چیدمان زیبای منزل یعنی این!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۲۴
۲۱ آبان ۱۳۹۰ - ۲۳:۳۳
۳۹۷۹۰
براي اينكه چيدماني صحيح و جذاب داشته باشيد بايد علاوه بر درنظر گرفتن سليقه و علاقه‌مندي‌هاي خود، سبك و ساختار فضاي موجود را نيز درنظر بگيريد تا در نهايت با انتخابي مناسب، زيبايي را به فضاي منزل‌تان هديه دهيد.

برترین مجله اینترنتی ایران


براي اينكه چيدماني صحيح و جذاب داشته باشيد بايد علاوه بر درنظر گرفتن سليقه و علاقه‌مندي‌هاي خود، سبك و ساختار فضاي موجود را نيز درنظر بگيريد تا در نهايت با انتخابي مناسب، زيبايي را به فضاي منزل‌تان هديه دهيد. رعايت نكات زير به شما كمك مي‌كند تا چيدماني اصولي با درنظر گرفتن همه جوانب و نيز متناسب با ساختار فضا داشته باشيد.

  • تعادل فضا 

تعادل يکی از اصول دکوراسيون به‌شمار می‌رود که بايد ضمن چيدمان به آن توجه شود. تعادل با در‌نظرگرفتن نكات متعددي در نحوه چيدمان به‌وجود مي‌آيد. در سبك‌هاي كلاسيك، تعادل بايد همراه با تقارن صورت گيرد. يعني تمام عناصر در فضاي كلاسيك با قاعده و قانون چيده مي‌شوند؛ ولي در سبك مدرن احتياجي به تعادل نداريم و مي‌توانيد بدون درنظر گرفتن تعادل بصري، يك فضاي مدرن را چيدمان كنيد.

برای مثال: در يک اتاق غيرمتعادل که شومينه در کنج و پنجره‌ای کنار آن قرار دارد، چيدمان به شيوه رسمی بسيار دشوار است؛ چرا که در يک فضای رسمی يا كلاسيك ما احتياج به يك مركز داريم تا بقيه عناصر قرينه در دو طرف آن چيده شوند. در چنين فضايي شما مي‌توانيد بدون درنظر گرفتن تعادل، چيدمان مدرن داشته باشيد.


بنابراين چيدمان در فضايی متعادل که شومينه در ميان ديوار و دو پنجره در دو سمت آن قرار دارد ساده‌تر انجام می‌شود. به‌دليل مركز قرار گرفتن شومينه مي‌توانيد در دو طرف آن چيدماني متعادل به سبك كلاسيك داشته باشيد.

  • ارتفاع سقف

بلندی و ارتفاع سقف نيز از جمله عواملی است که بر نحوه چيدمان و انتخاب عناصر در يک فضا تاثيرگذار است. هر چه سقف بلندتر باشد شما مي‌توانيد راحت‌تر عناصري به سبك كلاسيك در آن بچينيد. البته يک سقف کوتاه با ارتفاع کمتر از حد معمول، احساس گرما و صميميتی در فضا به‌وجود می‌آورد که برای بسياری دلچسب و دلنشين است. چنين فضايی به راحتی با يک چيدمان مدرن منطبق می‌شود، اين فضا با چيدمانی كلاسيك که نيازمند به ‌کار بردن مبلمانی با خطوط عمودی (بيشتر) است مغايرت دارد.


توجه: در شماره‌های پيشين به اين نکته اشاره کرديم که خطوط عمودی با ايجاد ارتفاع به فضا شکوه و عظمت می‌بخشند.

  • شکل فضا

بسته به شکل هندسی هرفضا مي‌توانيد سبك‌هاي مختلفي در آن چيدمان كنيد. هر فضا ممكن است باريک و دراز، گرد و چند ضلعی يا مربع باشد.

فضای باريک و مستطيل شكل، آمادگی اين را دارد كه چيدماني به سبك كلاسيك را به بهترين وجه در آن تجربه كنيد. اين فضا براي چيدن ميز ناهارخوري بهترين گزينه است، در صورتی‌که چيدن مبلمانی چون کاناپه و ميز و صندلی در این فضا، آن را تنگ و غيرکاربردی می‌کند.  

يک فضای گرد يا چند‌ضلعی به‌طور طبيعی احساس گرما و صميميت بيشتری نسبت به يک فضای مستطيل شکل به کاربر القا می‌کند و به راحتی خود را با تمامی چيدمان‌ها مخصوصا مدرن تطبيق می‌دهد.


در يک فضای مربع شکل چيدمان راحت‌تر از دو شکل ديگر انجام می‌شود. شما می‌توانيد بسته به سليقه، هر دو صورت سبك كلاسيك و مدرن را در فضای مربع شکل ايجاد کنيد.

  • پنجره‌ها

در کنار ساير مبلمان، فرم و شکل پنجره‌ها هم تاثير زيادي برفضا مي‌گذارد. پنجره‌ها با قاب کردن نمايی از بيرون، عناصری مهم در ساختار فضا به‌شمار می‌روند. البته فرم و شکل پنجره‌ها را می‌توان با نصب پرده پوشاند يا اصلاح کرد. اما به طور کلی طرح‌های مختلف پنجره، پرده‌های خاص خود را می‌طلبند.

برای مثال پنجر‌ه‌های معمولی که به داخل يا خارج باز می‌شوند و همچنين پنجره‌هايی که قسمت بالايی آنها هلالی است، با مبلمان کلاسيک هماهنگی دارند، پس بهتر است پوششی که برای آنها انتخاب می‌شود نيز طرح و مدلی کلاسيک داشته باشد. البته پنجره‌های هلالی را می‌توان با سبک‌های مدرن نيز هماهنگ کرد.

بهتر است پنجره‌هايی که به داخل باز می‌شوند با پرده‌های ساده تزئين شوند؛ چرا که پرده‌های چند‌لايه به هنگام استفاده، کاربر را دچار دردسر می‌کنند.


پنجره‌های کشويی: برای اين پنجره‌ها، پرده‌های چند‌لايه و همچنين پرده‌های مدرنی چون رومن مناسب‌ترند ضمن اينکه با هر سبکی هماهنگ می‌شوند.

  • ساختارهای کاربردی و تزئينی

ويترين‌هايي كه در فضاي داخلي استفاده مي‌شوند، بسته به متريال كار شده در آن (كه معمولا چوب است) در نشان دادن سبك انتخابي شما بسيار موثر است.


از اين نوع ويترين‌ها می‌توان به کتابخانه‌ها اشاره کرد که معمولا فضايی دلنشين و راحت فراهم می‌کنند و به شما اين اجازه را می‌دهند تا با دست بازتری به سراغ رنگ‌ها، پارچه‌ها و مبلمان برويد و فضاي گرم و دوستانه‌اي ايجاد کنيد. البته اين را به ياد داشته باشيد كه اين المان دكوراتيو در هر دو سبك مدرن و كلاسيك استفاده مي‌شود. پس در انتخاب آن به سبك فضاي خود بسيار دقت كنيد.

  • لوازم دائمی و غير‌قابل حرکت

انواع رادياتورها، بخاری‌های ديواری، شومينه‌ها و لوازمی از اين قبيل که غير‌قابل حرکت هستند، بر حالت فضا اثر می‌گذارند.

يک رادياتور قديمی قاعدتا با سبکی مانند مدرن هماهنگ نمی‌شود؛ بنابراين اگر تعويض آنها برايتان پرهزينه‌ و دشوار است، می‌توانيد آنها را مطابق با سبک فضا کاور کنيد يا با رنگ و مواد تغيير دهيد.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

مجله اینترنتی برترین ها


انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United States
05:40 - 1390/08/22
جوانان دریابند بخصوص معماران
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
تنورستان_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تنورستان_فوتر
اورانوس_فوتر2
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
فنی آتل_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر