یک نماینده: مردم را از نان ارزان محروم نکنید
۱۵۶۱۰۵
۰۶ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۵
۶۳۱۶
عضو کمیسیون اجتماعی و رییس فراکسیون کارگری مجلس درباره قیمت نان گفت: از آنجا که توان مالی این خانوارها بسیار پایین است و قدرت خرید پایینی دارند باید این مسائل در سیاست گذاری قیمت نان مورد توجه مسوولین اجرایی کشور قرار گیرد.
خبرگزاری ایلنا: هیات وزیران در تاریخ 14 آبان 93 تصویب کرده است، «قیمت انواع نان از اول آذر ماه 1393، حداکثر به میزان 30 درصد جهت جبران تعدیل قیمت گندم و افزایش سایر هزینه های دو سال اخیر کارخانجات آسیابانی و نانوایی ها نسبت به قیمت های رسمی و مصوب سال 1392 در سراسر کشور افزایش می یابد.» گفته می شود دولت بنابه دلایلی فعلاً جلوی ابلاغ و اجرای این مصوبه را گرفته است.

علیرضا محجوب با اذعان به اینکه، عمل آوری گندم در کشور به عنوان محصولی استراتژیک نسبت به دیگر محصولات کشاورزی دشوارتر است، علت آن را پدیده کم آبی و خشکسالی ذکر و تاکید کرد که با تمام این شرایط باید نان را نسبت به سایر اقلام کشاورزی ارزان تر در دسترس مردم قرار داد.

وی با بیان اینکه، سعی تمام کشورها این است که نان را بصورت ارزان در اختیار مردمشان قرار دهند، به وجود بسیاری از خانواده های مستمند تحت پوشش سازمان های حمایتی از جمله کمیته امداد و سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: از آنجا که توان مالی این خانوارها بسیار پایین است و قدرت خرید پایینی دارند باید این مسائل در سیاست گذاری قیمت نان مورد توجه مسوولین اجرایی کشور قرار گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی و رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در ادامه، میزان یارانه تخصیصی نان در شرایط فعلی را بسیار ناچیز دانست و گفت: اختصاص ماهانه 4 هزار و 500 تومان یارانه نان برای هر نفر به خصوص خانواده های تحت پوشش سازمان های حمایتی و همچنین طبقه کارگر تنها جوابگوی تهیه دو تا سه نان در روز توسط آنان است.

محجوب در خصوص ضایعات 30 درصدی نان در کشور و اینکه برخی از کارشناسان معتقدند افزایش قیمت نان، دورریز آن را کمتر خواهد کرد، گفت: هیچگاه در ایران، قیمت عامل بازدارنده نبوده و بازدارندگی قیمت همواره در یک برهه زمانی محدود موثر بوده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج