فلاحت‌پیشه: تاوان بلوف‌ِ واکسن را مردم دادند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
ریزخور_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۷۲۶۰۷
۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸
۱۸۳۷
حشمت الله فلاحت‌پیشه، رییس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس، با بیان اینکه در دوره شیوع کرونا شرکت‌های هواپیمایی نقش «مستعمره» را برای چینی‌ها ایفا کردند، گفت: «بلوف‌هایی در خصوص ساخت واکسن ملی مطرح شد و تاوان چنین بلوف‌هایی را مردم با جان خودشان دادند.»

ددیه بان ایران: حشمت‌الله فلاحت پیشه، نماینده مجلس دهم گفت: تاوان بلوف‌ها درباره واکسن ملی را مردم با جانشان دادند.

*آقای فلاحت‌پیشه! نظر شما درباره سیاست و برخورد متناقض صداوسیما در رابطه با موضوع کرونا در بازه‌های زمانی متفاوت چیست؟

واقعیت این است که اتفاقی که در خصوص با سوءمدیریت در بحث کرونا در ایران صورت گرفت باید مورد ارزیابی دقیق قرار بگیرد وعوامل قصور در تلفاتی که به ملت ایران تحمیل شد شناسایی و مورد بازخواست قرار گیرند. در صورتی که کشور‌های دیگر بسیار زودتر از ما توانستند که به شرایط عادی برگردند، اما در ایران با گذشت دو سال مردم کماکان درگیر کرونا و تبعات ناشی از آن هستند. دستگاه‌های نظارتی و رسانه‌ای به جای اینکه سعی کنند کم کاری‌ها را توجیه کنند و یکسری افراد عامل را به عنوان قهرمان نشان دهند، یک بازرسی دقیق صورت دهند. بیش از یکصد هزار ایرانی الان می‌توانستند در میان ما باشند. به اعتقاد بنده با چنین کارنامه‌ای غیر از خود مردم که بار همه ضعف‌های اقتصادی را به دوش کشیدند؛ کس دیگری قهرمان نیست.

*رفتار دولت و به‌طور کلی مجموعه نهاد‌ها را در مواجهه با کرونا را چگونه می‌بینید؟

در چنین شرایطی دولت به‌جای اینکه از مردم حمایت کند، جریمه‌هایی علیه آن‌ها اعمال می‌کرد و برخلاف کشور‌های دیگر درآمد‌های دولت ایران در دوران کرونا با همین جریمه کردن مردم افزایش یافت! تبعات چنین ناکارآمدی‌هایی دامان مردم و کادر درمان را گرفت. افراد قصور با این واکنش‌هایی که نشان می‌دهند به اعتقاد بنده در حال ارائه یک گزارش شکست هستند یعنی بیشتر گزارشاتی که در ایران منتشر می‌شود به صورت گزارش شکست است البته به منظور قهرمان سازی!

بلوف‌هایی که در خصوص ساخت واکسن ملی مطرح شد باعث شد کشور در امر واکسیناسیون عمومی بسیار عقب بیفتد

*یعنی شما این ادعا که همه مسئولین تا قبل از بهمن‌ماه از وجود کرونا باخبر بوده‌اند و به اکثریت گزارشی ارسال شده بود را تکذیب می‌کنید؟

این ادعا که به دستگاه‌ها و نماینده‌ها گزارش داده‌اند که کرونا وارد کشور شده است به هیچ وجه صحت ندارد در همان زمان دستگاه‌هایی که باید نقش صیانتی را داشته باشند بیشتر نقش تکذیب کننده را ایفا کردند. باید در رابطه با این قضیه حتی پرونده برخی از شرکت‌های هواپیمایی مورد بررسی قرار گیرد.

در حالی که خود کشور چین در قالب مقررات قرنطینه حاضر نبودند که مسافران را جا به جا کنند، اما ما مشاهده کردیم که شرکت‌های هواپیمایی ما نقش استعماری در برابر پرواز‌ها به چین را به خوبی ایفا کردند! این قضیه در حالی بود که همه شرکت‌های هواپیمایی جهان ورود مسافر‌های چینی را ممنوع کرده بودند، اما ایرلاین‌های ایرانی کماکان پروازهایشان به چین ادامه داشت و به اصطلاح دایه مهربان از مادر شدند.

در آن بازه زمانی آن‌ها به زیبایی نقش مستعمره را برای چینی‌ها ایفا کردند! برخی از مراکز اصلا به گزارش‌های فنی توجه نکردند؛ این مراکز نه تنها زیربار قرنطینه نرفتند بلکه به صورت کلی وجود چنین پاندمی را تکذیب کردند! این‌ها جزو مقصران اصلی این موضوع هستند. از سویی دیگر ما با بلوف‌های مدیریتی رو به رو بودیم، بلوف‌های مدیریتی نقش کمرشکنی در نظام مدیریتی ایران دارند. بلوف‌هایی که این افراد صرفا برای اینکه پشت میز بمانند اظهار می‌کردند.

از سویی دیگر بلوف‌هایی که در خصوص کرونا و ساخت واکسن ملی مطرح شد باعث شد کشور در امر واکسیناسیون عمومی بسیار عقب بیفتد و در ادامه ما مشاهده کردیم که ایران به یکی از واردکننده‌ترین کشور‌ها در خصوص واکسن کرونا تبدیل شد؛ این اتفاقات نشان می‌دهد که تاوان چنین بلوف‌ها را مردم با جان خودشان دادند. جالب اینجاست که کسانی که بیشترین بلوف‌ها را مطرح کردند مدیران نالایقی هستند که کماکان با تریبون‌هایی که در اختیار دارند در حال ادامه دادن بلوف‌ها و توجیه گذشته هستند.

به نظر شما در این شرایط تحقیق و تفحصی انجام می‌شود؟

در حالی که نباید یک طرفه پیش رفت به نظر بنده مجلس شورای اسلامی باید کاملا بی طرفانه یک تحقیق و تحفصی در جهت شفاف‌سازی انجام دهد. اگر کسی قرار نیست مجازات شود، حداقل مشخص شود که چه ایراداتی وجود داشته است.

در دنیایی که با جنگ ویروس‌ها مواجهه هستیم و هنوز هم چین نتوانسته دنیا را قانع کند که این ویروس یک ویروس آزمایشگاهی نیست ما باید برای آینده آمادگی لازم را داشته باشیم. جنگ قدرت‌ها بسیار خطرناک است و ممکن است حتی پاندمی‌های دیگری هم شکل بگیرد؛ بنابراین بنده معتقد هستم که حتما باید یک تحقیق و تفحص درستی در این خصوص انجام شود تا دیگر در آینده شاهد چنین مشکلاتی نشویم.

واضعیت قضیه این است که به اعتقاد بنده قهرمانان اصلی کرونا خود مردم هستند که هنوز هم با مشکلات ناشی از آن روبه‌رو هستند. در مقابل، کسانی که جزء مقصران اصلی تبعات کرونا در ایران هستند همچنان در جایگاه قهرمان حضور دارند و گزارش شکست خودشان را با نثر قهرمانانه‌ای ارائه دادند.

یکی از مشکلات نظام مدیریتی در ایران این است که کسانی که مقصر مشکلات پیش آمده در کشور هستند گزارش شکست خودشان را با یک نثر حماسی به مردم ارائه می‌دهند انگار که شکست بخشی از سرنوشت مردم است. در حالی که ایران یکی از کشور‌های موسس سازمان بهداشت جهانی است و همواره نقش اصلی در مقابله با پاندمی‌ها داشته؛ می‌توانست با هزینه‌های خیلی کمتری این قضیه را پشت سر بگذراند که متاسفانه دقیقا خلاف این اتفاق افتاد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
عارفی_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
ادیب_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
ادیب_4
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
عارفی_2
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
کالازم_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
انجمن پرستاری ایران_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تنورستان_فوتر