نتیجه خوشایند از اثرگذاری فایزر بر کودکان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۳۳۷۰
۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۳
۱۵۰۵
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که تزریق واکسن فایزر-بیون‌تک برای ایجاد ایمنی در برابر بیماری کووید۱۹ نزد کودکان بیش از ۹۰ درصد کارایی دارد.

یورو نیوز: نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که تزریق واکسن فایزر-بیون‌تک برای ایجاد ایمنی در برابر بیماری کووید۱۹ نزد کودکان بیش از ۹۰ درصد کارایی دارد.

مسئولان دو شرکت آمریکایی و آلمانیِ فایزر و بیون‌تک که از پیشگامان تولید و عرضه واکسن کووید درجهان به شمار می‌روند، روز جمعه اعلام کردند که بر اساس نتایج بدست آمده در آزمایش‌های بالینی به این یافته رسیده‌اند.

نتیجه خوشایند از اثرگذاری فایزر بر کودکان

آزمایش‌های بالینی برای تعیین میزان اثرگذاری واکسن فایزر-بیون‌تک روی کودکان ۵ تا یازده سال، کارایی ۹۰.۷ درصدی را نشان داده است.

شرکت فایزر در یادداشتی که به همراه نتایج این تحقیق در اختیار سازمان غذا و داروی ایالات متحده قرار داده، آورده است: «شانزده کودک که در جریان آزمایش‌های بالینی دارونما دریافت کرده بودند به بیماری کووید۱۹ مبتلا شدند حال آنکه تنها سه کودک واکسینه شده بودند.»

از آنجا که بیش از دو برابر کودکان از میان ۲ هزار و ششصد و بیست و شش شرکت کننده در آزمایش‌های بالینی به جای دارونما، واکسن دریافت کرده بودند، این میزان بالاتر از ۹۰ درصد کارایی واکسن را نشان می‌دهد.

کارآزمایی بالینی واکسن فایزر در بین کودکان ۵ تا یازده سال، تنها به منظور تعیین میزان اثربخشی در برابر ویروس انجام نشده است.

در این آزمایش همچنین میزان پادتن‌های خنثی کننده ناشی از تزریق واکسن به کودکان با پاسخی که بدن افراد بزرگسال به ایمن سازی از طریق واکسن می‌دهد نیز مقایسه شده است.

شرکت‌های فایزر و بیون‌تک ماه گذشته میلادی با استناد به نتایج اولیه این تحقیق اعلام کرده بودند که واکسن تولیدی آنها پاسخ ایمنی بسیار قوی در کودکان ایجاد می‌کند.

در این آزمایش برای مقایسه میزان تاثیرگذاری و ایمنی پادتن‌های تولید شده، به کودکان ۵ تا یازده سال دو دُز واکسن ۱۰ میکروگرمی، چیزی معادل یک سوم دُزی که برای افراد دوازده سال به بالا تجویز می‌شود، تزریق شد.

گفتنی است که کاخ سفید طی روزهای گذشته به صورت تلویحی از قطعی شدن آغاز واکسیناسیون کودکان ۵ تا یازده سال با واکسن فایزر از ماه آینده میلادی خبر داده و گفته بود برای این کار منتظر چراغ سبز سازمان غذا و دارو است.

مشاوران بیرونی سازمان غذا و دارو قرار است روز سه‌شنبه آینده در قالب یک کمیته مشورتی طی نشستی نظر نهایی خود را در خصوص صدور مجوز برای واکسیناسیون کودکان در این گروه سنی اعلام کنند.

سازمان غذا و دارو نیز در صدد است تا اواخر روز جمعه نتیجه مرور و بررسی اسناد و شواهد ارائه شده مرتبط با آزمایش‌های بالینی روی کودکان ۵ تا ۱۱ سال را منتشر کند.

تولید کنندگان واکسن فایزر-بیون‌تک همچنین پیش‌تر بر اساس نتایج تحقیق اعلام کرده بودند که مشخصات ایمنی در این گروه سنی به طور کلی با افراد ۱۶ تا ۲۵ ساله قابل مقایسه است.

با توجه به اینکه موارد نادری از التهات قلب یا میوکاردیت پیش‌تر به عنوان عوارض جانبی برای هر دو واکسن آمریکایی فایزر و مدرنا گزارش شده بود، مسئولان شرکت فایزر تاکید کرده‌ند که میزان مشاهده این عارضه نادر در گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال کم‌تر از واکسینه‌شده‌های ۱۲ تا ۱۵ ساله بوده است.

دو شرکت آمریکایی و آلمانی پیش‌تر استفاده از واکسن‌های فایزر-بیون‌‌تک را که بر اساس فناوری آر.ان.ای پیام‌رسان ساخته شده، برای استفاده از سنین ۱۲ به بالا مجاز اعلام کرده بودند.

یک کمیته تخصصی قرار است به نمایندگی از مراکز پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها در ایالات متحده در روزهای دوم و سوم نوامبر نظر خود را در خصوص واکسیناسیون افراد زیر ۱۲ سال اعلام کند و توصیه‌های لازم را برای تزریق واکسن به کودکان ۵ تا ۱۱ سال در اختیار سازمان غذا و داروی آمریکا قرار دهد.

حدود ۱۹۰ میلون نفر تاکنون در ایالات متحده آمریکا به صورت کامل دو دُز واکسن دریافت کرده‌اند؛ از میان این افراد ۱۱ میلیون نوجوان ۱۲ تا ۱۷ ساله نیز با واکسن فایزر ایمن شد‌ه‌اند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
ادیب_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
انجمن پرستاری ایران_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تنورستان_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کالازم_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی