آخرین قیمت املاک تجاری در تهران/جدول
۱۲۷۳۹
۱۱ آبان ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۵
۶۰۶۰
در بازار املاک و مستغلات، فقط واحدهای مسکونی استثنايی که با دلیل یا بی دلیل ارزان قیمت هستند، عرضه نمی‌شوند، چراکه در بین واحدهای تجاری آماده تحویل به خریداران، واحدهایی هستند که قیمت فروش آنها کمتر از قیمت واقعی از سوی فروشنده‌ها پیشنهاد می‌شود‌.
در بازار املاک و مستغلات، فقط واحدهای مسکونی استثنايی که با دلیل یا بی دلیل ارزان قیمت هستند، عرضه نمی‌شوند، چراکه در بین واحدهای تجاری آماده تحویل به خریداران، واحدهایی هستند که قیمت فروش آنها کمتر از قیمت واقعی از سوی فروشنده‌ها پیشنهاد می‌شود‌.

معمولا برخورداری از سند اوقافی یا عدم بهره مندی از برخی امکانات (آب، گاز، کولر، اسپیلت و غیره ) باعث پیشنهاد نرخ‌های زیر قیمت حقیقی در بازار واحدهای تجاری می‌شود‌.

برای مثال یک واحد تجاری 120 متری با 25 سال عمر در منطقه تهرانپارس واقع در خیابان وفادار، متری یک میلیون و 500 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، زیرا سند این ملک اوقافی است‌.

بررسی‌ها بیانگر این مساله است که نرخ پیشنهادی بسیار ارزان بوده، چرا که بازه قیمت واقعی این واحد تجاری بین 5 میلیون و 970 هزار تومان تا 9 میلیون و 970 هزار تومان برآورد می‌شود‌.

همچنین در همین منطقه (تهرانپارس) واحد تجاری دیگری با متراژ 27 متر مربع به قیمت متری 4 میلیون و 630 هزار تومان آماده تحویل به خریدار است، اما این ملک فاقد جواز است و اگرچه بالکن جزو امکانات این واحد تجاری محسوب می‌شود، اما در سند ذکر نشده است‌.

اما در این بین املاک تجاری دیگری هستند که بدون عیب و ایراد با قیمت ارزان به بازار فروش پیشنهاد شده است‌. از جمله: در حوالی خیابان انقلاب، مالکیت و سرقفلی یک واحد تجاری 25 ساله با متراژ 145 متر مربع به بازار فروش عرضه شده است‌.

قیمت هر متر مربع این واحد 145 متری، 4 میلیون تومان اعلام شده است، در حالی که 7 میلیون و 780 هزار تومان کمترین و 22 میلیون و 930 هزار تومان بیشترین قیمت هر متر این ملک مشابه محاسبه می‌شود‌.

علاوه براین 12 میلیون و 500 هزار تومان قیمت هر متر مربع واحدی تجاری 61 متری در خیابان علامه واقع در منطقه سعادت آباد است‌. این ملک تجاری 7 سال ساخت، سرقفلی و مالکیت آن برای فروش اعلام شده است‌.

از سوی دیگر مالکیت یک ملک تجاری 80 متری، 8 سال ساخت در خیابان میرداماد متری 13 میلیون تومان برآورد شده است، اما قیمت واقعی این واحد تجاری بین 14 میلیون و 570 هزار تومان تا 38 میلیون و 500 هزار تومان پیش‌بینی می‌شود‌.

همچنین در میدان امام حسین واحد تجاری ارزان قیمتی به بازار معرفی شده است، زیرا قیمت هر متر مربع این واحد که با سرقفلی به خریدار واگذار می‌شود ، 4 میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده در حالی که قیمت هر متر مربع چنین ملکی باید بین 6 میلیون و 480 هزار تومان تا 9 میلیون و 380 هزار تومان اعلام شود‌.


منبع: دنیای اقتصاد

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایراننام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج