اقبال به آگهی‌های مسکن افزایش یافت
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_4
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۴۲۹۲
۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
۱۲۳۵
همزمان با افزایش ۳۳ درصدی معاملات مسکن در آبان ماه نسبت به ماه قبل، بازدید از آگهی‌های مسکن نیز در برخی مناطق افزایش پیدا کرد.

ایسنا: همزمان با افزایش ۳۳ درصدی معاملات مسکن در آبان ماه نسبت به ماه قبل، بازدید از آگهی‌های مسکن نیز در برخی مناطق افزایش پیدا کرد.

پس از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن شهر تهران در آبان‌ماه نسبت به مهرماه، بررسی‌ها از افزایش محسوس بازدید از آگهی‌های ملکی در آبان ماه نسبت به مهرماه حکایت دارد. بیشترین میزان رشد بازدید از آگهی‌های مسکن در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به ترتیب مربوط به مناطق ۲۲، ۳، ۱۵، ۱، ۹، ۱۷، ۱۰ و ۴ بوده است.

قیمت پیشنهادی مسکن در آبان ماه ۱۴۰۰ نسبت به ماه گذشته ۰.۸ درصد و با وزن دهی به مناطق بر اساس تعداد معاملات قطعی ۲.۸ درصد بوده است. در ماه قبل تعداد آگهی‌های فروش ملک در این سامانه نیز ۵.۲ درصد افزایش پیدا کرد. در حال حاضر متوسط قیمت پیشنهادی هر متر مسکن در این سامانه ۵۰ میلیون تومان است که این رقم در ماه گذشته ۴۹.۶ میلیون تومان بود. میانگین قیمت بر اساس معاملات قطعی نیز متری ۳۲.۷ میلیون تومان گزارش شده در حالی که ماه قبل این عدد ۳۱.۹ میلیون تومان بوده است.

بر اساس داده‌های سامانه کیلید، اما تغییرات میزان بازدید آگهی‌های آبان نسبت به مهرماه که می‌تواند نشانه‌ای از تقاضای بالقوه خرید مسکن باشد گویای آن است که در منطقه ۱ میزان بازدیدها ۵۲ درصد، منطقه ۲ بالغ بر ۳۱ درصد، منطقه ۳ به میزان ۱۳۳ درصد، منطقه ۴ معادل ۳۳ درصد، منطقه ۵ بالغ بر ۹ درصد، منطقه ۶ به میزان ۱۲ درصد، منطقه ۷ معادل ۲۶ درصد، منطقه ۸ بالغ بر ۳۰ درصد، منطقه ۹ به میزان ۵۰ درصد، منطقه ۱۰ معادل ۳۴ درصد، منطقه۱۱ بالغ بر ۱۲ درصد، منطقه ۱۲ به میزان ۱۱ درصد، منطقه ۱۳ معادل ۱۵ درصد، منطقه ۱۴ به میزان ۳۰ درصد، منطقه ۱۵ بالغ بر ۹۳ درصد، منطقه ۱۶ معادل ۴۶ درصد، منطقه ۲۰ بالغ بر ۳۸۲ درصد، منطقه ۲۱ به میزان ۹ درصد افزایش یافته است. از طرف دیگر بازدید از آگهی‌ها در منطقه ۱۸ معادل ۳۳ درصد و منطقه ۲۲ به میزان ۱۶ درصد کاهش داشته و در مناطقه ۱۹ تغییر محسوسی ایجاد نشده است.

دو نمایه افزایش معاملات مسکن و جنب‌وجوش نسبی برای اطلاع از وضعیت بازار ملک می‌تواند تحت تاثیر مذاکره برای لغو تحریمها و تمایل به خرید دارایی‌های ثابت مربوط باشد. در روزهای اخیر قیمت ارز با مقداری افزایش مواجه شد و قیمتهای قطعی مسکن طی یک ماه گذشته در شهر تهران ۱.۲ درصد بالا رفت؛ در حالی که بازار بورس روند ریزشی داشت و در شرایطی که اواسط ماه گذشته در کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد قرار داشت طی یک روند کاهشی به یک میلیون و ۳۴۰ هزار واحد در روز ۱۰ آذرماه رسید. به نظر می‌رسد بازارهای مالی در ایران تحت تاثیر مذاکرات برای احیای برجام در حالت سردرگمی قرار دارند.

معمولا در ماه‌های پایانی سال هر دو طرف عرضه و تقاضا انتظار رونق بازار مسکن را دارند. در سال جاری نیز تحت تاثیر عواملی مثل آغاز مذاکرات برای احیای برجام و رشد نسبی قیمت ارز، خرید دارایی‌های ثابت از جمله مسکن به منظور رشد یا ثبات سرمایه در برنامه‌های سرمایه‌گذاران قرار دارد. این نگاه سفته‌بازانه به بازار مسکن منجر به رشد نسبی معاملات شد. فعالان بازار ملک معتقدند که تقاضای مصرفی به دلیل سرکوب توان خرید، رشد چندانی نداشته و علت افزایش معاملات در آبان ماه به خرید و فروشهای سرمایه‌ای مربوط می‌شود.

از طرف دیگر به دلیل رشد حدود ۶۰۰ درصدی قیمت مسکن شهر تهران که از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا کنون اتفاق افتاده، ظرفیتی برای رشد سنگین قیمت وجود ندارد. طی هشت ماه گذشته متوسط رشد قیمت مسکن در تهران ۵.۷ درصد بوده؛ در حالی که تورم عمومی به حدود ۴۵ درصد رسیده است. این نشان می‌دهد بازار مسکن به ثبات رسیده و با توجه به عقب ماندن از تورم عمومی، قیمت واقعی مسکن در مسیر کاهش قرار دارد.

بنابراین گزارش، آبان ماه ۱۴۰۰ متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران ۳۲ میلیون و ۹ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۲ و ۱۷.۷ درصد افزایش یافته است. تعداد معاملات انجام شده در این ماه نیز حدود ۷.۳ هزار فقره بود که نسبت به ماه قبل و در مقایسه با ماه مشابه در سال قبل به ترتیب ۳۳.۵ و ۶۳.۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

اقبال به آگهی‌های مسکن افزایش یافت

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر