نامه قالیباف به آملی لاریجانی درباره واردات خودرو
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۶۹۷۲۹
۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۷
۱۹۹۹
رسولی نژاد گفت که بعد از گذشت ۴۲ سال از پیروزی انقلاب که انحصار تولید خودرو در اختیار دو کارخانه بوده، اکنون شاهد پایین آمدن کیفیت خودرو‌ها در داخل و افزایش لجام گسیخته قیمت خودرو هستیم.
خبرگزاری برنا: رسولی نژاد گفت که بعد از گذشت 42 سال از پیروزی انقلاب که انحصار تولید خودرو در اختیار دو کارخانه بوده، اکنون شاهد پایین آمدن کیفیت خودروها در داخل و افزایش لجام گسیخته قیمت خودرو هستیم.
 
«سیداحمد رسولی نژاد»، نماینده مردم  دماوند  و فیروزکوه و نایب رییس  کمیسیون صنایع و معادن  مجلس، در رابطه با آخرین خبر از مصوبه  واردات  خودروهای خارجی گفت: روز یکشنبه گذشته این موضوع در دستور کار کمیسیون صنایع معادن قرار گرفت و با حضور عضو و سخنگوی شورای نگهبان، معاونین و نمایندگان  بانک مرکزی  و وزارت  صنعت  و همچنین  مرکز پژوهش های مجلس  جلسه ای برگزار شد. یکی از اشکالات و ابهامات شورای نگهبان به این طرح در خصوص منشاء ارز واردات خودرو بود که در آن جلسه با حضور آقای پناهی  معاون  ارزی بانک مرکزی اصلاحات لازم به عمل آمد و پس از برگزاری جلسه، طرح  به هیات رییسه تحویل داده شد تا در دستورکار مجلس  قرار بگیرد و از آنجایی که طرح اعاده شده از  شورای نگهبان  است باید خارج از نوبت در دستورکار  مجلس  قرار بگیرد. 
 
او در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا ایرادات  مجمع تشخیص مصلحت  نظام هم در جلسات کمیسیون مورد بررسی قرار گرفته است؟ گفت: هدف ما رفع ایرادات مدنظر شورای نگهبان است تاکنون سابقه نداشته که مجمع تشخیص در خصوص طرح یا لایحه ای در این مقطع ورود کند، زیرا طبق  قانون  اساسی،  مجمع تشخیص  در موضوعات مورد اختلاف بین مجلس  شورای اسلامی  و شورای نگهبان ورود خواهد کرد. در گذشته قانونگذاری هایی توسط مجمع تشخیص انجام می‌شد که دارای اشکال بود زیرا طبق اصل 71  قانون اساسی  در عموم مسائل در حدود مقرر،  مجلس شورای اسلامی  تنها مرجع رسمی برای قانونگذاری است. دراصل 75 بیان شده که مجلس نمی تواند اختیار قانونگذاری خود را به شخص و یا هیات واگذار کند بنابراین ما اختیار قانونگذاری را به مجمع  تشخیص مصلحت  نظام ندادیم که مجمع  تشخیص مصلحت نظام  مستقیما اقدام به قانونگذاری کند و یا به مسایلی خارج از وظایفی که در قانون اساسی برای  مجمع تشخیص مصلحت نظام  در قانون اساسی تعریف شده، بخواهند ورود کنند. 
 
نائب رییس کمیسیون صنایع با بیان این جمله که شرح و تفسیر قوانین عادی در صلاحیت مجلس شورای اسلامی است، بیان کرد: در تفسیر قانون اساسی مجمع تشخیص نمی تواند راسا ورود کند. در اصل 98 قانون اساسی به صراحت آمده که تفسیر قانون اساسی به عهده شورای نگهبان است اینکه مجمع بیاید و به تفسیر قانون اساسی ورود کند از جمله  وظایفی  است که در حدود اختیاراتش نیست و این تضعیف جایگاه شورای نگهبان و تضعیف جایگاه  مجلس شورای  اسلامی است. تعدد مراجع قانونگذاری نقش مجلس را کم رنگ می کند. در قانون اساسی حدود اختیارات سه قوه و شورای نگهبان مشخص است وحدود اختیارات مجمع تشخیص مصلحت نظام هم مشخص است، با توجه به انکه میثاق ملی ما قانون اساسی است، همه باید از قانون اساسی تمکین کنیم. به اشکالات مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان یک  حقوق  خوانده ایرادات جدی دارم. 
 
رسولی نژاد با اشاره به نامه قالیباف به آیت الله آملی لاریجانی گفت: ریاست مجلس مکاتباتی را با رییس مجمع تشخیص داشته اند، باید ببینیم نتیجه این مکاتبات چه شده است. بعد از گذشت 42 سال از پیروزی  انقلاب  که انحصار تولید  خودرو  در اختیار دو کارخانه بوده، اکنون شاهد پایین آمدن کیفیت خودروها در داخل و افزایش لجام گسیخته قیمت خودرو هستیم. یکی از اقداماتی که با تصویب این قانون انجام می دهیم  تنظیم بازار  خودرو است واین طرح  به کیفیت بهتر و بیشتر خودرو داخلی و عرضه خودروی داخلی با قیمت مناسب، کمک می کند.
 
او مطرح کرد: یکی از شرکت های خودروسازی اقدام به پیش فروش سی هزار میلیارد تومان خودرو کرده است و جالب است که اعلام می کنند به  مشکلات  آنچنانی خورده اند. جای تعجب است که اکثرا نمایشگاهها خودروهای خارجی دارند، این خودروهای خارجی لوکس چگونه وارد شده اند آیا  قاچاق  است یا قانونی است؟ چگونه است که به‌ طرح مجلس برای واردات خودرو آن هم به صورت محدود، هجمه وارد می شود و به طراحان طرح تهمت می زنند. 
 
نماینده مردم دماوند و فیروزکوه با انتقاد از موازی کاری برخی نهادها با مجلس گفت: اگر اینگونه رفتارهای غیرقانونی متوقف نشود، عملا سنگ روی سنگ بند نمی شود. نگرانیم که مافیای خودرو  چه داخلی و چه خارجی پشت مخالفت با این طرح باشند، اما برای ما معیار مردم است و این حق مردم ما است که خودرو مناسب داخلی و خارجی سوار شوند. تصویب این طرح و تایید شورای نگهبان بر قیمت خودروها و کیفیت تولید داخلی تاثیر خواهد گذاشت. 
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
تنورستان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
نیکان فارمدمهر_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
اورانوس_فوتر2
شفا_فوتر