته اند: «‎واقعا چطوری این سم احمقانه به ذهنشون رسید؟ اونم بدون اجازه!»، «وقتی که واژه‌های غیرفارسی دونه دونه تابلو‌های تبلیغاتی و آگهی بازرگانی صداوسیما را فتح می‌کردند و همه مسئولین مربوطه در خواب بودند باید این روز‌ها رو می‌دیدیم که اون شرکت‌ها بیان و رسما به زبان و ادبیات و فرهنگ ما توهین کنند»، «خیلی خیلی ناراحت‌کننده بود این حرکت مسموم! توهین به استاد شفیعی کدکنی به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست»،

«یک برند پوشک بزرگسال برای تبلیغاتشون بدون اجازه از عکس استاد ‎شفیعی کدکنی استفاده کردند. این حرکت در کلام نمیگنجه! بدون اجازه اونم نه یک آدم معمولی یک شخصیت فرهنگی، یک موجود با ارزش»، «شرکتی برای تبلیغ پوشینه‌های بزرگسال خودش بدون اجازه و با وقاحت تمام استاد عزیزمان ‎شفیعی کدکنی را مورد تمسخر قرار دادن، جالب اینجاست که هیچکس نبود که جلوی این جسارت رو بگیرد».

بیانیه رسمی گروه زرین رویا مالک برند «ایزی لایف» در مورد «استفاده از نام مفاخر»

به نام خداوند بخشنده و مهربان

«بیانیۀ گروه زرین‌رویا»

گروه زرین رویا، مالک و صاحب برند و علامت‌تجاری «ایزی‌لایف»، پیرو اتفاقات اخیر در خصوص موضوع «‌استفاده از نام مفاخر ایران‌زمین» در صفحۀ متعلق به این گروه در پلت‌فرم اینستاگرام (قسمت هایلایت)، با اطلاع و آگاهی کامل از موازین و رویه‌های تجاری مشروع، حقوق مالکیت فکری و نیز حق بر شهرت اشخاص شهیر و نامدار، بدینوسیله با ابراز نهایت تأسف و اندوه خود از وقایع پیش‎‌آمده و نیز با قبول مسوولیت نسبت به کلیۀ عواقب و آثار سوء برخاسته از پویش انگیزشی این گروه، آمادگی خود جهت جبران کلیۀ خسارات مادی و معنوی وارده در اثر معرفی این اسامی مبارک در کنار برند خود در پویش مورد اشاره را اعلام می‎دارد.
بی‌شک این گروه خود را مکلف می‌داند تا با هدف توقف اقدامات آن‌دسته از اشخاص و پلت‌فرم‌های مجازی که پویش انگیزشی این گروه را دستمایۀ تعرض به ساحت نام و شخصیت مفاخر بزرگ ایران‌زمین قرار دادند و نیز ترمیم آثار سوء آن، بلافاصله تمامی قوای خود را بسیج نماید.

این گروه ضمن تأکید بر مسوولیت و مراتب تأسف و ناراحتی خود، هرگونه شائبۀ قصد و یا انگیزۀ استفادۀ تبلیغاتی و تجاری از نام مفاخر ایران‌زمین و نیز هرگونه شایعه مبنی بر استفاده و یا قصد استفاده از نام و تصویر مبارک مفاخر ایران‌زمین در هر مرحله از تولید، بسته‌بندی، عرضه و یا توزیع محصولات متعلق به این گروه را قاطعانه تکذیب کرده و حقوق خود نسبت به این‌قبیل اتهامات را محفوظ می‌دارد.

این گروه، به‌عنوان کم‌ترین عضو ایران‌زمین، همواره پاسداشت و حفاظت از نام، عنوان، حریم، حرمت و میراث بزرگان و مشاهیر این سرزمین در هر عرصه‌ای را هم‌چون سایر آحاد جامعه، یک تکلیف و چه بسا یک رسالت برای خود می‌داند و برای نیل به چنین مقصود ارزشمندی، کوتاهی و یا خطای عملکردی خود را صمیمانه می‌پذیرد.

این گروه بدواً از یکایک بزرگانی که نام مبارکشان در این پویش درج شده بود و نیز از جامعۀ دانشگاهیان، جامعۀ فرهنگ و هنر، فعالان محیط زیست و علاقه‌مندان و دوستداران ایشان و هم‌چنین مخاطبان گروه زرین‌رویا و در آخر، عموم جامعه عذرخواهی کرده و در ادامه، بیش از پیش بر تعهد واثق خود در پیش‌گیری از بروز وقایع مشابه اهتمام خواهد ورزید.

در پایان این گروه واجب می‌داند تا مراتب امتنان و قدردانی خود از رویکرد مشفقانه و پدرانۀ مدیر محترم فضای مجازی متعلق به حضرت استاد جناب آقای دکتر شفیعی کدکنی نسبت به خود را ابراز نماید.

کلیۀ اسامی درج شده در پویش انگیزشی این گروه به‌ترتیب حروف الفبا به این شرح بودند:

سرکار خانم آهو خردمند (هنرپیشه، مترجم)

جناب آقای سیاوش دین‌وردی (مسن‌ترین داوطلب کنکور سراسری)

جناب آقای دکتر محمدرضا شفیعی‌کدکنی (ادیب، نویسنده، شاعر، استاد دانشگاه)

سرکار خانم شمسی فضل‌الهی (نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده)

سرکار خانم مه‌لقا ملاح (معروف به مادر محیط زیست ایران)

جناب آقای علی نصیریان (هنرپیشه)

و سرکارخانم شیرین یزدان‌بخش (هنرپیشه)

هرگونه استفاده از اسامی ذکر شده به‌همراه نام گروه زرین‌رویا و یا هریک از برندها و علایم‌تجاری متعلق به این گروه، بدون انتشار متن کامل این بیانیه ممنوع بوده و گروه زرین‌رویا کلیۀ حقوق خود در این خصوص را محفوظ می‌دارد.

بیانیه رسمی گروه زرین رویا مالک برند «ایزی لایف»

انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:11
Iran (Islamic Republic of)
06:57 - 1400/07/24
عیبی نداره، ایزو لایفین دگر، لابد درک وشعورشون ایتقده، استاد شفیعی کدکنی بزرگ مردیست که همتا تدارد. وای برما که قدر بزرگان خودمونو نمی دونیم . وقتی ادیبی به اون عظمت که وجود وحضورش، برای هرمرکز علمی ، فرهنگی افتخار و غنیمتی ست بزرگ، پشت درهای دانشگاه می ماند؟!، خوب طبیعی است که دیگران که بهره ای از ادب ودانش وفرهنگ این مرزوبوم نبرده اند، این چنین بی ادبی کنند وخود را رسوا سازنند. زمانه به مردم نادان دهد زمام امور
تواهل دانش وفضلی، همین گناهت بس.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
در تعجب مانده ام...
دکتر شفیعی کدکنی بزرگ مرد گستره ادبیات وپژوهشگر دانشگاهی چرا. !!!
مگر بغییر از دانشجویان ،پژوهشگران،اساتید دانشگاه،اهل مطالعه وعلاقمند به آثار ادبی کسی دکتر کدکنی را میشناسد...؟؟؟
آیا تا بحال یک برنامه ادبی از ایشان در رسانه ملی پخش گردیده...!!عده ای خاص ایشان را آشنا هستند...تازه ایشان ۸۲ ساله شده اند با عمری تلاش همیشگی...
...
Iran (Islamic Republic of)
08:05 - 1400/07/24
همش از عمد برای کوبیدن چهره فرهنگی هنری کینه دارند
Iran (Islamic Republic of)
08:23 - 1400/07/24
وقتی یکبار صداوسیما از ایشون بعنوان یکی از مفاخر ایران دعوت نکرده دیگه از بقیه چه توقعی هست
Iran (Islamic Republic of)
10:39 - 1400/07/24
یقیناً و قطعاً این مسئله از روی عمد بوده . گروهی که کمر به نابودی تاریخ و تمدن و فرهنگ ایران بسته اند و از هیچ کار پستی فروگذار نمیکنند . یک روز توهین به تاریخ تمدن ایران . یک روز توهین به اسطوره ها و مفاخر فرهنگی و ....
Iran (Islamic Republic of)
11:32 - 1400/07/24
کارشون عمدی بوده و به منظور بی احترامی به استاد بوده کاملا واضحه و قابل توجیه نيست، گذشته از این متأسفانه در کشور ما به اجازه گرفتم از اشخاص برای تبلیغات اصلا اعتقاد ندارن و حقوق دیگران رو پایمال میکنن، آهنگ باخ رو برای تبلیغ استفاده میکنن، موسیقی فیلم ها رو روی هر برنامه ای میذارند، در اینستاگرام که من بارها دیدم یه مشکل اخلاقی رو درموردش پست میذارن و عکس بازیگرا رو گذاشتن باید قانونی باشه و جریمه ای سنگین تا شاهد چنین بی اخلاقی هایی نباشیم، البته اکثر برنامه های مذهبی صده و سیما هم آهنگ ها رو سرقت کردن
Iran (Islamic Republic of)
13:34 - 1400/07/24
چرا؟خب چرا؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
زیرا برای اینکه
Iran (Islamic Republic of)
15:38 - 1400/07/24
چقدر زشت بویی از ادب وانسانیت نبرده اند ،
Iran (Islamic Republic of)
15:56 - 1400/07/24
اگر این مردم کتاب خوان بودند و فرهنگی آنوقت شفیعی را می فهمیدند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
خرید باکس 2
شفا_فوترموبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر