احتمال سفر رئیسی به دمشق قبل از پایان سال؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۶۰۳۵
۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸
۷۵۸
المیادین در مطلبی به قلم أحمد الدرزی نوشت: سفر اول وزیر خارجه سوریه به تهران پس از روی کار آمدن ابراهیم رئیسی، زمینه سازی برای سفر احتمالی رئیسی به دمشق قبل از پایان سال است. این در حالی است که تمام نیروهای منطقه‌ای و بین المللی در تلاشند از تنگنا‌های خود خارج شوند. بنابراین، چه تصویری برای اینده منطقه در امتداد ایران تا مدیترانه و تنگه هرمز و باب المندب متصور است؟

انتخاب: المیادین در مطلبی به قلم أحمد الدرزی نوشت: سفر اول وزیر خارجه سوریه به تهران پس از روی کار آمدن ابراهیم رئیسی، زمینه سازی برای سفر احتمالی رئیسی به دمشق قبل از پایان سال است. این در حالی است که تمام نیروهای منطقه‌ای و بین المللی در تلاشند از تنگنا‌های خود خارج شوند. بنابراین، چه تصویری برای اینده منطقه در امتداد ایران تا مدیترانه و تنگه هرمز و باب المندب متصور است؟

در ادامه این مطلب آمده است: یک دهه پس از تنش‌های منطقه‌ای عربی که اهداف حقیقی آن، در ضمن طرح آمریکا برای مقابله با چین و روسیه و بازگرداندن ایران به اهداف اصلی سیاست واشنگتن جای می‌گیرد، سیاستمداران در واشنگتن دریافتند که با نظام تک قطبی نمی‌توانند به اهدافشان برسند، بلکه باید تلاش کنند ایران به توافق هسته‌ای بازگردد و فشار بر دولت‌های عربی که خواهان بازگشت روابط خود با دمشق هستند، کاهش یابد.

با وجود اقدام دولت آمریکا در راستای تلاش برای ساخت یک نظام منطقه‌ای جدید و لزوم بازگشت به توافق هسته ای، اعتراف به شکست در ایجاد تغییر در نظام سیاسی در سوریه و شکست در سقوط صنعاء پس از سیطره انصارالله بر آن، واشنگتن مجبور شد با قوایی که از گزینه‌های جدید آمریکا متضرر می‌شوند، وارد مقابله شود، که یکی از مهمترین انها، تل آویوی بود که از تحولات در سیاست آمریکا نگران است. در ادامه، اسرائیل از اهرم‌های فشاری که در اختیار داشت استفاده کرد تا بازگشت به توافق هسته‌ای را در حالت تعلیق نگاه دارد.

در این میان، اتحادیه اروپا و بریتانیا نیز از افزایش قدرت روسیه و توان آن برای مقابله با تهدیدات در اوکراین، سوریه و افغانستان، نگرانند، علاوه بر اینکه چین و طرح یک کمربند و یک راه آن نیز سیطره غرب بر مسیر‌های سیاسی و اقتصاد جهانی را تهدید می‌کند.

محور دولت‌ها و قدرت‌هایی که از سوی آمریکا و اسرائیل تهدید می‌شوند، دیگر منتظر مذاکرات دیپلماتیک نمی‌مانند و وارد مرحله درگیری در مناطق نفوذ این دو در خاورمیانه شده اند، تا آمریکایی‌ها را مجبور به خروج از عراق و سوریه کرده و بتوانند به سازمان همکاری شانگ‌های بپیوندند.

در این فضای متشنج، ابراهیم رئیسی به دمشق سفر خواهد کرد، در حالی که دو کشور ایران و سوریه هنوز گرایش‌های سیاسی نهایی خود در رابطه با غرب را مشخص نکرده اند و همچنان روی امکان داشتن روابط طبیعی با دولت‌های اتحادیه اروپا به شکلی اساسی، حساب باز می‌کنند، تا نوعی توازن در روابط خود بین شرق و غرب را بوجود آورند..

همانطور که دمشق هنوز تصمیم نهایی خود در مورد پیوستن به طرح «یک کمربند و یک راه» چین را نگرفته است و دلیل آن، نگرانی از قرار گرفتن در معرض تحریم‌های بیشتری از سوی اروپایی هاست. در این شرایط، اقتصاد سوریه به شکل اقتصاد سایه‌ای باقی می‌ماند که بدون قوانین اقتصادی جدید، امکان تعامل با آن فراهم نیست.

در این حالت، سفر رئیسی به دمشق می‌تواند موجب هماهنگی بین دو کشور در تمام سطوح نظامی، اقتصادی و سیاسی شده و در ادامه، ایران و سوریه به سمت تشکیل نظام منطقه‌ای تازه‌ای حرکت کنند که به طرح چینی جهانی و طرح اوراسیایی نزدیکتر است. تحقق تمام این موارد مستلزم بررسی‌های داخلی- به همراه نشان تغییرات واقعی در سوریه- است، تا در سطح تغییرات بعدی، دمشق و تهران بعنوان شریک در کنار یکدیگر حضور داشته باشند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:25
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر صالحی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
اورانوس_فوتر2
روشا فارمسی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ثمین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر