هشدار جدی وزیر اقتصاد به خریداران ارز
۱۳۸۳۶
۲۸ آبان ۱۳۹۰ - ۱۴:۳۹
۶۷۱۹ 
وزير اقتصاد خطاب به مردم با تاكيد بر توصيه گذشته‌اش مبني بر هجوم نبردن به بازار خريد ارز گفت: اگر قيمت ارز در بازار كاهش يافت مردم نبايد از ما گله كنند.
وزير اقتصاد خطاب به مردم با تاكيد بر توصيه گذشته‌اش مبني بر هجوم نبردن به بازار خريد ارز گفت: اگر قيمت ارز در بازار كاهش يافت مردم نبايد از ما گله كنند.

سيدشمس‌الدين حسيني در حاشيه دومين كارگاه آموزشي بين المللي مشاركت بخش عمومي و خصوصي با بيان اين‌كه مردم نبايد به بازار سكه و ارز هجوم ببرند افزود: با اين وجود قيمت طلا متاثر از قيمت ارز است. اگرچه قيمت جهاني طلا متغيري است كه در اختيار ما نيست.

وي همچنين درباره بازار چند نرخي ارز نيز گفت: ارز بايد متناسب با نياز جامعه عرضه شود اما شيوه تخصيص ارزهاي مختلف نيز نبايد متضمن رانت باشد به همين دليل رييس كل بانك مركزي و همكارانشان در حال تلاش هستند كه بر اين مسئله فائق بيايند.

وزير اقتصاد در پاسخ به سوالي درباره آخرين اطلاعات موجود از محمودرضا خاوري مديرعامل سابق بانك ملي اعلام كرد كه از او خبري ندارد.

حسيني درباره علت عدم دستگيري جهرمي، مديرعامل سابق بانك صادرات نيز گفت: اين موضوعي نيست كه من درباره آن پاسخگو باشم اما درباره اين كه چه كسي متهم است و چه كسي بايد بازداشت شود دستگاه قضا تصميم مي‌گيرد و انشاالله با اطلاعاتي كه آن ها دارند مسير درست در اين زمينه طي خواهد شد.

وي همچنين با تاكيد بر اين كه طرح تحول بانكي به طور جدي پيگيري مي‌شود و جلسات آن در حال برگزاري است، گفت: پس از اتفاقي كه اخيرا در نظام بانكي رخ داد بخش تقويت نظارت بانكي در اين طرح بيشتر مورد تاكيد قرار گرفته است.

منبع: ایسنا

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج