جراحی پلک بالا و پایین و نکاتی مهم درباره آن
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۶۷۳۵۰
۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۷
۱۰۹۳
جراحی پلک بالا و پایین می‌تواند افتادگی پلک بالا و پف پلک پایین را برطرف کند. این جراحی تحت عنوان بلفاروپلاستی نیز شناخته می‌شود. این جراحی‌ها عوارضی نیز دارند.

برترین‌ها: آیا با جراحی پلک بالا و پایین آشنایی دارید؟ آیا از افتادگی پلک‌های خود و یا بالا آمدن پلک پایینی رنج می‌برید؟ دنیای امروز، عصر بی نظیر تکنولوژی و پیشرفت است که قطعا با مرور زمان نیز این رشد بیشتر و بهتر خواهد بود. در زمینه پزشکی و جراحی زیبایی در طول سال‌های اخیر با عالی‌ترین روش‌های روز دنیا مواجه شده ایم که قدرت خارق العاده‌ای داشتند. چشم‌ها عضو مهمی از صورت هستند که زیبایی آن‌ها در شکوه و جذابیت شما نقش مهمی دارد. حال تصور کنید که این چشم‌ها زیبایی خود را در اثر افتادگی یا بالا آمدگی از دست دهند، قطعا تاثیرات منفی به همراه دارد. اما با روش جراحی پلک بالا و پایین دیگر نگران کاهش زیباییتان نباشید. در ادامه توضیحات بیشتری را در رابطه با بلفاروپلاستی ارائه می‌دهیم.

جراحی پلک بالا و پایین و نکاتی مهم درباره آن

جراحی پلک بالا و پایین

جراحی پلک بالا و پایین یک نوع عملی است که به منظور رفع افتادگی پلک انجام می‌شود. افتادگی پلک یا بالا آمدن پلک، که هر دو جزو مشکلات پلک بالایی و پایینی محسوب می‌شوند باعث کاهش زیبایی و پیرتر نشان دادن افراد می‌شوند. روش جراحی پلک بالا و پایین را با نام بلفاروپلاستی نیز می‌شناسند. این جراحی به یک عمل زیبایی شهرت دارد، که از طریق روش‌های مختلفی انجام خواهد شد. در بسیاری از مواقع در اثر رسوبات چربی مشکلاتی پلکی به وجود می‌آید که منجر به افتادگی پلک می‌شود. حال این جراحی می‌تواند با توجه به نیاز‌های مختلف و اهداف مورد نظر شما متفاوت باشد که با اصلاح مشکلات پلکی می‌توان زیبایی را به چشمان و صورت خود بازگرداند. این دو جراحی اگرچه به یک نام شهرت دارند؛ اما دو نوع جراحی متفاوت هستند که بنابر دلایل مختلف انجام می‌شوند.

به عنوان مثال، جراحی پلک بالا در اثر افتادگی پلک و جراحی پلک پایین نیز مناسب بالا آمدن پلک می‌باشد. اگرچه حتی روش جراحی این دو نیز یکی است؛ اما دو نوع مشکل متفاوتی هستند که شاید تحت تاثیر پارامتر‌های مختلفی به وجود آمده اند. اما درکل، بهترین و پیشرفته‌ترین روشی است که چشمان شما را با رفع مشکلات پلکی زیباتر می‌کند که قطعا این زیبایی در روحیه شما نیز تاثیر خوبی خواهد داشت.

جراحی پلک بالا و پایین و نکاتی مهم درباره آن

تفاوت جراحی پلک بالا و پایین

پلک بالا و پایین دو قسمت مربوط به چشم هستند که در صورت افتادگی یا بالا آمدگی نیاز به جراحی پلک بالا و پایین دارند. اما سوالی که شاید برای تمام شما نیز مبهم باشد، این است که آیا بین جراحی پلک بالا و جراحی پلک پایین تفاوت‌هایی وجود دارد؟ در پاسخ باید گفت که اگرچه جراحی این دو پلک یکی است، اما در واقع چند تکنیک خاص در هر جراحی وجود دارد که باعث تمایز جراحی‌های پلک بالا و پایین می‌شود. شاید یکی از این تفاوت‌ها نوع برش‌هایی باشد که انجام می‌شود. حتی این دو پلک با دو هدف متفاوت تحت عنوان بالا رفتن پلک بالایی و پایین آمدن پلک پایینی می‌باشد.

در جراحی پلک بالایی، جدا از رفع افتادگی پلک، درواقع دید چشم رل نیز بهتر می‌کنید. چرا که گاهی این افتادگی‌ها به قدری است که باعث گرفتن دید شما می‌شود.

 • برش‌های پلک بالایی به صورت گسسته هستند و این برش‌ها معمولا در چین طبیعی پلک ایجاد خواهند شد که در نتیجه بافت‌های اضافی، رسوبات چربی و ماهیچه‌های ایجاد شده خارج شوند.
 • جراحی پلک پایین جهت برطرف کردن پف زیر چشم ناشی از رسوب چربی انجام می‌شود که البته این قسمت نیز در صورت بزرگ‌تر شدن می‌تواند جلوی دید را بگیرد.
 • برش پلک پایینی بر خلاف پلک فوقانی در خط مژه داخلی یا داخل پلک پایین انجام خواهد شد. جراح با ایجاد برش‌های ریز در قسمت پایین و داخل مژه، رسوبات اضافی را برمی دارد.

جراحی پلک بالا و پایین و نکاتی مهم درباره آن

نکاتی مهم درباره جراحی پلک بالا و پایین

جراحی پلک بالا و پایین به دلیل حساس بودن چشم و نزدیکی این نقاط به چشم، نیاز به توجه و دقت بسیار زیادی دارد. چرا که درصورت بروز هر گونه اشتباهی قطعا چشم‌ها دچار آسیب می‌شوند. اما بهتر است قبل و بعد از عمل به توصیه‌های پزشک عمل کنید. حتی جهت انجام جراحی نیز به مراکز معتبر و قابل اعتماد مراجعه نمایید.

 • توجه داشته باشید که اگرچه بلفاروپلاستی به عنوان یک جراحی که هدف آن ترمیم افتادگی پلک بوده و در زیبایی تاثیر زیادی دارد؛ اما همه افراد نمی‌توانند از آن استفاده کنند. این روش تنها مناسب کسانی است که از افتادگی و بالا آمدگی پلک‌های بالایی و پایینی خود رنج می‌برند. حتی در بسیاری از افراد این مشکل باعث کاهش بینایی یا دید اطراف می‌شود.
 • هیچگاه کیسه‌های موجود در پلک پایینی و افتادگی پلک بالایی را دست کاری نکنید.
 • بیمار باید قبل از جراحی حتما به یک چشم پزشک مراجعه کند.
 • سابقه پزشکی و بیماری‌های خود را با پزشک جراح در میان بگذارید.
 • قبل از جراحی بیمار تحت معاینه فیزیکی قرار بگیرد. این معاینه شامل آزمایش اشک و اندازه گیری قسمت‌هایی از پلک‌های می‌باشد. حتی بینایی چشم مورد بررسی قرار بگیرد.
 • از چشم باید در زوایای مختلف تصویربرداری شود.
 • اگر جزو افرادی هستید که سیگار و مشروبات الکلی مصرف می‌کنید، باید مصرف آن‌ها را متوقف کند.
 • جراح توسط دارو‌های بیهوشی باعث بیحسی پلک‌های بالایی و پایینی می‌شود. در صورت داشتن سابقه حساسیت به دارو‌های بیهوشی حتما با پزشک مشورت کنید.
 • پس از جراحی پلک بالا و پایین ممکن است با مواردی، چون تاری دید در اثر پماد، خیس شدن چشمان، حساسیت به نور، دید دوگانه، پلک پف کرده و بی حس، کبودی و تورم و حتی احساس درد و ناراحتی مواجه شدید که این‌ها همگی در جراحی پلک‌ها عادی هستند.
 • پس از جراحی حدود یک هفته از شنا کردن خودداری کرده و هرگز چشم هایتان را نمالید.
 • سعی کنید از عینک‌های آفتابی جهت محافظت از چشم در برابر نور آفتاب استفاده کنید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تنورستان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیان طب - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
دکتر صالحی_فوتر
شفا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر