ویتامین خواری برای زنان باید ممنوع شود؟!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
دکتر استرکی_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۳۷۸۲
۲۲ آذر ۱۳۹۰ - ۱۷:۱۳
۶۷۱۵
تلخ و شیرین ویتامین خواری!
آیا شما هم طرفدار ویتامین ها و مولتی ویتامین ها هستید به این صورت که یک عدد قرص بالا بیندازید و مواد مغذی به اندازه یک روز به دست آورید؟ مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل ها طول عمر را کاهش می دهد.
آیا شما هم طرفدار ویتامین ها و مولتی ویتامین ها هستید به این صورت که یک عدد قرص بالا بیندازید و مواد مغذی به اندازه یک روز به دست آورید؟ مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل ها طول عمر را کاهش می دهد. این خبر نتیجه پژوهشی روی 40 هزار زن در مدت 22 سال است که می توان نتایج آن را بر مردان نیز منطبق دانست.پس از بررسی داده ها و گزارش های مصرف مکمل ها و میزان مرگ و میر، به نظر می رسد هفت مکمل، مرگ را تسریع می بخشند که عبارتند از: ویتامین B6، فولیک اسید، آهن، منیزیم، روی، مس و مولتی ویتامین ها. این افزایش در میزان مرگ و میر دربر دارنده طیفی از 2/2 درصد (مربوط به مولتی ویتامین ها) تا 18 درصد (مربوط به مس) است. با همه اینها آیا باید مصرف ویتامین ها را متوقف کرد؟ البته که نه، زیرا...

1- این نتایج حاصل یک تحقیق با یک گروه محدود است؛ یعنی پژوهشگران گروهی را در یک بازه زمانی مورد مطالعه قرار دادند. اگرچه در این پژوهش عواملی نظیر سن، دیابت، تحرک بدنی، فشار خون و عادات غذایی مورد کنترل قرار گرفتند اما عواملی نیز این نتایج را مخدوش و تحریف کرده اند.2 – این پژوهش بر گروهی از زنان مسن انجام گرفته و میانیگن سنی آنها 62 سال بوده است که نمونه نماینده مناسبی برای جمعیت آماری نمی تواند باشد. به علاوه، مکمل های آهن خطر بیماری های قلبی را در زنان پس از یائسگی افزایش می دهد. همچنین، مس که میزان زید آن برای بدن سمی و خطرناک است، در برخی خوراکی های طبیعی مانند سبزیجات و آجیل وجود دارد و بهتر است از مواد طبیعی وارد بدن شود. از این رو، معدودی از افراد به مکمل های مسی نیاز دارند.

3 – افرادی که ویتامین مصرف می کنند، عموما گزینه های کمرت سالم را انتخاب می کنند. تلقی افراد از فواید مولتی ویتامین ها باعث می شود که بسیاری از افراد به برناماه غذایی و برنامه های ورزشی خود وفادار نباشند و این تصور ایجاد شود که مصرف روزانه مکمل ها آسیب ناپذیری آنها را افزایش خواهد داد. الین ویتامین ها نیستند که مقصر هستند بلکه انتخاب افراد در مصرف ویتامین ها به جای ورزش و برنامه غذایی مناسب خطرناک است.

4 – برخی ویتامین ها و مکمل ها سودمند و مفید هستند. بی شک، میزان پایین ویتامین D با بیماری های قلبی، چاقی و دیابت نوع دو همراه است. با اینکه بدن ما ویتامین D موردنیاز خود را از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و برخی غذاها کسب می کند، بسیاری از افراد با کمبود ویتامین D مواجهند و باید ویتامین D موردنیاز را از طریق مکمل ها جذب کنند. همچنین به توصیه متخصصان قلب، باید در هفته، سه وعده غذایی را به ماهی های سرشار از امگا3 اختصاص داد، اما کدام یک از ما به این توصیه عمل می کنیم؟ به همین دلیل، بسیاری از متخصصان، مصرف این مکمل ها را توصیه می کنند. مردانی که میزان امگا3 آنها بالاست – خواه امگا3 را از طریق منابع طبیعی به دست آورده باشند خواه مکمل ها – خطر مرگ آنها بر اثر بیماری های قلبی کاهش خواهد یافت. در پژوهشی در ایتالیا، با افزودن یک گرم روغن ماهی به مواد غذایی کسانی که از حمله قلبی جان سالم به در برده اند، خطر مرگ تا 30 درصد و خطر مرگ بر اثر حمله قلبی تا 45 درصد کاهش یافته است.

1 – قبل از مصرف ویتامین ها و پیش از ترک آنها از میزان ویتامین ها مطلع شوید. هر چیزی حتی آب اگر به میزان بسیاری زیاد مصرف شود برای سلامتی مضر است. بسیاری از مکمل ها حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی هستند. پیش از مصرف، از میزان هریک از ویتامین ها و مواد معدنی موجود در مکمل ها آگاه شوید.2 – به کیفیت مکمل ها و ویتامین ها توجه کنید. برخی مکمل ها دربردارنده ترکیباتی بیش از حد مجاز و ناسالم هستند و بیشتر از آنکه مفید باشند، مضرند. از این رو، از مکمل های باکیفیت و مطمئن استفاده کنید.

3 – پیش از هر چیز به غذا اهمیت دهید. زیرا همه غذاها حاوی ویتامین ها و مواد غذایی و همچنین اجزای دیگری همچون فیبر به اندازه کافی هستند و فواید آنها بیشتر از قرص ویتامین است. خوردن غذاهای گوناگون این امکان را به شما می دهد که همه مکمل های غذایی را جذب کنید بدون اینکه حتی به این قرص ها لب بزنید. خوردن این غذاها باعث می شود قلب خود را قوی کنید، به استخوان های خود نیرو ببخشید و متابولیسم بدن خود را تقویت کنید.

منبع: مجله تندرستی

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2