بولسونارو عمدا مردمش را به کرونا مبتلا کرد!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
زمردی_داخلی4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۴۶۸۸
۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
۱۳۲۳
رئیس جمهور پوپولیست و جنجالی برزیل به دلیل سیاست های غلط در مبارزه با کرونا به «جنایت علیه بشریت» متهم شد.

جماران: یکی از کمیته‌های سنای برزیل روز سه‌شنبه گزارشی را تایید کرد که در آن علیه «ژائیر بولسونارو» رئیس‌جمهور این کشور اتهاماتی از جمله «جنایات علیه بشریت» به دلیل سیاست‌هایش در مقابله با همه‌گیری کووید۱۹ مطرح شده بود.

هفت تن از ۱۱ سناتور عضو این کمیته به تأیید متنی رای دادند که هفته گذشته پس از یک تحقیق شش ماهه درباره واکنش دولت به همه‌گیری ویروس کرونا تهیه شده بود و علاوه بر متهم کردن بولسونارو، خواستار صدور کیفرخواست علیه ۷۷ نفر دیگر از جمله چند وزیر و سه تن از فرزندان او شده بود.

این گزارش ۱۲۰۰ صفحه‌ای از دادگاه عالی برزیل می‌خواهد که دسترسی رهبر راست افراطی به حساب‌هایش در شبکه‌های اجتماعی یوتیوب، توییتر، فیس‌بوک و اینستاگرام را به دلیل ادعاهای نادرستش درباره مرتبط بودن واکسن‌های کووید۱۹ با بیماری ایدز مسدود کند.گزارش اعلام می‌کند که بولسونارو در تلاشی فاجعه‌بار برای دستیابی به مصونیت گله‌ای در مقابل ویروس کرونا، عمداً برزیلی‌ها را در معرض «عفونت انبوه» قرار داده است.

بر این اساس، تهیه کنندگان گزارش می‌خواهند که رئیس‌جمهور به دلیل ارتکاب ۹ جنایت مربوط به کم‌اهمیت جلوه دادن خطرات بیماری کووید۱۹ و نادیده گرفتن توصیه‌های کارشناسان در مورد مهار آن، تحت پیگرد قرار بگیرد. برخی از این جرایم عبارتند از: جنایت علیه بشریت، تحریک و شارلاتانیسم.

پیامدهای تایید گزارش از سوی کمیته سنا

این کمیته سنا بطور مستقل قدرت طرح اتهام علیه رئیس جمهور برزیل را ندارد و بعید است که دادستان کل یا رئیس مجلس نمایندگان برزیل که هر دو از متحدان بولسونارو هستند نیز پرونده‌ای کیفری علیه او باز کنند یا خواستار استیضاح او شوند.

با این وجود تایید این گزارش، ضربه دیگری برای موقعیت سیاسی بولسونارو است که هم اکنون نیز از پایین‌ترین میزان محبوبیت برخوردار است و نظرسنجی‌ها از شکست احتمالی او در انتخابات سال آینده در مقابل رئیس جمهور چپگرای پیشین، لولا داسیلوا حکایت دارد.تایید اتهام «جنایات علیه بشریت» همچنین باعث می‌شود که از لحاظ نظری، طرح این پرونده در دادگاه کیفری بین‌المللی مستقر در لاهه ممکن شود.

برزیل در حال حاضر پس از ایالات متحده بیشترین شمار مرگ و میر ناشی از گسترش ویروس کرونا در جهان را به ثبت رسانده است. تا کنون بیش از ۶۰۶ هزار و ۲۰۰ نفر از جمعیت ۲۱۴ میلیون نفری این کشور در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

ادعای ارتباط میان واکسیناسیون علیه کرونا و بیماری ایدز

در این سند همچنین از دادگاه عالی خواسته شده تا از بولسونارو بخواهند در جریان یک سخنرانی در تلویزیونی ملی «هر گونه ارتباط بین واکسیناسیون علیه ویروس کرونا و ابتلا به ایدز را رد کند»؛ در غیر این صورت با جریمه ۹ هزار دلاری به ازای هر روز شکست در انجام وظایفش برای کنترل این بیماری روبرو شود.بولسونارو ادعای جنجالی درباره ارتباط میان واکسیناسیون در مقابل کووید۱۹ با بیماری ایدز را پنج‌شنبه گذشته در جریان سخنرانی هفتگی خود مطرح کرده بود.

او در این سخنانی که بطور زنده در شبکه‌های اجتماعی نیز پخش شد، ادعا کرد که بر اساس «گزارش‌های رسمی» دولت انگلیس، افرادی که به طور کامل در برابر کووید۱۹ واکسینه شده‌اند، خیلی سریع‌تر از حد انتظار دچار سندرم نقص ایمنی بدن می‌شوند.

فیسبوک این ویدئو را به دلیل نقض سیاست‌های خود در زمینه انتشار اطلاعات نادرست حذف کرد. یوتیوب نیز علاوه بر مسدود کردن ویدئوی این سخنرانی، روز دوشنبه حساب بولسونارو را به مدت یک هفته به حالت تعلیق در آورد.
ژائیر بولسونارو نیز مانند دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا، برای جذب طرفدارانش به شدت به شبکه‌های اجتماعی وابسته است.

شمار قربانیان در جهان به 5 میلیون نفر نزدیک شد

ویروس کرونا همچنان در حال گرفتن جان هزاران نفر در روز است و تا کنون جان 4میلیون و 960 نفر را در سراسر گرفته است. این در حالی است که تعداد مبتلایان در جهان نیز به 245 میلیون نفر رسید.
آمریکا با 739 هزار مورد فوتی و بیش از 45 میلیون مبتلا،برزیل با بیش از 606 مورد فوتی و 22 میلیون مبتلا و هند با بیش از 455 مورد فوتی و 34 میلیون مبتلا در رتبه های اول تا سوم قرار دارند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
زمردی_فوتر موبایل اصلی
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
زمردی_فوتر اصلی
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر